Wiadomości Google uniemożliwiają użytkownikom zrootowanym Androida korzystanie z RCS

Google atakuje zrootowane urządzenia z Androidem, uniemożliwiając wielu osobom korzystanie z funkcji przesyłania wiadomości RCS w Wiadomościach Google. Użytkownicy telefonów zrootowanych — proces odblokowujący uprzywilejowany dostęp do systemu operacyjnego Android, podobnie jak w przypadku iPhone'ów łamających jailbreak — złożyli kilka raportów na temat… Strona pomocy technicznej Wiadomości Google, RedditI XDAForum internetowe dla w ciągu ostatnich kilku Miesiącenagle odkryli, że nie mogą wysyłać ani odbierać wiadomości RCS.

Jeden przykład Użytkownik Reddita u/joefuf Pokazuje, że wiadomości RCS po prostu znikną po naciśnięciu przycisku wysyłania. Kilka raportów wskazuje również, że Wiadomości Google nie informowały o tym, że czat RCS przestał działać, a mimo to nadal pokazywał się jako online i działał w Wiadomościach Google.

W oświadczeniu przesłanym do krawędź Kiedy zapytaliśmy, czy Google uniemożliwia urządzeniom zrootowanym korzystanie z RCS, dyrektor ds. komunikacji Google, Ivy Hunt, powiedziała, że ​​firma „zapewnia, że ​​urządzenia wysyłające/odbierające wiadomości przestrzegają procedur operacyjnych określonych w standardzie RCS” w celu zapobiegania spamowi i nadużyciom. W Wiadomościach Google. Innymi słowy, tak, Google blokuje RCS na zrootowanych urządzeniach.

„Google przełącza się między wieloma rozwiązaniami, aby zapewnić użytkownikom Androida odpowiednią komunikację, a urządzenia, które mogą nie mieć dostępu do jednego protokołu komunikacyjnego, zawsze będą miały dostępny co najmniej inny” – powiedział Hunt. „W takim przypadku użytkownicy, którzy nie mogą korzystać z usługi RCS, nadal mogą uzyskać dostęp do wiadomości SMS i MMS”.

Niektóre usługi, takie jak aplikacje płatnicze i bankowe, w tym Google Pay/Wallet, przestaną działać, jeśli wykryją, że użytkownicy zrootowali swoje urządzenia ze względów bezpieczeństwa, ale zazwyczaj wyświetlają komunikat ostrzegawczy, aby było jasne, że urządzenie nie jest obsługiwane. W przypadku użytkowników, u których wystąpiły problemy z RCS w Wiadomościach Google, wydaje się, że takie ostrzeżenie nie zostało wyświetlone.

READ  NVIDIA oferuje wersję demonstracyjną tajnego protokołu obsługiwanego przez sztuczną inteligencję Inworld

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *