Raport dotyczący rakiet: Astra ostrzega przed „nieuchronnym” bankructwem; Start Falcona Heavy opóźniony

Zbliżenie / Statyczny test ogniowy rakiety Falcon 9, która na początku marca wyniesie misję Crew 8.

SpaceX

Witamy w Rocket Report w wersji 6.33! Jeśli sprawdzisz poniższą listę „Następne trzy starty”, zobaczysz, że wszystkie trzy dotyczą rakiet Falcon 9. Nie jest to pierwszy taki przypadek w tym roku i prawdopodobnie ostatni. Wygląda na to, że SpaceX faktycznie zbliża się do celu, jakim jest 150 wystrzeleń w tym roku, co stanowi godne uwagi tempo.

Jak zawsze, jesteśmy Zgłoszenia czytelników są mile widzianeJeśli nie chcesz przegapić żadnego numeru, zapisz się, korzystając z poniższego pola (formularz nie będzie wyświetlany w wersjach witryny obsługujących AMP). Każdy raport będzie zawierał informacje na temat małych, średnich i ciężkich rakiet, a także szybki przegląd trzech kolejnych wystrzeleń w kalendarzu.

Indie budują drugi port kosmiczny. Indyjska Organizacja Badań Kosmicznych (ISRO) dostała zielone światło na budowę nowego portu kosmicznego w Tamil Nadu, za pośrednictwem którego ma pomagać prywatnym graczom w wystrzeliwaniu małych rakiet. Raporty TechCruncha. Premier Narendra Modi w środę położył kamień węgielny pod port kosmiczny znajdujący się na wyspie Kulasekharapatnam w pobliżu południowego stanu Tamil Nadu. Będzie to drugi port kosmiczny w kraju po istniejącym Centrum Kosmicznym Satish Dhawan agencji kosmicznej.

Łatwiejsza droga na bieguny …Port kosmiczny będzie przeznaczony do wystrzeliwania mniejszych rakiet nośnych i będzie gotowy za około dwa lata. Port kosmiczny Kulasekharapatnam o powierzchni 2350 akrów pomoże w dostarczaniu paliwa do wystrzeliwania małych rakiet, ponieważ port może wystrzeliwać rakiety bezpośrednio na południe nad Oceanem Indyjskim, bez konieczności przekraczania lądu. Różni się to od obecnego miejsca startu w Centrum Kosmicznym Satish Dhawan, które zwiększa zapotrzebowanie na paliwo w przypadku wystrzelenia na orbitę polarną, ponieważ rakiety muszą podążać zakrzywioną ścieżką na południe, aby ominąć ląd Sri Lanki. (Przesłane przez Joey'a S-IVB)

READ  Ukraina i Rosja zakończyły pierwszą wymianę więźniów od czasu katastrofy lotniczej

Założyciele Astry ostrzegają przed „nieuchronnym bankructwem” Założyciele firmy Astra zajmującej się napędami satelitarnymi i rakietami nośnymi znacznie zmniejszyli swoją ofertę przejęcia firmy jako prywatną, ostrzegając przed „nieuchronnym bankructwem”, jeśli firma nie zaakceptuje ich nowej propozycji. Wiadomości kosmiczne. W złożeniu wniosku do amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd we wtorek Astra wystosowała list wysłany trzy dni wcześniej do specjalnej komisji zarządu spółki od Chrisa Kempa i Adama Londona, jej dyrektora generalnego i dyrektora ds. technologii, zmniejszając ich udziały o dwa -trzecie. Oferta nabycia wyemitowanych akcji spółki notowanej na giełdzie.

Mam nadzieję, że już tego nie zmienię … W listopadzie Kemp i Londyn zaproponowali zakup akcji Astry po 1,50 dolara, czyli prawie dwukrotnie więcej niż w momencie ogłoszenia transakcji. W nowej propozycji oferują jedynie 0,50 dolara za akcję. Kemp i London podali kilka przyczyn spadku cen akcji. Obejmowały one ciągłe spalanie środków pieniężnych przez spółkę od czasu złożenia pierwotnej oferty oraz wysokie „koszty pozaoperacyjne”, ponieważ firma korzystała z pomocy wielu zewnętrznych doradców w celu oceny opcji. Zgodnie ze zmienioną propozycją Kemp i Londyn oświadczyli, że spodziewają się zebrać ogółem 45 milionów dolarów na przejęcie Astry w formie prywatnej, z czego 7,7 miliona dolarów trafi do akcjonariuszy. (Przesłane przez Kena Penna)

Najłatwiejszym sposobem śledzenia reportaży kosmicznych Erica Bergera jest zapisanie się do jego biuletynu, a my będziemy gromadzić jego historie w Twojej skrzynce odbiorczej.

RFA ujawnia plany dotyczące portu kosmicznego SaxaVord. Raport środowiskowy opublikowany przez Urząd Lotnictwa Cywilnego Wielkiej Brytanii zapewnił lepszy wgląd w planowane działania Rocket Factory Augsburg na lotnisku kosmicznym SaxaVord w Szkocji. Europejskie raporty z lotów kosmicznych. Raport szczegółowo opisuje plan RFA dotyczący przeprowadzania z SaxaVord do 10 startów rocznie, co stanowi jedną trzecią całkowitego budżetu portu kosmicznego, obejmującego 30 startów orbitalnych rocznie.

READ  Katastrofa lotnicza w Kolumbii: Mama powiedziała dzieciom, żeby ją zostawiły i poprosiły o pomoc

Więcej silników proszę … Ze względu na lokalną populację ptaków RFA nie będzie w stanie przeprowadzić uwolnień ani statycznych testów ogniowych w okresie od połowy maja do końca czerwca. Firma będzie również ograniczona do maksymalnie dwóch premier miesięcznie. Zmienia się także konstrukcja rakiety. Warto dodać, że 21-metrowy pierwszy stopień będzie teraz wyposażony w 13 silników Helix o ciągu 1300 kN zamiast, jak wcześniej informowała firma, tylko w 9 silników. (Przesłane przez Kena Penna)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *