„Przerażająca” porażka Astros i strach przed kontuzjami Frampera Valdeza ujawniają wady w składzie

Anaheim, Kalifornia – Po 103. narzucie podczas wspaniałej nocy Frapera Valdeza, w trakcie kolejnej walki MVP baseballu, Martin Maldonado wstał ze swojego miejsca i wypuścił z siebie koszmar. Wyczuwając, że coś jest nie tak z asem Astros, wskazał na pierwszą bazę i zawołał głównego trenera Jeremiaha Randalla.

Maldonado zauważył Valdeza z wyrazem twarzy, który mu się nie podobał, więc Randall, menedżer Dusty Baker i trener miotaczy Josh Miller ruszyli w kierunku kopca. Krótka rozmowa zakończyła się bez rozgrzewki i prośby o pozostanie w grze. Valdez wyszedł razem z Randallem, była to jedyna scena, na którą Astros nie byli przygotowani.

„Nie możemy przyjąć więcej kontuzji” – powiedział Chas McCormick. „Ona mówi:„ Cholera jasna, nie asna ”. Do bani. Mam tylko nadzieję, że wszystko z nim w porządku”.

Przez następne trzy klatki panował chaos. Houston stracił sześciobiegowe prowadzenie, które utrzymywał, rozpoczynając siódmy mecz, objął prowadzenie trzema biegami w dziewiątym miejscu i patrzył, jak go traci. Po przejściu na trzecią bazę podczas dziesiątej zmiany, Jeremy Peña doznał skurczu prawego ścięgna podkolanowego podczas pierwszego zamachu. Pozostał w grze, wyszedł i zatopił swoje biegi do .687.

Peña nie mógł grać w obronie do 10. Zastąpił nowicjusza 12 rundami dużego doświadczenia ligowego i trzymał w ręku akt ucieczki. Konwersja rutynowej podwójnej gry, która doprowadziłaby do jedenastej zmiany. Zamiast tego Grae Kessinger popłynął, by rzucić piłkę do pierwszej bazy, pozwalając nowicjuszowi Angels, Treyowi Cabbage’owi, dośrodkować do domu podczas zwycięskiego biegu i zakończyć awarię, jakiej nie widzieli Astros w ciągu ostatnich siedmiu sezonów.

„Szokujące, trzeba przyznać” – powiedział Maldonado po przegranej 13-12. „Przegraliśmy mecz z dużą przewagą i naszymi najlepszymi (miotaczami) na kopcu”.

Żaden z poprzednich 92 meczów sezonu lepiej nie ilustrował tego, że Houston nadal kroczy po linie. Sobota ujawniła wszystko, co było nie tak ze smukłym składem, niedoświadczonym stołem, opodatkowanym stołem i poobijanymi początkowymi obrotami. Głębokość zmniejsza się prawie do zera – a termin handlu jest jeszcze za dwa i pół tygodnia.

READ  Charlotte: Nowy zespół MLS ma nadzieję zdobyć 75 000 fanów w meczu otwarcia domu | Charlotte

Dyrektor generalny Rookie, Dana Brown, obserwował całą tę żałosną noc z kabiny za talerzem. Musi już odczuwać pilną potrzebę ulepszenia tego nierównego klubu. Być może sobota to wzmocniła. Teksas ma teraz trzy mecze przewagi nad Astros w American League West.

Nikt w klubie z Houston nie wyraził długoterminowego zaniepokojenia kontuzją Valdeza, która, jak powiedział Baker, „ma nadzieję”, że była skurczem. Peña powiedział, że „powinien” być gotowy do gry w finale serii w niedzielę. Valdez, który przegapił start po skręceniu prawej kostki w zeszłym miesiącu, nie zobowiązał się do startu w kolejnym starcie. Utrata go na jakikolwiek czas oznaczałaby utratę i tak już uszczuplonego personelu.

„Musimy się upewnić, że nic mu nie jest” – powiedział Maldonado. „To jest facet, którego będziemy potrzebować przez długi czas w przyszłości”.

Valdez odpadł po doskonałych 6 2/3 inningach. Ustanowił szczyt kariery z 13 powaleniami podczas huśtania się, a pudła nie dorównały rekordowi osobistemu. Valdez zdecydował się na 23 wichry na 54 huśtawkach, które wykonał Los Angeles.

Po tym, jak Luis Rengifo oznaczył go jako trzybiegowego home runa w trzeciej rundzie, Valdez nie pozwolił aniołowi zdobyć trzeciej bazy aż do siódmej, opony, którą wystawił na 89 narzutów. Houston zdobył pięć runów w pierwszej rundzie, zwiększając prowadzenie do sześciu, ponieważ Valdez był zmuszony długo czekać, zanim się wycofał.

Rozgorzeje debata na temat tego, czy Baker mógł popełnić błąd i usunąć Valdeza po wybuchu ataku. Houston objęło prowadzenie 9-3 i zabezpieczyło dziewięć drużyn. To, że zespół zmusił Valdeza do pominięcia World Baseball Classic i Meczu Gwiazd, podsumowuje ekstremalne środki, które podejmuje, aby zapewnić sobie zdrowie. Utrata Lance’a McCullersa Jr., Luisa Garcii i Jose Urquidiego z powodu kontuzji zwiększa ich czujność.

Baker potrzebował pięciu zastępców, aby zakończyć piątkowe zwycięstwo 7-5, wynik 4-1/3 inningu debiutanta JP France. Cztery schody ruchome w jego biurze są już zmęczone po wchłonięciu niezrównoważonego obciążenia pracą w pierwszej połowie. Brian Abreu, Phil Mattoon, Hector Neres i Ryan Pressley rozegrali w tym sezonie co najmniej 40 meczów. Oba te środki przeciwbólowe dostarczone podczas piątkowej wygranej. Niedzielny starter, Christian Javier, nie ukończył pięciu inningów od 15 czerwca i ma 7,48 ERA w ostatnich sześciu startach.

READ  Conor McGregor wysyła zaklęcie ciepła na ostry dyżur podczas finałowego meczu NBA 4: Źródło

Baker powiedział, że Valdez nie narzekał na dyskomfort pomiędzy rundami. Biorąc pod uwagę niepewność w niedzielę, Baker zrobił to, co zrobiłby każdy inny trener na jego miejscu – wysłał asy na siódme miejsce. Atakowanie Bakera za to, co wydarzyło się w sobotę, jest absurdem.

Valdez rozpoczął kadr od spaceru z Mattem Theisem. Zack Nito Ledoff zdobył dwa biegi u siebie, wysyłając Shuhei Ohtaniego do odbijania w meczu czterech przejazdów.

Otani walczył z Valdezem częściej niż z jakimkolwiek innym graczem w swojej głównej karierze ligowej. Dwukierunkowa gwiazda pokonała w sobotę 4 na 31 przeciwko Houston Aces. Valdez uderzył go jeszcze dwukrotnie w trakcie gry i prowadził 0-1 do siódmej. Valdez ogłosił zmianę. Pływałem za granicę.

„Poczułem lekkie szarpnięcie, kiedy rzuciłem tę notatkę na Ohtani, moją lewą nogę” – powiedział Valdez przez tłumacza. „Nie wiem, czy to było tylko zmęczenie, odwodnienie, czy co, ale coś tam wyciągnąłem”.

Valdez nie naciskał, aby pozostać w grze. Zapytany, czy mógłby dalej grać, Valdez odpowiedział: „Nie. W takich sytuacjach nie lubię ryzyka ani siły. Mamy wiele wygodnych występów i wielu graczy, którzy również mogą wykonać swoją pracę. lepiej było stracić tę rolę niż przegrać 100 rund”.

Z ulgą wszedł Ryne Stanek. Chodził pałkarzem, oddał dwa trafienia i poddał trzy zasłużone biegi. Dwóch z nich strzeliło gola w wygranym 3 rundach u siebie Mike’u Moustakasie przeciwko Abreu, który pojawił się w sobotę na swoim 45. ligowym prowadzeniu. Abreu nigdy nie zarobił więcej niż 55 w żadnym sezonie.

Jednak niezdolność Stanka do wyprowadzania ciosów lub kontrolowania czterobiegowej gry zmusiła Bakera do ponownego wezwania swoich reduktorów mocy. Tak dominujący jak wszyscy inni, czteroosobowy bullpen nie jest zrównoważony dla zespołu, który uważa się za pretendenta do World Series. Używanie ich w tempie, jakie obiecują Baker i Miller, to przepis na katastrofę – fakt, który Brown musi zrozumieć po sobocie.

READ  Plusy i minusy pracy trenera piłki nożnej w Michigan według Jima Harbaugha

Neres rzucił ósemkę czysto, zanim Pressley dotarł do dna dziewiątego. Houston miał po swojej stronie Rafaela Montero, ale wyróżnił Presleya w trójstronnym meczu. Oczywiście był to stan zapisywania, ale Montero ma 1,59 WHIP i 6,57 ERA – po raz kolejny podkreślając całkowity brak jakiejkolwiek wiarygodnej głębokości w wyczerpanej bazie danych.

Presley nie pozwolił na trafienie w poprzednich 42 pałkarzach, z którymi się spotkał. Ohtani zniszczył boisko, by home run do martwego środka pola, aby zepsuć tę passę. Cztery z pięciu kolejnych pałkarzy trafiły. Strzelił dwa z nich, jeden z nich po podaniu, które Maldonado powiedział, że „powinien był złapać”. Mocne uderzenie rzuciło 32 rzuty w sezonie.

„Nie graliśmy źle, oni po prostu nas pokonali” – powiedział Baker.

Houston faktycznie wyeliminował Anioły 16-15. Żaden z nich nie przyszedł w dziesiątym. Peña nie był w stanie uzyskać zielonego światła z trzeciej bazy z powodu skurczów mięśni. Alex Bregman zleciał z boiska, aby je tam zostawić i skrócił sezon OPS do 718.

Bregman i Peña zakończyli mecz 2 do 12, stawiając Mattoon w niepewnej sytuacji. Wydostanie się z niej wymaga jednego globu. Taylor Ward uderzył piłkę do Mauricio Duponta, drugiego bazowego, który przerzucił się na shortstopa w swoim dziewiątym głównym meczu ligowym, co stanowi kolejny duży problem na liście graczy, z którymi są rozproszeni.

„Byłem gotowy, wolny. Po prostu nie rzuciłeś piłki” – powiedział Kissinger, który był zachęcany w klubie pomeczowym z Dupont, trenerem ławki Joe Espadą i trenerem pierwszej bazy Omarem Lopezem.

„To się po prostu dzieje, a jutro jest nowy dzień. Musimy wracać do pracy, to wszystko, co możemy zrobić.”

(Fot. Fraper Valdez: Sean M. Haffey/Getty Images)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *