Recenzja AirPods Pro 2: Najlepsze słuchawki douszne Apple, które dotychczas przegapiły okazję | jabłko

aFirma pple ulepszyła swoje górne słuchawki douszne, dodając ulepszoną redukcję szumów, nowe dotykowe elementy sterujące głośnością i futerał dźwiękowy dla AirPods Pro. Ale problem naprawialności wciąż ich niepokoi.

249 GBP, Pro drugiej generacji (249 USD / 399 USD) Pro jest w tej samej cenie. ich przodkowiesiedząc ponad 179 AirPods 3 I £220 Beats Fit ProRównież wyprodukowany przez Apple.

Wraz z ich przodkami trudno określić, co się zmieniło. Część czarnych otworów na wkładkach dousznych została przesunięta, a etui, które wciąż znajduje się w kieszeni, ma kilka nowych elementów, w tym odporność na pot.

Etui AirPods Pro 2 z wyeksponowanymi portami i głośnikami.
Etui zawiera nowy głośnik na spodzie i pętlę do mocowania paska na nadgarstek lub smyczy. Można go ładować za pomocą kabla Lightning, MagSafe (Qi) lub ładowarki Apple Watch. Zdjęcie: Samuel Gibbs/The Guardian

Etui brzęczy podczas parowania, po umieszczeniu w etui ładującym lub gdy poziom naładowania baterii jest zbyt niski, aby w pełni naładować wkładki douszne. Jeśli go zgubisz, ma chip U1 do precyzyjnego wyszukiwania w aplikacji Znajdź mój na iPhonie i może się połączyć, aby pomóc Ci go zlokalizować.

Nauszniki pasują do swoich poprzedników, są utrzymywane na miejscu przez silikonową końcówkę, a noga opada w kierunku płatka ucha. Uważam, że jest bezpieczny i wygodny przez dłuższy czas, ale brak jakiegokolwiek skrzydła stabilizującego sprawia, że ​​mniej nadaje się do treningu.

Mają tak samo dobrą kontrolę ciśnienia na ruchomych łodygach i redukcję hałasu, jak ich poprzednicy. Ale mają też nowy gest machnięcia do podnoszenia i zmniejszania głośności, który działa bardzo dobrze.

Lepsza żywotność baterii oznacza, że ​​wystarcza na dobre sześć godzin odtwarzania z redukcją szumów lub mniej niż pięć godzin na rozmowy. Etui może w pełni naładować wkładki douszne do czterech razy, co daje łączny czas działania 30 godzin, co jest korzystne w porównaniu z konkurencją.

READ  Nowe ikony aplikacji pojawią się w Wiadomościach Google, Kontaktach i Telefonie

Określać

  • Dostawa: Bluetooth 5.3, SBC, AAC, układ H2, UWB

  • Żywotność baterii: Sześć godzin odtwarzania ANC (30 godzin z etui)

  • Wodoodporny: Obudowa i pączki IPX4 (odporne na zachlapanie)

  • Wymiary słuchawek: 30,9 × 21,8 × 24,0 mm

  • waga słuchawek: 5,4 grama każdy

  • Wymiary etui ładującego: 45,2 x 60,6 x 21,7 mm

  • Waga etui ładującego: 37,9 gramów

  • Pudełko wysyłkowe: Lightning, łączność bezprzewodowa Qi (MagSafe), zegarek Apple Watch

Najlepsza redukcja dźwięku i szumów

AirPods Pro obok iPhone'a wyświetla panel Ustawienia.
Nowy panel w aplikacji Ustawienia na iPhonie pokazuje wszystkie elementy sterujące AirPods, w tym niestandardowe dźwięki przestrzenne i dźwięki obudowy. Zdjęcie: Samuel Gibbs/The Guardian

Słuchawki douszne zawierają nowy układ H2 firmy Apple, który obsługuje najnowszy standard Bluetooth 5.3 i poprawia dźwięk i eliminację szumów. Działa najlepiej z urządzeniami Apple, automatycznie przełączając się między nimi, ale działa dobrze z plikami Samsung Galaxy Z Fold 4 Oraz wiele innych urządzeń i komputerów z Androidem.

Nowe AirPods Pro brzmią naprawdę dobrze, mają więcej basów i większą klarowność w całym zakresie niż ich poprzednicy. Zapewnia silną separację tonalną, ultra-czyste wokale i dobrze radzi sobie ze złożonymi, nakładającymi się ścieżkami. Brzmią wyważone i dość dobrze zaokrąglone i dobrze sobie radzą z większością rodzajów muzyki do ogólnego słuchania.

W połączeniu z urządzeniem Apple mogą również tworzyć plik Wirtualny efekt przestrzenny, zwany dźwiękiem przestrzennym. z Aktualizacja iOS 16Możesz także dostosować dźwięk przestrzenny, korzystając ze skanów uszu zarejestrowanych przednim aparatem iPhone’a, tworząc bardziej realistyczny dźwięk w oparciu o unikalny kształt ucha. Pamiętaj, że te dwie funkcje są dostępne w innych najnowszych AirPods.

W przypadku muzyki piętrzy się na basie i brzmi bardziej przestrzennie, co jest nabytym gustem. W przypadku filmów, zwłaszcza tych ze ścieżkami dźwiękowymi Dolby Atmos, brzmi świetnie, zapewniając wciągające wrażenia bardziej jak kino ze słuchawek dousznych.

Ogólnie rzecz biorąc, nowe AirPods Pro są najlepszymi słuchawkami Apple do tej pory i są tuż poniżej najlepszych na rynku. Sennheiser A Sony.

READ  Grafika ASCII wywołuje złośliwe odpowiedzi od 5 głównych chatbotów AI
Obraz AirPods Pro 2 przedstawiający osłonę głośnika i końcówki słuchawek
Końcówki douszne mają podobny owalny kształt, który dobrze dopasowuje się do kanału słuchowego z otworami, aby zmniejszyć nacisk i uniknąć uczucia „zatyczki”. Zdjęcie: Samuel Gibbs/The Guardian

Aktywna redukcja szumów została również ulepszona w porównaniu ze starszymi modelami z bardziej wydajną obsługą szumów wiatru. Lepiej radzą sobie z blokowaniem półtonów, skuteczniej eliminują hałas samochodów i pociągów. Nadal cierpią z powodu głośnych dźwięków, takich jak klikanie klawiatury w biurze, ale lepiej niż większość radzą sobie z gadaniem w tle, szczególnie pod względem rozmiaru i dopasowania. Tylko Sony jest znacznie większe WF-1000XM4 Lepsza wydajność słuchawek.

Tryb przezroczystości firmy Apple jest nadal najlepszy w swojej klasie i wygląda bardzo naturalnie, jakbyś nie nosił słuchawek. Nowy tryb „adaptacyjny” redukuje bardzo głośne dźwięki do mniej niż 85 decybeli, dzięki czemu rzeczy takie jak syreny lub młoty pneumatyczne nie są przytłaczające. Jeśli używasz zegarka Apple Watch, możesz zobaczyć stopień redukcji dźwięku w czasie rzeczywistym w aplikacji Hałas, co jest nowością.

Jakość połączeń jest naprawdę dobra, natrafiając na bardzo naturalne dźwięki w cichym otoczeniu z dobrą kontrolą hałasu w hałaśliwym otoczeniu przy ulicy.

Zrównoważony rozwój

Etui AirPods Pro 2 otwarte na stole z jedną słuchawką wiszącą na pokrywie.
AirPods Pro 2 mają dłuższą żywotność baterii, a każdy pączek i obudowę można wymienić osobno, ale rzeczywista naprawa jest bardzo mało prawdopodobna. Zdjęcie: Samuel Gibbs/The Guardian

Apple nie zapewnia oczekiwanej żywotności baterii, ale muszą wytrzymać ponad 500 pełnych cykli ładowania z co najmniej 80% ich pierwotnej pojemności. Serwis baterii kosztuje od 55 funtów.

Słuchawki nie nadają się do naprawy, ponieważ zdobyłem Zero na 10 w skali naprawy iFixitAle jabłko Oferty alternatywne w cenie 89 .£ dla każdej słuchawki. Wkładki douszne i etui są wykonane z aluminium pochodzącego z recyklingu, złota, pierwiastków ziem rzadkich, cyny i plastiku, ale Apple nie publikuje raportów o wpływie na środowisko akcesoriów takich jak słuchawki. Firma oferuje programy bezpłatnego handlu i recyklingu, w tym produkty firm innych niż Apple.

READ  Nowy telefon Xiaomi jak zwykle czerpie inspirację z Apple

Cena £

Koszt AirPods Pro drugiej generacji £249 (249/399 zł).

Dla porównania, AirPods 3 koszt 169 złA Beats Fit Pro koszt £220, Google Pixel Buds Pro koszt £179, Sony WF-1000XM4 koszt £199A Sennheiser Momentum True Wireless 3 koszt £225i koszt Samsunga Galaxy Buds 2 Pro £219.

Reguła

AirPods Pro drugiej generacji to jak dotąd najlepsze słuchawki Apple. Brzmią lepiej, mają skuteczniejszą eliminację szumów, działają dłużej po naładowaniu i dobrze przewyższają swoich poprzedników.

Wbudowana regulacja głośności jest bardzo mile widziana, podobnie jak adaptacyjna funkcja przezroczystości. Działa najlepiej z urządzeniami Apple, ale jest w porządku z większością innych, brakuje niektórych zaawansowanych funkcji. Niewielu jest konkurentów, którzy oferują tyle AirPods Pro 2 w tak wygodnym opakowaniu, które mieści się w kieszeni.

Ale to stracona szansa na poprawę zrównoważonego rozwoju. Włączenie materiałów pochodzących z recyklingu to dobra rzecz, ale nie jest tak łatwa do uratowania jak jej poprzednicy i większość konkurentów, co jest prawdziwym wstydem i traci gwiazdkę.

Pozytywy: Świetna redukcja dźwięku i szumów, adaptacyjna przezroczystość, ochrona przed potem, świetne sterowanie, w tym wbudowana głośność, zaawansowane funkcje z urządzeniami Apple, w tym dźwięk przestrzenny, wygodne etui premium, dobra jakość połączeń

Negatywy: Nienaprawialny Kosztowny Brak obsługi dźwięku HD Brak funkcji po podłączeniu do systemu Android/Windows Taka sama konstrukcja nóg jak w przypadku poprzedników Dostępna tylko w kolorze białym

Pętla do mocowania sznurka lub paska z boku etui AirPods Pro 2.
Szlufka na pasek może pomóc przymocować etui do nadgarstka, torby lub klipsa do paska, ale jej kompaktowy kształt nadal mieści się w kieszeni zestawu dżinsów. Zdjęcie: Samuel Gibbs/The Guardian

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *