Radar pogodowy w Chicago: Ostrzeżenie przed burzą zimową, działanie doradcze, ponieważ 2 rundy śniegu mogą zrzucić ponad 10 cali w niektórych częściach obszaru

CHICAGO (WLS) – Oczekuje się, że zimowa burza skomplikuje dojazd do pracy w środę rano, ponieważ niektóre części obszaru Chicago otrzymały już kilka cali śniegu wczesnym rankiem.

Ostrzeżenie przed burzą zimową skłoniło gubernatora. JB Pritzker wyda oświadczenie o katastrofie dla stanu przed nadejściem śniegu we wtorek.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć zamknięcia szkół, przenosi się do e-learningu w rejonie Chicago
Ciężki śnieg i niebezpieczne warunki podróży są możliwe do czwartku w tym tygodniu, ponieważ ostatnia zimowa burza atakuje okolice Chicago.

A Ostrzeżenie przed zimową burzą obowiązuje do 18:00 w środę dla DuPage, Kendall, Central Cook, Eastern Will, Grundy, LaSalle, Northern Will i Southern Cook County w Illinois.

A Ostrzeżenie przed zimową burzą obowiązuje do godz. 18:00 w czwartek w hrabstwach Ford, Iroquois, Kankakee i Livingston w stanie Illinois oraz hrabstwach La Porte, Benton, Jasper, Lake, Newton i Porter w stanie Indiana.

Zalecenie dotyczące zimowej pogody obowiązuje do 18:00 w środę w hrabstwach DeKalb, Kane, Lee i Northern Cook w stanie Illinois. To zalecenie wygasa o godzinie 15:00 w Lake County w stanie Illinois.

OBEJRZYJ: Pełna 7-dniowa prognoza ABC7 AccuWeather

Proklamacja Pritzkera aktywuje około 130 członków Gwardii Narodowej stanu Illinois, aby zapewnić, że wszystkie zasoby stanowe są dostępne, aby poradzić sobie z warunkami śnieżycy oczekiwanymi w nadchodzących dniach, napisano w komunikacie.

„Zgadzam się z ogłoszeniem katastrofy dla Winter Storm Landon, ze skutkiem natychmiastowym, aby wesprzeć lokalne władze w zakresie reagowania na katastrofy i operacji odzyskiwania w razie potrzeby” – powiedział Pritzker. „W terenie wszystkie aktywa państwowe są gotowe do pomocy. Zachęcam wszystkich, aby robili wszystko, co w ich mocy, aby zachować bezpieczeństwo: słuchać lokalnych władz, aby być na bieżąco z najnowszymi warunkami w swojej społeczności i upewnić się, że Twoje gospodarstwo domowe ma niezbędne rzeczy”.

OBEJRZYJ: Gow. Pritzker wydaje oświadczenie o katastrofie

Meteorolog ABC7 z Chicago Larry Mowry powiedział, że będą dwie fale śniegu, które można odróżnić tylko od intensywności śniegu. Istnieje również prawdopodobieństwo wystąpienia ostrego odcięcia między obszarami, w których występuje tylko kurz, a obszarami, które są znacznie większe.

READ  Trump myli Nikki Haley z Pelosi, mówiąc o 6 stycznia

Śnieg zaczął się w okolicy we wtorek wieczorem i ma trwać do środy po południu. Druga fala śniegu spodziewana jest od środy wieczorem do czwartku.

Około 3 nad ranem Naperville miał 2 cale, Romeoville 3,4, a Homer Glen 3,3.

ZEGAREK: Śnieg w Chicago sprawia, że ​​drogi stają się śliskie na poranne dojazdy do pracy

Na południowo-zachodnich i południowych przedmieściach oraz północno-zachodniej części Indiany śnieg zaczął padać wieczorem i oczekuje się, że będzie się utrzymywać do czwartku, chociaż intensywność prawdopodobnie osłabnie, a następnie ponownie wzrośnie.

Sierżant policji stanowej w stanie Indiana Warunki drogowe w Glen Fifield będą się nadal pogarszać. Naczepa została uszkodzona przez zachodnią autostradę międzystanową 80/94 w pobliżu Indianapolis Boulevard około 5 rano, powodując opóźnienia.

OBEJRZYJ: Policja stanu Indiana prosi kierowców o ponowne rozważenie podróży w czasie śnieżycy

Fifield powiedział, że w Indianie stoją setki pługów, robiąc wszystko, co w ich mocy.

Powiedział, że ważne jest, aby ponownie rozważyć podróżowanie po okolicy.

Mieszkańcy miast mogą spodziewać się, że obudzą się w środę rano z kilkoma centymetrami śniegu na ziemi o 7:30, podczas gdy obszary na południu są bardziej prawdopodobne, że obudzą się o 5 do 6 cali, powiedział Mowry.
Pierwsza fala zimowych opadów rozpoczęła się we wtorek po południu jako deszcz. Gdy nadeszło zimne powietrze, zamieniło się w śnieg, powiedział Mowry. Wydaje się, że jest to najcięższy okres opadów śniegu, ze śniegiem spadającym do cala na godzinę, i będzie trwał w środę wczesnym popołudniem – prawdopodobnie od 4 rano do południa.

Chicago Department of Streets and Sanitation uruchomił we wtorek wieczorem 211 rozsiewaczy soli, koncentrując się na arteriach i Jean-Baptiste Pointe DuSable Lake Shore Drive.

Wizyta www.chicagoshovels.org aby zobaczyć, gdzie znajdują się pługi w czasie rzeczywistym.

Pogoda może również wpłynąć na personel i czas oczekiwania klientów CTA. Wizyta www.transitchicago.com/alerts dla alertów serwisowych i aktualizacji w czasie rzeczywistym.

Opóźnienia na obu lotniskach Midway i O’Hare wyniosły mniej niż 15 minut wcześniej w środę, ale prawie 300 lotów zostało odwołanych na O’Hare i 78 na Midway.

READ  Recenzja albumu: Podwójny album Taylor Swift „The Tortured Poets Department” kończy się kołysanką

Śnieg do środowego popołudnia może osiągnąć 10 cali na dalekich południowych przedmieściach, od 3 do 6 cali w mieście i mniej niż 1 do 3 cali na północnych przedmieściach.

OBEJRZYJ: Śnieg gromadzi się na południowych przedmieściach

Mowry powiedział, że drobny śnieg będzie się powtarzał przez cały środowy wieczór. Przerwa w największej liczbie opadów śniegu może nastąpić w ciągu dnia w środę, zanim druga fala nadejdzie ze środy wieczorem do czwartku.

ZOBACZ TAKŻE | 4 zimowe tory burzowe, które mogą przynieść obfity śnieg do Chicago

Najnowsze modele pokazują, że druga fala śniegu podąża dalej na południe, co oznacza, że ​​suma opadów śniegu może być mniejsza niż w przypadku pierwszej fali. Chociaż nadal istnieje możliwość kilku centymetrów dla obszarów na południowy wschód od Chicago, w mieście można spodziewać się lżejszych nagromadzeń.

Jednak od środy do czwartku możliwy jest śnieg z efektem jeziora, powiedziała meteorolog Cheryl Scott.

Ciężki śnieg może prowadzić do niebezpiecznych porannych dojazdów do pracy w rejonie Chicago zarówno w środę, jak i czwartek, chociaż Mowry powiedział, że burza naprawdę spowoduje spustoszenie w środkowym Illinois i północno-środkowej Indianie.

Policja Stanowa Illinois powiedziała, że ​​stan dróg na dole zaczął się już pogarszać około 5 rano. Deputowani zareagowali na liczne wypadki, a także samochody zjeżdżające z jezdni. Warunki drogowe w hrabstwie Logan są szczególnie śliskie i niebezpieczne.

Mowry zauważył również, że ten śnieg będzie cięższy, mokry niż śnieg z efektem sypkiego jeziora w zeszłym tygodniu.

Ilość śniegu padającego w nocy oraz temperatury spadające od połowy lat 40. do 20. oznaczają, że drogi będą nie tylko błotniste, ale również śliskie i oblodzone.

Osoby dojeżdżające do pracy rano są ostrzegane, aby zarezerwować dodatkowy czas potrzebny na jazdę i być czujnym zarówno na śliskość drogi, jak i możliwą słabą widoczność, gdy ciężki śnieg pada równomiernie. Każdy, kto może pracować w domu, jest zachęcany przez urzędników.

READ  Ukraina: Rosjanie opuszczają Czarnobyl po napromieniowaniu

AAA nalegał, aby w miarę możliwości zostać w domu, ale jeśli muszą wyjść, aby zatankować przynajmniej połowę paliwa, znacznie zmniejsz prędkość i trzymaj się z dala od zamkniętych dróg.

Jeśli utkniesz, pozostań w pojeździe z wyłączonym silnikiem. Inne wskazówki obejmują unikanie jazdy na poboczach lub środkowych, planowanie większej liczby przystanków na ładowanie pojazdów elektrycznych, pakowanie zestawu ratunkowego i jazdę z bezpieczną prędkością.

Amerykańska Komisja ds. Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich ostrzega również mieszkańców, aby zachowali bezpieczeństwo podczas pobytu w cieple.

OBEJRZYJ: CPSC daje wskazówki, jak zachować bezpieczeństwo, jednocześnie utrzymując ciepło

Zachowaj ostrożność w przypadku grzejników, które są zaangażowane w około 1700 pożarów, w wyniku których co roku ginie 80 osób. Trzymaj materiały łatwopalne z dala, podłącz grzejniki do gniazdka ściennego i monitoruj temperaturę.

Przenośne generatory mogą stanowić ryzyko tlenku węgla – użytkownicy powinni używać ich tylko na zewnątrz, co najmniej 20 stóp od domu. Skieruj spaliny generatora z dala od domu i innych budynków, do których ktoś może wejść, i poszukaj generatora, który automatycznie się wyłączy, gdy wykryje wysokie stężenie tlenku węgla.

Ważne są również działające czujniki dymu.

Ciężki śnieg z efektem jeziora uderzył w okolice Chicago piątkowy poranekporzucając kilka centymetrów akumulacji i tworząc niebezpieczne warunki podróży.

Obszary wzdłuż North Shore zostały szczególnie mocno dotknięte, a Wilmette, Skokie i Evanston zostali uderzeni przez ponad 9 cali śniegu. W mieście Midway i Humboldt Park odnotowały wzrost o 7 cali.

Hrabstwo Cook zamyka w środę swoje powiatowe miejsca szczepień przeciwko COVID z powodu śniegu, a miasto Chicago odwołało terminy szczepień w domu na środę i czwartek. Miasto podało, że wszystkie spotkania zostaną przełożone.

Radar hrabstwa Cook | Radar hrabstwa DuPage | Radar hrabstwa Will | Radar hrabstwa Lake (IL) | Radar hrabstwa Kane | Radar północno-zachodniej Indiany

Copyright © 2022 WLS-TV. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *