Przyszłość iPhone’a może zależeć od tych zaawansowanych technologii

Lucy Edwards, niewidomy dziennikarz i nadawca z Wielkiej Brytanii, miał trudności z zachowaniem dystansu społecznego w miejscach publicznych podczas szczytu pandemii. Dlatego spróbowałem Wykrywanie osób na iPhoniektóry używa rozszerzenia iPhone 12 Pro A 13 Pro Czujnik LiDAR do wykrywania obecności innych osób w pobliżu.

Edwards powiedział w BBC wideo Od 2020 roku, aby udokumentować swoje doświadczenie.

lidarczyli wykrywanie światła i dalmierze, to tylko jeden z przykładów tego, jak ta technologia jest w środku iPhone Ewoluował w ciągu ostatnich 15 lat. Kiedy 29 czerwca 2007 roku pojawił się pierwszy iPhone, miał 3,5-calowy ekran, który jest mały jak na dzisiejsze standardy i pojedynczy aparat o rozdzielczości 2 megapikseli. Teraz najbardziej zaawansowane telefony Apple są wyposażone w wystarczająco zaawansowane potrójne tylne aparaty Filmowanie filmówczujniki, które pomagają ludziom takim jak Edwards nawigować po świecie, oraz Potężne chipy z miliardami tranzystorów.

The Iphone Często działał jako katalizator dla technologii oferowanych w środku, niezależnie od tego, czy jest to asystent cyfrowy Siri, płatności mobilne czy ładowanie bezprzewodowe, i pomógł w ewolucji sposobu, w jaki prowadzimy nasze mobilne życie. Ale w przyszłości wszystko wokół niego może być najważniejszą częścią iPhone’a. Tak twierdzą analitycy, którzy monitorowali ogólne trendy w branży mobilnej i strategię Apple.

W najbliższym czasie prawdopodobnie zobaczymy dodatkowe ulepszenia, takie jak aparaty wyższej jakości i gigantyczne ekrany. Ale w ciągu następnej dekady iPhone może ewoluować w centrum inteligentnych okularów i innych urządzeń. AirPodsA Zegarek Apple A pojazdy z obsługą CarPlay mogą być dopiero początkiem. Oczekuje się, że podstawowe elementy iPhone’a, takie jak wyświetlacz i systemy ładowania, również zostaną znacznie wzmocnione.

„Następnym poszukiwaniem smartfona jest sprawdzenie, z czym będzie się on później łączyć” – powiedział Runar Bjørhovde, analityk w firmie badawczej Canalys. „Ponieważ smartfon nie osiągnął jeszcze swojego potencjału, ale jako samodzielne urządzenie myślę, że smartfon coraz bardziej zbliża się do krawędzi”.

READ  Informacje o łatce LoL 14.4 | Wszystkie wzmocnienia, osłabienia i zmiany w aktualizacji League Patch 14.4

Twój iPhone jest centrum wszystkiego

Istnieje wiele spekulacji na temat kolejnego kroku po smartfonie. Wyraźny konsensus wydaje się dotyczyć inteligentnych okularów, z takimi firmami jak nie żyjeA Eksploduj, Eksploduj A Google Wszyscy pracują nad własną wersją okularów high-tech.

Apple nie jest wyjątkiem. Raporty Bloomberga wskazują, że producent iPhone’a Zestaw słuchawkowy do rzeczywistości mieszanej może zadebiutować W tym lub następnym roku, który obsługuje technologie rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości. Według raportu, para inteligentnych okularów z rozszerzoną rzeczywistością może pojawić się jeszcze w tej dekadzie.

Więc co to ma wspólnego z iPhone’em? Może wszystko. pomimo Słuchawki Apple Oczekuje się, że będzie działać jako samodzielne urządzenie, a aplikacje i usługi, które obsługuje, będą prawdopodobnie pochodzić z iPhone’a.

Pomyśl o Apple Watch. Nie potrzebuje iPhone’a w pobliżu, aby działać, ale duża część jego atrakcyjności polega na możliwości ścisłej synchronizacji z telefonem Apple. Wiele powiadomień Apple Watch jest również powiązanych z kontami i aplikacjami skonfigurowanymi na iPhonie.

Niezależnie od tego, czy jest to inteligentny zestaw słuchawkowy, Zegarek AppleLub urządzenia obsługujące AirPods lub HomeKit, analitycy oczekują, że telefon pozostanie na środku.

Apple-airpods-zegarek

IPhone prawdopodobnie pozostanie sercem Apple, służąc jako hub dla AirPods, Apple Watch i być może pewnego dnia parę inteligentnych okularów.

Scott Stein/CNET

„Telefon będzie kotwicą” – powiedziała Jane Munster, partner zarządzający firmy inwestycyjnej Loup Ventures i długoletni analityk Apple.

Ale nie chodzi tylko o łączenie się z nowymi osobistymi narzędziami technologicznymi. Apple stopniowo zamienia iPhone’a w praktyczną alternatywę dla portfela, Splot to mocniej W niecyfrowych aspektach naszego życia.

Apple poczyniło w ciągu ostatniego roku duże postępy w tej dziedzinie, wprowadzając nowe funkcje, takie jak Identyfikatory cyfrowe dla Apple Wallet A kliknij, aby zapłacić, Przekształcenie iPhone’a w terminal płatności zbliżeniowych dla sprzedawców bez dodatkowego sprzętu. Jak właśnie ogłosił Apple Apple zapłać późniejco pozwala użytkownikom Apple Pay podzielić zakup na cztery równe raty, które należy spłacić w ciągu sześciu tygodni.

„Wyraźnie widać, że w usługach finansowych Apple nabiera tempa i myślę, że zobaczymy tam większy postęp” — powiedział Nick Maynard, szef działu badań w Juniper Research.

Lepszy lidar, bardziej zaawansowana sztuczna inteligencja dla lepszej świadomości przestrzennej

Dokonaj świadomego przypuszczenia co do ogólnego kierunku Apple’a w sprawie Iphone Jest to z pewnością łatwiejsze niż identyfikowanie konkretnych zmian, które mogą nadejść. Ale analitycy mają kilka pomysłów opartych na nasionach, które Apple zasadziło w obecnych iPhone’ach.

Lidar prawdopodobnie nadal będzie ważny, ponieważ firma zagłębi się w rzeczywistość rozszerzoną. Apple dodał lidar do iPhone’a 12 Pro w 2020 roku, aby zwiększyć wydajność aplikacji AR, umożliwić nowe sztuczki z aparatem i ułatwić funkcje ułatwień dostępu, takie jak wyżej wymienione. Wykryj ludzi. Technologia mierzy odległość, określając czas potrzebny do odbicia światła od obiektu i odbicia.

Jednak obecne czujniki lidar dla iPhone’a mogą nie być wystarczająco zaawansowane, aby wprowadzić urządzenia Apple Rozszerzona Rzeczywistość Munster powiedział, że ambicje się opłacają.

„To, co dokładnie musi się wydarzyć, to to, że mapowanie w świecie rzeczywistym musi być dokładniejsze” – powiedział Munster, którego firma prowadzi badania na takie tematy, jak rzeczywistość rozszerzona, pojazdy autonomiczne i rzeczywistość wirtualna. „I dopóki to się nie stanie, rzeczywistość rozszerzona tak naprawdę się nie wydarzy”.

iPhone wykrywa ludzi

Funkcja wykrywania osób iPhone’a wykorzystuje lidar.

James Martin / CNET

Lidar poprawia umiejętności wykrywania głębi iPhone’a, ale nadal od procesora telefonu zależy, czy wszystkie te dane będą miały sens. Firma Apple zwróciła się w stronę sztucznej inteligencji — jednego z ulubionych haseł Doliny Krzemowej w ostatnich latach — aby dać iPhone’owi i innym produktom więcej kontekstu wokół użytkowników i ich otoczenia.

Ponownie możesz spojrzeć na swój zegarek Apple Watch, aby zobaczyć to podejście w akcji. Inteligentny zegarek Apple Wykorzystuje sztuczną inteligencję oraz dane zebrane z jego czujników do takich zadań, jak śledzenie snu i odnotowywanie, kiedy myjesz ręce.

Hanish Bhatia, starszy analityk w Counterpoint Research, przedstawił hipotetyczny przykład tego, w jaki sposób ulepszenia AI pojawią się pewnego dnia w nadchodzących iPhone’ach. Wyobraża sobie przyszłość, w której smartfon Apple może monitorować nawyki danej osoby, aby zrozumieć, czy z urządzenia może korzystać główny użytkownik telefonu, czy członek rodziny.

„Sposób korzystania z telefonu, pod jakim kątem przechyla się smartfon… czy wywierasz określony nacisk, czy też naciskasz go paznokciami lub czymś w tym rodzaju?” Powiedział jako przykład. „Wszystko to są różne rodzaje zachowań, które są bardzo unikalne dla użytkownika”.

Przykład Bhatii ma charakter spekulacyjny i nie odzwierciedla rzeczywistych planów Apple. Ale dzięki postępom w sztucznej inteligencji i technologiach, takich jak lidar i Ultraszerokopasmowy Aby dać iPhone’owi większą świadomość przestrzenną, łatwo wyobrazić sobie taki scenariusz.

Technologia wyświetlania i wysyłki może przynieść duże zmiany

Być może jednym z największych pytań dotyczących przyszłych planów Apple dotyczących smartfonów jest to, czy firma stworzy składanego iPhone’a. Samsung, największy konkurent Apple w branży mobilnej, wprowadził już na rynek kilka generacji telefonów o elastycznej konstrukcji. Motorola, Huawei, Microsoft i Google poszły w ich ślady Podobno pracuje nad zginalnym Pixelem. Według danych, dostawy składanych smartfonów wzrosły o 264,3% w 2021 r. w porównaniu z 2020 r Międzynarodowa Korporacja Danych.

Ale eksperci, tacy jak Munster i Maynard, kwestionują, czy Apple przyjmie podobne podejście. Chociaż gigant technologiczny ma Stopa Patenty W przypadku urządzeń mobilnych z elastycznymi ekranami depozyty te nie zawsze wskazują na plany Apple. Sprzedaż składanych telefonów rośnie, ale dostawy wciąż bledną w porównaniu ze zwykłymi smartfonami. (Firma badawcza IDC szacuje, że w 2021 r. wysłano 7,1 mln składanych telefonów w porównaniu z 362,4 mln telefonów, które właśnie wysłano Czwarty kwartał ubiegłego roku). Potem jest pytanie Czy składane urządzenia przynoszą coś nowego, czy naprawdę przydatne? Dla doświadczenia ze smartfonem.

Monster twierdzi, że stworzenie prawdziwego składanego szklanego ekranu wiąże się również z wyzwaniami. Samsung Galaxy Z Flip ma szklany ekran, ale szkło jest również połączone ze „specjalnym materiałem” zapewniającym „stałą wytrzymałość”. CNET zgłoszony w 2020 r..

„Brakującym elementem z mojego punktu widzenia jest to, jak [Apple] – powiedział potwór.

Samsung Z Klapką 3

Samsung Galaxy Z Flip 3 można złożyć na pół.

Sarah Teo / CNET

Twoje wrażenia z ładowania iPhone’a są również prawdopodobnie spowodowane aktualizacją. Pomiędzy USB-C, Lightning i MagSafe nie jest przesadą stwierdzenie, że opcje ładowania Apple są skomplikowane. Maynard myśli presja ze strony Unii Europejskiej A Senatorowie USA Może to oznaczać przejście na USB-C w przyszłości iPhone’a.

Ale mogą nastąpić bardziej dramatyczne zmiany w rurociągu. Zgłaszaj pogłoski przejściowy Iphone To trwa od lat i Maynard uważa, że ​​nie jest to całkowicie wykluczone.

Cytując decyzję Apple, Maynard powiedział: Usuń gniazdo słuchawkowe iPhone’a w 2016 r..

Bezprzewodowe ładowanie było również głównym punktem dla Apple w ostatnich latach, co jeszcze bardziej wzmocniło obudowę iPhone’a bez portów. Są stosunkowo nowe ładowarki MagSafe firmy Apple, a także wiele pojazdów obsługujących CarPlay Obsługa komunikacji bezprzewodowej. Apple ma również Opatentowane systemy ładowania bezprzewodowego Zostanie on zintegrowany bezpośrednio z MacBookami, umożliwiając laptopom Apple ładowanie iPhone’ów, zegarków Apple i iPadów. Złącze iPad Pro Smart Connector zapewnia również szybki i łatwy sposób podłączania akcesoriów do tabletu Apple bez portu.

„Liczba systemów, które muszą mieć 100-procentowy kabel, maleje” – powiedział Maynard.

Akumulator Apple MagSafe

Akumulator Apple MagSafe łączy się bezprzewodowo z tylną częścią iPhone’a.

Patrick Holland / CNET

Poza tym analitycy spodziewają się w najbliższym czasie rutynowych aktualizacji kamer. Munster mówi, że jest miejsce na ulepszenia w przednim aparacie iPhone’a, podczas gdy Bhatia oczekuje, że Apple będzie nadal używać rozmiaru ekranu i Aparat fotograficzny Jakość odróżniająca zwykłe iPhone’y od iPhone’ów Pro.

Nie można wiedzieć, co dalej z iPhonem bez wkładu Apple. Ale eksperci wydają się pewni jednego: Apple już dziś kładzie podwaliny pod przyszłość iPhone’a. Obecne funkcje iPhone’a, takie jak narzędzia ułatwień dostępu oparte na lidarach firmy Apple, które mają pomóc ludziom takim jak Edwards, mogą dać wyobrażenie o tym, co nas czeka.

„Wszystko, co widzimy, co zrobili w ciągu ostatnich kilku lat, jest dobrym wskaźnikiem tego, co będzie dalej”, powiedział Bjørhovde. „Ponieważ myślę, że wiele z tego, co robią, to przygotowanie się na systemy, z którymi chcą zintegrować iPhone’a w nadchodzących latach”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *