Przejęcie Microsoft Activision o wartości 69 miliardów dolarów napotyka konkurencję w Wielkiej Brytanii

Logo Microsoft pojawia się na smartfonie umieszczonym na wyświetlanej postaci z gry Activision Blizzard.

Dado Rowicz | Reuters

Brytyjski organ nadzoru konkurencji wszczął dochodzenie w tej sprawie MicrosoftPrzejęcie wydawcy gier wideo Activision Blizzard.

Jest to jedno z pierwszych dochodzeń prowadzonych przez duży organ antymonopolowy w sprawie transakcji o wartości 68,7 miliarda dolarów, która została ogłosić w styczniu.

W oświadczeniu brytyjski Urząd ds. Konkurencji i Rynków stwierdził, że jego dochodzenie „uwzględni, czy umowa może zaszkodzić konkurencji i prowadzić do gorszych wyników dla konsumentów – na przykład poprzez wyższe ceny, niższą jakość lub mniejszy wybór”.

Urząd ds. Rynków Kapitałowych wyznaczył 1 września jako termin podjęcia wstępnej decyzji. Regulator powiedział, że potrzebuje informacji zwrotnych od zainteresowanych stron trzecich, a konsultacje trwają do 20 lipca 2022 r.

Microsoft nie był od razu dostępny do komentowania, gdy skontaktował się z CNBC.

Przejęcie ma ogromne znaczenie dla wartego 190 miliardów dolarów przemysłu gier wideo, dając kontrolę nad niezwykle lukratywnymi franczyzami, w tym Call of Duty, Candy Crush i Warcraft, jednej z największych firm technologicznych na świecie.

Microsoft ma nadzieję, że zakup pomoże mu w wyścigu do budowy tak zwanego „metaverse”, wirtualnej sieci dużych wirtualnych światów. Kilka innych firm walczy o rolę w tej przestrzeni, w tym firma macierzysta Facebooka nie żyje A Sony.

ale, Analitycy są sceptyczni O szansach na zatwierdzenie transakcji przez regulatorów.

Microsoft jest jednym z największych producentów konsol do gier obok Sony i Nintendo, a firma posiada rosnącą skarbnicę zawartości własnej – w tym popularne serie gier, takie jak The Elder Scrolls i Doom, które nabyła po zakupie właściciela Bethesdy. 7,5 miliarda dolarów.

podczas gdy, W ciągu ostatniego roku Activision zostało dotknięte kilkoma wewnętrznymi problemami, w tym oskarżeniami o molestowanie seksualneWysiłki związkowe i cięcia pracowników.

READ  Google stoi w obliczu pytań sędziego, gdy prosi sąd o wycofanie amerykańskiego pozwu antymonopolowego

Pracownicy firmy są głęboko niezadowoleni z zarządzania i CEO Bobby Kotik wezwał do rezygnacji. Microsoft powiedział wcześniej, że Kotick pozostanie dyrektorem generalnym Activision nawet po zamknięciu umowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *