Rangers skupiają się na centralnej pozycji w drugim dniu NHL Draft

Montreal – Mogło to być zrobione w ten sposób, ale Strażnicy Wykorzystał połowę z sześciu typów w rundach 2-6 projektu NHL 2022 w Bell w piątek na pozycjach – co przypadkowo jest pozycją, którą klub musi zająć w obecnym składzie.

Mając szeroki wachlarz możliwości defensywnych, Rangers zabrali w tym roku tylko jednego obrońcę i zdecydowali się na włączenie frontowej grupy organizacji z trzema pozycjami i skrzydłowym. Nadal istnieje znak zapytania nad drugą linią na pozycji Rangers, która wydaje się coraz mniej prawdopodobna, aby zostać wypełniona przez głównego Ryana Stroma lub przejęcie terminu przejęcia handlu przez Andrew Cobba.

„Zawsze jest premia na pozycjach, jest to prawdopodobnie jedna z najtrudniejszych pozycji do jasnej gry” – powiedział trener zawodników Rangers i menedżer amatorskiego skautingu John Lilly. „Więc skupiliśmy się na kilku mediach po drodze i sposób, w jaki spadła lista, to są gracze, których wybraliśmy. Dlatego cieszymy się, że możemy zebrać wszystkich tych graczy i zabrać ich do obozu rozwoju.”

Nie jest jasne, który z piątkowych graczy Rangers weźmie udział w obozie rozwojowym, który rozpoczyna się w poniedziałek w Centrum Szkoleniowym MSG w Tarrytown.

Adam Sikora uśmiechnął się po tym, jak został wybrany przez Rangers w drugiej rundzie NHL Draft.
NHLI przez Getty Images

Rangers dokonali pierwszego wyboru rekruta w drugiej rundzie na 63. pozycji, pokonując słowackiego lewoskrzydłowego Adama Sikorę. Chociaż nie spodziewał się, że zostanie zwerbowany przez Rangersów, Sikora był szczęśliwy, że znalazł się w drugiej rundzie.

Kiedy Sikora został poproszony o imię gracza projektującego jego grę po nim, Brad Marchand z Bruins powiedział bez wahania.

Jest jak szczur i nie boi się go [taller] Powiedział z uśmiechem. „Staram się grać w ten sposób.”

Sikora powiedział, że próbuje zagrać fizycznie, wnieść energię w lód i zadać dużo ciosów. Jego ojciec, Roman Sikora, grał w Tri City w Western Hockey League. 17-latek niedawno wystąpił w reprezentacji Słowacji na Mistrzostwach Świata, strzelając dwa gole i asystując w sześciu meczach.

READ  2022 Miami Grand Prix raport i najważniejsze informacje: Verstappen wygrywa inauguracyjne Grand Prix Miami nad Leclerc po spóźnionym dramacie Safety Car

– Cóż za wyjątkowy dzieciak – powiedział Craig Ramsey, trener reprezentacji Słowacji mężczyzn. „Byłam tak szczęśliwa, że ​​zrobiłam mu 17 lat [to World Championships]. Nie grał w pierwszych dwóch meczach, a potem wszedł i grał ostro. Kiedy strzelił swojego pierwszego gola, cała ławka oszalała, bo to taki fajny dzieciak. Usiadł na ławce w pierwszym rozegranym meczu.

„Były mocne strzały i rzuty karne, a on nie grał od dłuższego czasu, więc uścisnąłem go trochę i powiedziałem:„ Zabiorę cię tam, nie martw się. Jest gotowy i po prostu powiedział: „Nie musisz się martwić o mojego trenera”. A potem uderza w deski i krzyczy na swoich kolegów z drużyny. Zawsze się uśmiecha, zawsze uszczęśliwia innych i wszystkich pociesza”.

Następnie Rangers Bryce znokautował kanadyjskiego spota McConnella Parkera z Ontario Hockey League w trzeciej rundzie na 97. – jeden z dwóch typów w tym drafcie zdobytych w handlu Alexandra Georgieva z lawiną. 18-letni McConnell Parker kończy 49-punktowy sezon w OHL z Soo Greyhounds, w którym strzelił gola i cztery asysty w 10 play-offach.

„Powiedziałbym, że jestem dwukierunkowym pośrednikiem”, powiedział McConnell Parker, dodając, że wzoruje się na grze Bruinsa i Patrice’a Bergerona z Ondreja Palatinga. „Powiedziałbym, że jestem naprawdę dobry w defensywie we własnym obszarze i mogę również produkować i zdobywać punkty, strzelać bramki i dawać dobre mecze, kiedy muszę. Myślę też, że ciężko pracuję i naprawdę ważną rzeczą dla mnie jest to, że daję moje wszystkie.”

Mieszkaniec Minnesoty Noah Lapa, który jest również centrum, spadł do Rangers w czwartej rundzie na 111. miejscu. Rangers dostali wybór ze Złotych Rycerzy w ramach umowy z Brett Howden, ale pierwotnie był własnością Gatesów. Lapa, który nie był obecny w piątek, jest związany z Colgate na sezon NCAA 2022-23 po dwóch kolejnych występach z Lincoln Stars w United Hockey League.

READ  Bayern Monachium wygląda na zagubionego – kadra Thomasa Tuchela jest zbyt liczna

Rangers ukończyli drugą wersję systemu Chrisa Drury’ego, wybierając obrońcę Vittorio Manciniego, lewego skrzydłowego Maxima Barbasheva i środkowego Zacharego Karpę, którego ojciec Dave Karpa grał dwa sezony z Rangersami w latach 2001-2003.

„Myślałam, że dodaliśmy do dobrej puli prawdopodobieństwa” – powiedziała Lilly. „Mam trochę głębi, mam kilku pośredników i kilku bardzo konkurencyjnych dużych graczy. Myślę, że dodaliśmy kilka dobrych elementów i nie możemy się doczekać obozu rozwoju. „

Wybrane projekty Rangers

Adam Sikora

Strona: lewe skrzydło
ukuty: Runda druga, 63. miejsce w klasyfikacji generalnej
wstać: 5 stóp – 11
Waga: 174 funty
Klub: Reprezentacja Słowacji
co wiesz: Sikora zagrał ze słowacką drużyną w Mistrzostwach Świata. Jest uważany za szkodnika o niewielkich rozmiarach i ma również prędkość. Mimo doświadczenia w centrum Sikora jest postrzegany przede wszystkim jako lewy skrzydłowy.

Bryce McConnell Parker

Strona: środek
ukuty: Trzecia runda 97 ogólnie
wstać: 6 stóp -1
Waga: 194 funtów
Klub: Sue Greyhounds (OHL)
co wiesz: McConnell Parker to lewonożny strzelec, który jest graczem dwukierunkowym i znakomitym strzelcem.

Noah Lapa

Strona: środek
ukuty: Czwarta runda, miejsce 111
wstać: 6 stóp -1
Waga: 181 funtów
Klub: Gwiazdy Lincolna (USHL)
co wiesz: Lapa, który zgromadził 24 gole i 34 asysty w 96 występach dla gwiazd, jest oddany Colgate. Został również powołany do Zespołu Akademickiego USHL 2020-21.

Vittorio Mancini

Strona: właściwa obrona
ukuty: Piąta runda, 159. miejsce w klasyfikacji generalnej
wstać: 6 stóp – 4
Waga: 215
Klub: Uniwersytet Nebraski Omaha
co wiesz: Mancini to potężnie zbudowany blueliner, który potrafi wywierać wpływ, grając z równą siłą.

Maksym Barbaszew

Strona: lewe skrzydło
ukuty: Piąta runda, 161 miejsce w klasyfikacji generalnej
wstać: 6 stóp -1
Waga: 183 funty
Klub: Żbiki Moncton (QMJHL)
co wiesz: Barbaszew jest fizycznie obecny na lodzie, skupiając się na uderzeniach przy przyziemieniu i wygrywaniu walk przed siatką o pozycję.

READ  Nadzieje kobiet na tytuł Wielkiej Dziesiątki stanu Iowa zmalały wraz z porażką Indiany

Zachary Karpa

Strona: środek
ukuty: Szósta runda, 191 w sumie
wstać: 6 stóp 2
Waga: 190 funtów
Klub: Harvard
co wiesz: Karpa świetnie radzi sobie na łyżwach, ma silną pozycję defensywną i ma ofensywny atut.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *