Europejski zakaz w 2035 r. dla samochodów z olejem napędowym i gazem przeszedł poważną przeszkodę

Po miesiącach obrad organów politycznych i przemysłu motoryzacyjnego, 27 państw członkowskich Unii Europejskiej uzgodniło przepisy, które mają zakończyć sprzedaż nowych samochodów z silnikiem spalinowym do 2035 roku.

Członkowie parlamentu Unii Europejskiej zakończyli w środę 16 godzin żmudnych negocjacji w Luksemburgu, formalnie uzgadniając środki, które wpłyną na samochody osobowe i lekkie samochody dostawcze podczas szybkiego przejścia z benzyny i oleju napędowego na elektryczne. Zakaz jest tylko jednym z wielu środków mających na celu zmniejszenie emisji dwutlenku węgla w całej Unii Europejskiej, skutecznie zmniejszając do połowy następnej dekady 100% zanieczyszczeń w rurach wydechowych z nowych samochodów.

Kiedy włoski rząd zasugerował, że niektóre z najbardziej znanych marek na świecie – mianowicie Ferrari i Lamborghini –Być zwolnionym z zakazuCEO Porsche, Oliver Blum, jest w zgodzie Potępiać ideę wszelkich wyjątków Chociaż firma Inwestowanie w syntetyczny produkt paliwowy na początku tego roku. Modyfikacja 121, lub jak wiadomo, „Modyfikacja Ferrari” złagodzi wymagania dla marek o małej objętości, które produkują mniej niż 10 000 samochodów rocznie. Wyspecjalizowani producenci samochodów nie będą przestrzegać tych samych tymczasowych celów redukcji emisji, co inni główni producenci samochodów, i faktycznie otrzymają przedłużenie do czasu wejścia w życie zakazu w 2035 r. W szczególności przynosi to korzyści markom luksusowym, takim jak Ferrari, Lamborghini, Rolls-Royce i inni.

Niemcy i Włochy zwróciły się do rady o rozważenie przyszłych przepisów dotyczących alternatywnych, neutralnych pod względem emisji źródeł energii. Unia Europejska podobno zgodziła się rozważyć użycie alternatywnych paliw, takich jak paliwa syntetyczne i wodórchociaż nieliczne szczegóły w przepisach ujawniły niepewność tylko w odniesieniu do tego, którzy producenci samochodów mogą planować wykorzystać te paliwa.

Nie byłaby to największa przeszkoda dla producentów samochodów. Zamiast tego zabezpieczy zapasy potrzebne do produkcji baterii. Dyrektor finansowy Volkswagena, Arno Antlitz, mówi, że producent samochodów widzi wyzwanie w wytwarzaniu wystarczającej liczby akumulatorów do 2035 r., aby zakaz był zrównoważony.

READ  Najnowsze informacje o wojnie rosyjsko-ukraińskiej - The Washington Post

„To trudny cel”, powiedział Antlitz w wywiadzie. „Uważamy, że to możliwe”. Reuters. „Najtrudniejszym tematem nie jest rozwój fabryk samochodów. Najtrudniejszym tematem będzie zwiększenie łańcucha dostaw akumulatorów”.

Francuska minister ds. transformacji środowiska, Agnes Pannier-Runacher, przyznała, że ​​zakaz stanowi „ogromne wyzwanie” dla przemysłu motoryzacyjnego; Odkrył jednak, że przejście na elektryfikację było „koniecznością”, biorąc pod uwagę, że zarówno Stany Zjednoczone, jak i Chiny mocno zainwestowały w elektryfikację jako przyszłość transportu osobistego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *