Przedsprzedaż „Graceland” Elvisa Presleya kończy się, gdy firma najwyraźniej wycofuje się z roszczeń

Sędzia wstrzymał dziś sprzedaż egzekucji byłego domu Elvisa Presleya w Memphis w stanie Tennessee w Graceland, twierdząc, że posiadłość Presleya może skutecznie udowodnić oszustwo ze strony firmy inwestycyjnej.

Według Associated Press orzeczenie zapadło na krótko przed wycofaniem pozwu przez firmę, która próbowała przejąć kontrolę nad Graceland.

Dyrektor hrabstwa Shelby, Jode Jenkins, wydała dziś tymczasowy zakaz zbliżania się do proponowanej aukcji przejęcia zaplanowanej na czwartek w Memphis. Podkreśla to wcześniejszy zakaz zbliżania się wydany na prośbę wnuczki Presleya, aktora Rileya Q.

Jak wynika z opublikowanego wcześniej w maju publicznego zawiadomienia o przejęciu 13-akrowej posiadłości, spółka Promenade Trust, która kontroluje Graceland Museum, nie spłaciła pożyczki za 2018 rok i jest jej winna 3,8 miliona dolarów. Keefe odziedziczył zaufanie i własność domu po śmierci swojej matki, Lisy Marie Presley, w zeszłym roku.

W środę agencja Associated Press podała, że ​​w oświadczeniu osoby wyglądającej na przedstawicielkę firmy próbującej przejąć kontrolę stwierdzono, że rezygnuje ona z wniosku, który według władz spadkowych Presleya opierał się na sfałszowanych dokumentach.

Naussany Investments and Private Lending stwierdziła, że ​​Lisa Marie Presley użyła Graceland jako zabezpieczenia pożyczki. W pozwie złożonym przez Keefe w zeszłym tygodniu zarzuca się, że Nausani przedstawił fałszywe dokumenty związane z pożyczką we wrześniu 2023 r.

„Lisa Maria Presley nigdy nie zaciągnęła pożyczki od Nausani Investments i nigdy nie przekazała Nausani Investments aktu powierniczego” – napisał w pozwie prawnik Keefa.

W oświadczeniu przesłanym pocztą elektroniczną do Associated Press po środowym orzeczeniu stwierdzono, że Nausani nie podejmie dalszych działań, ponieważ kluczowy dokument i pożyczka w tej sprawie zostały złożone i uzyskane w innym stanie, co oznacza, że ​​„konieczne będzie podjęcie działań prawnych w wielu stanach”.

„Firma wycofa wszystkie roszczenia z zastrzeżeniem” – napisano w oświadczeniu.

READ  Prawnicy Trumpa odmówili podania informacji, czy podczas przeszukania FBI miał tajne dokumenty

Graceland zostało otwarte jako muzeum i atrakcja turystyczna w 1982 roku, po śmierci Elvisa Presleya w sierpniu 1977 roku w wieku 42 lat.

„Graceland będzie kontynuować działalność przez ostatnie 42 lata, zapewniając fanom Elvisa na całym świecie najlepsze w swojej klasie doświadczenia, gdy odwiedzą jego kultowy dom” – oznajmiło Elvis Presley Enterprises w oświadczeniu.

Associated Press przyczyniła się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *