Punkty Yankees kontra Astros, fast food: Houston powraca do World Series, gdy sezon w Nowym Jorku kończy się skokiem

Nowy Jork – Po raz czwarty w ciągu ostatnich sześciu lat Houston Astros zdobyli tytuł mistrza MLS. Astros zakończył niedzielną noc oficjalnego przeczesywania nowojorskich Yankees przez ALCS na stadionie Yankee (Jest 6, Nowy Jork 5). To już trzeci raz w ciągu ostatnich sześciu lat i czwarty raz w ciągu ostatnich ośmiu lat, kiedy Astros wyeliminowali Yankees w postsezonie.

Astros nie zdołał stłumić ataku Yankees jak w meczach 1-3, a zamiast tego musiał się wzmocnić po przegranym na początku meczu 3:0 w Game Four. Dzięki temu mogą skorzystać z kolejnej defensywnej pomyłki Yankees. Houston pokonał Yankees 18-9 we wszystkich czterech meczach.

Philadelphia Phillies wysłała San Diego Padres w piątym meczu NLCS wcześniej w niedzielę, więc mecz o mistrzostwo świata jest ustawiony. To mecz Astros Phillies, który rozpocznie się w piątek 28 października w Houston. Oto pięć notatek z niedzielnego meczu 4.

1. Jankesi uderzyli pierwsi

Pięć hitterów w grze czwartej Yankees zremisowało liczbę trafień z gry trzeciej. Harrison Bader otworzył rundę jednym uderzeniem w środku, Anthony Rizzo wziął boisko do palców, a Giancarlo Stanton umieścił piosenkę RBI po prawej stronie. Gleyber Torres o włos poprowadził Torres do drugiej rundy na ziemi niczyjej płytką centroprawicą, dając Yankees prowadzenie 2:0. Trzy trafienia w pierwszej połowie gry 4 po trzech trafieniach w grze 3.

Nowy Jork dodał trzecie miejsce w drugiej połowie, kiedy Rizzo dźgnął grindera poza zasięg Alexa Bregmana na trzeciej bazie. Podwójne trafienie poprowadziła Isiah Keener-Valeva, która podwoiła się na początku połowy. Yankees groziło pominięcie podwójnego wyniku przed przybyciem Rizzo. Był najbardziej konsekwentnym hitterem Nowego Jorku po sezonie.

Zanim Yankees objęli prowadzenie 3:0 na początku meczu 4, nie awansowali w ALCS od drugiej połowy singli Badra w pierwszym meczu. Ta progresja trwała sześć uderzeń. W rzeczywistości Yankees i Astros rozegrali w tym roku 10 meczów przed meczem czwartym i tylko tych sześciu strzelców osiągnęło pierwsze miejsce z przewagą Nowego Jorku. (To było ich regularne zwycięstwo w dwóch sezonach nad Houston w meczach).

READ  Przedłużenie procesu przetargowego dla Manchesteru United za szejka Jassima bin Hamada Al Thaniego i Sir Jima Ratcliffe'a

2. Curtis został ranny i zrezygnował z prowadzenia

Najwyraźniej coś było nie tak z Nestorem Cortesem w trzeciej rundzie. Jego komenda zmieniała się w pierwszym i drugim inningu, ale umieścił zera na tablicy wyników, a następnie otworzył trzeci inning chodami jeden po drugim. Nie tylko jego jazda słabła, ale Curtis stracił prędkość po szybkiej piłce. To jest czerwona flaga:

Menedżer Aaron Boone i trener wyszli porozmawiać z Curtisem i była to krótka rozmowa. Curtis powiedział im, że nic mu nie jest, pozostał w grze, a kilka wyciągów później wykonał trzy przejazdy u siebie z Jeremym Peñą. Tak po prostu, New York poszło na prowadzenie 3-0, a Curtis został wyeliminowany z gry po kolejnej wizycie Boone’a i trenera. Yankees mówią, że to kontuzja lewego uda, a podczas wywiadu w grze z TBS Boone powiedział, że Curtis radził sobie z tym od swojego pierwszego startu w postsezonie.

Nie trzeba dodawać, że trzymamy się kontuzjowanego strzelca – Yankees mają dostęp do tych samych danych dotyczących prędkości na żywo, co reszta z nas, wiedząc na pewno, że grzejnik Curtisa działał nieprawidłowo, że nie był w stanie zlokalizować – w wygranej lub wygranej – mecz u siebie był w najlepszym razie wątpliwą decyzją. Oczywiście gracz powie, że jest zdrowy i może pozostać w grze. Wszyscy to robią. Menedżer i trenerzy muszą zrobić coś więcej niż tylko słuchać zawodnika i podejmować najlepszą decyzję dla zespołu, a Boone nie zrobił tego, opuszczając Curtisa.

W każdym razie, gdy stawką był wynik i sezon, Yankees przeszli do Wandy Peralta, jednego z ich bardzo wpływowych i niezawodnych oddziałów. To była dopiero trzecia zmiana, ale w połowie i nie było czasu na grę niższymi cięciami. Niestety Peralta pozwoliła trafić trzem z czterech kolejnych rzucających, a Astros objął prowadzenie 4-3. Jeden z trzech wracał i uderzał go w prawy nadgarstek, tuż nad rękawicą.

READ  Losowanie USMNT World Cup w Meksyku było pozytywne, ale stracone szanse w Azteca mogą być do tej pory kosztowne

Cortes opuścił około trzech tygodni z tą samą kontuzją na przełomie sierpnia i września. Yankees nie mają więcej gier do rozegrania, ale przegrana Curtisa byłaby druzgocącym ciosem, gdyby utrzymali swój sezon przy życiu. To także dobra wiadomość, że to nie kontuzja ręki. To mógł być trudny sposób dla faceta, którego nazywają Nasty Nestor, aby zakończyć sezon breakout.

3. Rizzo i Bader ponownie dali prowadzenie Yankees

Jankesi nie poszli spokojnie po prowadzeniu 3-0 i przegranej 4-3. W czwartej inningu Badr i Rizzo zbudowali bieg z jednym podaniem i jednym, aby zremisować mecz. Następnie, w szóstym inningu, Badr złamał remis i dał Yankeesowi prowadzenie 5-4 z długim, hałaśliwym, samotnym prowadzeniem na lewe pole. Do filmu akcji:

To był piąty Homer dla Badra po sezonie. Miał pięciu kolegów z drużyny w 86 meczach w sezonie zasadniczym, wszystkich z Cardinalem, zanim został sprzedany do Yankees w terminie. Piątka Homera zajęła czwarte miejsce z Yankee w pierwszym sezonie. Tylko Bernie Williams (1996), Alex Rodriguez (2009) i Giancarlo Stanton (2020) mieli więcej. Każdy z nich miał po sześć. Williams rzucił uroczyście pierwszy rzut przed Game Four, przypadkowo.

Bader i Rizzo wypadli 5 za 8 w grze 5. Reszta Yankees poszła 1 za 28. Niewiele to mówi, ale ci dwaj prowadzili ofensywę Yankees w ALCS. Mieli niewielką lub żadną pomoc. Dwóch graczy, którzy nie wygraliby cię w serii posezonowej, zwłaszcza przeciwko drużynie takiej jak Houston.

4. Jankesi popełnili kolejny fatalny błąd

Musisz grać niemal bezbłędnie w baseball, aby pokonać Astros, a Yankees zrobiliby wszystko, ale nie. W grze 4 Bader i Aaron Judge tracą kontakt z rutynową lotną piłką, zmieniając Easy w podstawowego biegacza. Kolejny strzelec uderzył dwa razy w domu, aby dać Astrosowi prowadzenie 2-0 i wszystkie potrzebne przejazdy.

Błąd gry 5 był jeszcze bardziej szkodliwy. Po tym, jak Jose Altuve pokonał singiel, aby zremisować podstawowy remis z jednym na siódme, Peña wymyślił potencjalną podwójną grę 4-6-3, ale zamiast tego Yankees zmienili ją na zero. Gleyber Torres pospieszył z paszą do drugiej bazy, a Kiner-Falefa niezręcznie natknął się na worek i nie mógł go złapać. Torres się pomylił, ale obaj się pomylili. Pasza została przeniesiona szybko, ale na torbie, a jedzenie nie zostało jeszcze wyjęte.

READ  Klasyfikacja Fantasy Football - Tydzień 12: śpiący, startujący, siedzący | Lataviusa Murraya, DeMarcusa Robinsona i innych

Naturalnie Astros zremisował mecz na następnym korcie. Jordan Alvarez zakręcił frezarką po prawej stronie kortu, aby wyrównać sytuację przy 5-5, a następnie Bregman solo ustawił się po prawej stronie, aby dać Astrosowi przewagę 6-5. Oddanie Houston cztery razy w rundzie – Yankees zasadniczo dali im pięć razy w rundzie – to dobry sposób na przegraną passę.

Jonathan Loisiga zdobył mistrzów, zanim jego obrona go zdradziła, wycofując siedmiu z ośmiu uderzających, z którymi miał do czynienia bez piłki opuszczającej boisko. Jedynym ważnym biegaczem dozwolonym była piosenka Altuve na boisku, która musiała zostać zrecenzowana, ponieważ była tak blisko. Bullpen Astros pozwolił Baderowi tylko w czterech czystych rundach. Ostatnich 10 Yankees uderzyło po tym, jak Homer został znokautowany przez Badra. Oto podsumowanie Mistrzostw Yankees 2022.

5. Dalej

Mistrzostwa Świata. Mecz Astros przeciwko Phillies, kiedy sezon jesienny rozpocznie się w piątek, 28 października, w Houston. Do tego czasu musimy poczekać cztery dni bez baseballu. Justin Verlander (18-4, 1,75 ERA) i Aaron Nola (11-13, 3,25 ERA) mają zdobyć piłkę w grze 1, chociaż Velez może przywrócić Zacka Wheelera (12-7, 2,82 ERA) z NLCS Natural komfort.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *