Przeglądarka Google Chrome będzie teraz uruchamiać sprawdzanie integralności hasła w tle

Ostatnia aktualizacja: 25 grudnia 2023 o 07:15 UTC+01:00

Aby poprawić ogólne bezpieczeństwo przeglądarki, Google, w Aktualizacja grudniowa Google Chrome ogłosił, że sprawdzanie hasła będzie domyślnie automatycznie działać w tle w celu wykrycia naruszonych haseł podczas korzystania z przeglądarki. Jeśli przeglądarka Google Chrome wykryje jakiekolwiek problemy, w menu z trzema kropkami w prawym górnym rogu paska menu przeglądarki pojawi się alert lub ostrzeżenie.

Google Chrome dodaje, że sprawdzanie hasła będzie działać w tle, dodając warstwę bezpieczeństwa. Przeglądarka Google Chrome będzie także ostrzegać użytkowników komputerów stacjonarnych, niezależnie od tego, czy włączona jest funkcja Bezpieczne przeglądanie, aby blokować witryny znajdujące się na liście potencjalnie niebezpiecznych witryn Google. „Funkcja kontroli bezpieczeństwa w przeglądarce Chrome na komputerze będzie teraz automatycznie działać w tle. Alerty te pojawią się w menu przeglądarki Chrome z trzema kropkami, dzięki czemu będziesz mógł podjąć odpowiednie działania.

Co więcej, Google Chrome rozszerzy także funkcję sprawdzania stanu, aby automatycznie cofać uprawnienia. Pomoże to usunąć uprawnienia do mikrofonu lub lokalizacji ze stron internetowych, które nie były używane przez długi czas. Skan bezpieczeństwa sprawdzi się także na stronach internetowych, które wysyłają dużą liczbę powiadomień i pozwala użytkownikom na ich szybkie wyłączenie.

Uruchomienie skanowania bezpieczeństwa w tle umożliwi użytkownikom podjęcie działań w związku z problemami bezpieczeństwa szybciej i szybciej niż dotychczas, dając Ci możliwość zmiany hasła lub odinstalowania rozszerzenia, które zwiększa Twoją prywatność i bezpieczeństwo. Ponadto Google Chrome dodaje także obsługę zapisanych grup kart, a także tryb oszczędzania pamięci, dzięki czemu Google Chrome może działać przy mniejszym zużyciu pamięci komputera.

READ  Wyłącznie od Apple ujawnia niższą niż oczekiwano cenę iPhone'a 14

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *