Recenzja albumu: Podwójny album Taylor Swift „The Tortured Poets Department” kończy się kołysankąCNN

„Stay in Your Seat” Taylor SwiftZakład Torturowanych Poetów„Posiedzenie zostało oficjalnie zwołane, NiespodziankaJest to mega podwójny album zawierający 31 utworów.

Zdobywca nagrody Grammy wydał w piątek swój długo oczekiwany, jedenasty album studyjny, który ukazał się w Apple Music na krótko przed planowaną premierą o północy. O 2 w nocy czasu wschodniego Swift wydała dodatkowy album zatytułowany „TTPD: The Anthology”, zawierający 15 utworów.

Początkowy album „Department of Tortured Poets”, składający się z 16 utworów, z pozoru brzmi zrelaksowany i delikatny, ale jeśli zwrócisz uwagę na teksty – jak to robi większość kompletnych Swifties – odkryjesz chaotyczny i złożony strumień. Poczucie szybkości działające poprzez fale złamanego serca, tęsknoty, złości i autorefleksji.

Dwunasty utwór z albumu „Loml” – o którym w Internecie mówi się „Love of My Life” – jest dla wielu przykładem, w którym Swift śpiewa: „Szkoda, że ​​nie pamiętałem, jak to wszystko mieliśmy”. Po zaśpiewaniu słów „miłość mojego życia” na końcu piosenki kończy słowami „jesteś stratą mojego życia”.

Swift, aby uczcić okazję, w której ukazał się album napisał Album to „zbiór nowych prac, które odzwierciedlają wydarzenia, pomysły i uczucia z ulotnej i fatalnej chwili – która była sensacyjna i równie smutna w piątek na jego zweryfikowanej stronie na Instagramie”.

„Ten okres w życiu nauczyciela dobiegł już końca, rozdział zamknięty, tablica otwarta. Nie ma już czego mścić, nie ma blizn do zagojenia, gdy rany się zagoją. A po namyśle okazało się, że spora część z nich okazała się być samookaleczeniem” – napisał. Pisarz jest głęboko przekonany, że kiedy opowiemy naszą smutną historię, pozostanie tylko udręczona poezja.

Do najważniejszych punktów albumu należą utwory, które Swift wybrała, aby zaprezentować współpracowników. Ósmy utwór na albumie to „Florida!!!” Florence + The Machine to piękny duet, który łączy w sobie dwa wyjątkowe głosy, a charakterystyczny dla Florence Welch żałosny styl śpiewu uzupełnia skalę wokalną Swift.

READ  Członkowie amerykańskiej tajnej służby zniszczyli wiadomości między 5 a 6 stycznia po tym, jak zostali o to poproszeni, powiedział strażnik

Główny singiel albumu „Fortnite” z udziałem Post Malone’a to dynamiczny pierwszy utwór i być może najbardziej chwytliwy utwór na albumie. „Kocham cię i to rujnuje moje życie” – śpiewa w zamyśleniu Swift, a delikatny wokal Post Malone jest echem jej głosu.

Według Swifta teledysk do „Fortnight” zostanie wydany w piątek o 20:00 czasu polskiego. napisał W czwartek na swoim Instagramie Post oświadczył, że jest „wielkim fanem” Malone’a, dodając: „Ponieważ jest pisarzem, jego muzyczne eksperymenty i melodie, które tworzy, na długo zapadają w pamięć”.

Często współautorzy tekstów i współpracownicy Swifta, Jake Antonoff i Aaron Desner, zostali uznani za współautorów kilku piosenek na całym albumie, a Swift został uznany za jedynego autora dwóch piosenek – „My Boy Only Breaks His Favourite Toys” i „Who's Afraid of Mały stary ja?”

Album „Anthology”, wydany pod koniec piątku, zawiera wcześniej ogłoszone ekskluzywne, dodatkowe utwory w wersjach winylowych „The Black Dog”, „The Albatross”, „The Boulder” i „The Manuscript”, a także kilka nowych piosenek.

„Wydział Torturowanych Poetów” wkracza w okres rekordowej passy Swifta „Wycieczka po epokach” I Zwycięstwo Grammy Na początku tego roku sprzedaż i transmisja strumieniowa przekroczyły oczekiwania.

„To prawdopodobnie najbardziej oczekiwany album, jaki kiedykolwiek widziałem w mojej karierze” – powiedział dyrektor programowy i prezes Tom Bollman. iHeartRadio– powiedział CNN w niedawnym wywiadzie. „To nie tylko wydarzenie muzyczne, to wydarzenie popkulturowe, o którym myślę, że wszyscy w Ameryce będą rozmawiać i wspólnie świętować”.

Jak podaje Spotify, album pojawił się w sprzedaży w czwartek Najczęściej zapisany album W historii platformy do strumieniowego przesyłania muzyki.

„Mam przeczucie, że da nam wszystko na tym albumie i nie mogę się tego doczekać” – powiedziała pewna siebie Swifty CNN podczas wydarzenia aktywującego bibliotekę Spotify w czwartek w Grove w Los Angeles. Powiem, że czuję się, jakby cofnęła się o kilka lat, więc jestem gotowy, aby ten album powiedział jej całą prawdę.

READ  Zjednoczone Emiraty Arabskie zawieszają wielomiliardowy kontrakt zbrojeniowy z powodu rosnącej frustracji z powodu konfliktu między USA a Chinami

W lutym Szybki zdeklarowany Album przyjął nagrodę Grammy w kategorii Najlepszy Popowy Album Wokalny 2022 za „Midnights”.

Jak wynika z wideo, „to było dla mnie ratunek” – mówi Swift o „torturowanych poetach” podczas lutowego koncertu w Melbourne. sceny Opublikowano w mediach społecznościowych.

„To, przez co przechodziłem i o czym pisałem” – powiedział – „przypomniało mi, dlaczego pisanie piosenek naprawdę pomaga mi przejść przez życie”.

Elizabeth Wackmeister z CNN przyczyniła się do powstania tej historii.

Ta historia została zaktualizowana o dodatkowe informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *