Recenzja Asus Zenbook S 13 OLED: alternatywa dla MacBooka Air

W tym momencie, jeśli używałeś Asus Zenbook, używałeś ich wszystkich. Są najbliższą rzeczą, jaką Asus musi mieć Macbook Air Konkurent, z nieco słabszą obudową, bardziej wyszukanym touchpadem i nieco mniej onieśmielającymi cenami. W ostatnich latach stał się również jednym z najtańszych sposobów na uzyskanie ekranu OLED na laptopie.

Ale ten Zenbook jest wyjątkowy i 1 299 USD Zenbook S 13 OLEDJest to również ekscytujące, ponieważ jest to jedno z pierwszych urządzeń, które testowałem z wyczekiwaną serią Ryzen 6000 firmy AMD. I chociaż obudowa Zenbooka nie wyróżnia się niczym innym, wewnętrzny chip zapewnia wydajność procesora i zintegrowaną grafikę, które są jednymi z najlepszych, jakie można uzyskać w ultracienkim laptopie. Ta moc, w połączeniu z doskonałą przenośnością, z której znana jest linia Zenbook, sprawia, że ​​Zenbook S 13 OLED jest realną alternatywą dla MacBooka Air dla osób otwartych na Windows.

Zenbook S 13 nie różni się szczególnie od innych hord Zenbooków, ale to nie jest zła rzecz. Przy wadze 2,43 funta i grubości 0,59 cala jest to jedno z tych urządzeń, które można zmieścić w nawet najbardziej zapakowanym plecaku (a nawet nie poczujesz się tak, gdy tam jest). Chociaż pokrywa i powierzchnia mają wrażenie plastiku, jest bardzo mało ugięcia na pokrywie lub powierzchni klawiatury. Oba były również nieco odporne na zbieranie odcisków palców, co jest problemem, który miałem w przeszłości z Zenbookami.

Tylny prawy róg Asus Zenbook S 13 OLED.

Przy okazji zajrzyj do nowego logo.

Uderzanie panelem OLED na renomowanej linii komórkowej jest niebezpieczne To sprawia, że ​​ta linia jest bardzo droga i niszczy jej żywotność baterii. To sprawia, że ​​to urządzenie to powiew świeżego powietrza. Ekran dotykowy OLED, choć nie tak żywy, jak można by zobaczyć z najdroższych OLED-ów na rynku, nadal był bardzo ładny, osiągając w moim teście 360 ​​nitów praktycznie bez odblasków. (Jest 16:10, co zapewnia więcej miejsca w pionie).

I nadal średnio siedem godzin i 45 minut pracy na biurku na tym komputerze z ekranem o średniej jasności i oszczędzaniu baterii (w tym czasie konsekwentnie widziałem w wielu doświadczeniach). Chociaż mogę uzyskać kilka godzin więcej z najnowszego MacBooka Air, nadal jest całkiem dobry w porównaniu z różnymi komputerami Intel 12. generacji, które testowałem w tym roku (plus wszelkiego rodzaju Zenbooki z technologią Intel).

Asus Zenbook 13 S OLED otwiera się na niebiesko-różową powierzchnię.  Ekran wyświetla logo Asus Zenbook S OLED nad strumieniem wody na niebieskim tle.

Obejmuje 100% przestrzeni sRGB, 100% P3 i 97% Adobe RGB.

Zenbooki to także jedne z moich ulubionych urządzeń multimedialnych, a to działa naprawdę dobrze w tym przypadku użycia. Dźwięk był całkiem dobry, z basami i basami słyszalnymi i bez zniekształceń przy maksymalnej głośności. Wyglądało to trochę podobnie do Macbook Air W przesłuchaniu side-by-side, z wokalami może nieco jaśniejszymi na antenie. Jest zauważalny efekt przestrzenny – czułem, jakby moja muzyka mnie otaczała – i wszystko można regulować w aplikacji Dolby Access. Właściwie myślałem, że profile gier i filmów (które kładą nacisk na dokładność pozycjonowania) zaowocowały lepszą ścieżką dźwiękową i lepszą muzyką przestrzenną niż profil muzyczny (który wydawał się nieco stłumiony w porównaniu).

Mikrofony, które obsługują eliminację szumów AI, nie sprawiały mi żadnych kłopotów, a ludzie słyszeli mnie głośno nad głośnym klimatyzatorem w moim mieszkaniu.

Klawiatura OLED Asus Zenbook 13 S pojawia się od góry i od lewej na niebiesko-żółtej powierzchni.

Uwielbiam klawisze Asusa i to jest fajne.

Asus Zenbook 13 S OLED półotwarta, widoczna pokrywa, na żółto-niebieskiej powierzchni.

Nie ma tu również klasycznego koncentrycznego wiru.

Jedynym minusem, o którym należy pamiętać, jest wybór portu. Zenbook jest teraz zbliżony do poziomów łączności z MacBookiem — wszystko, co otrzymujesz, to trzy porty USB-C i gniazdo słuchawkowe. Podoba mi się, że z każdej strony jest co najmniej jeden port USB-C (są gotowe na USB-4). Asus zawiera przejściówkę z USB-C na USB-A w pudełku Zenbooka, ale konieczność korzystania z lewego i prawego klucza jest nadal problemem. (Jest co najmniej gniazdo słuchawkowe, a niektóre Poprzednie urządzenia Zenbook OLED Podjęli niefortunną decyzję o pominięciu.)

Port po lewej stronie Asus Zenbook S 13 OLED.

Jeden port USB-C po lewej stronie.

Porty znajdują się po prawej stronie Asus Zenbook S 13 OLED.

Po prawej stronie znajdują się dwa porty USB-C i gniazdo słuchawkowe.

The testowana jednostka (I jest to jedyna konfiguracja Zenbooka 13 S, jaką udało mi się znaleźć w przedsprzedaży) Obecnie jest on wystawiony za 1299 USD. Zawiera ośmiordzeniowy procesor Ryzen 7 6800U, 1 TB pamięci, 16 GB pamięci RAM i wyświetlacz OLED 2880 x 1800. To bardzo atrakcyjna cena jak na te specyfikacje, szczególnie biorąc pod uwagę ekran.

Kamera internetowa Asus Zenbook S 13 OLED.

Kamera internetowa… dobra.

System działał dobrze przez cały dzień pracy. Użyłem całej masy kart Chrome do wszelkiego rodzaju pobierania i aplikacji oraz wywołania Zoom na Oszczędzanie baterii bez żadnych spowolnień. Czasami czułem się trochę za ciepło na spodzie urządzenia, ale nigdy nie czułem niczego na podpórkach pod nadgarstki lub powierzchni klawiatury. (I nie słyszałem wentylatorów, chyba że miałem włączony profil wydajności, a nawet wtedy nie były nieznośne.) Podczas intensywnych testów procesor nie przekroczył 96°C (ale spędził dużo czasu (czasu) unosi się między 85 a 95°C i jest zdecydowanie gorąco.)

Zenbook zakończył eksport wideo 4K trwający pięć minut i 33 sekundy w nieco ponad 15 minut. Nie wypada to korzystnie w porównaniu z wynikami, które widzieliśmy na poprzednich urządzeniach, które ukończyły ten test, a najnowsza wersja Premiere Pro daje wolniejsze wyniki niż poprzednie iteracje. Jednak warto zauważyć, że dla każdego, kto aspiruje do wideo, tego typu obciążenia generalnie nie są mocną stroną AMD. Urządzenie traci MacBooka Air M2 (a także M1 .urządzenie) na mnie PugetBench dla Premiere Proktóry testuje czas odtwarzania na żywo i eksportu w rozdzielczościach 4K i 8K inna dwunasta generacja Systemy Intel.

Połowa Asus Zenbook S 13 OLED otwiera się na różowym i niebieskim tle.  Ekran wyświetla stronę główną The Verge.

Gdyby to nie miało siedmiu pasywnych portów, rozważyłbym to do zwykłego grania.

Poza tymi przypadkami użycia zintegrowana grafika AMD jest imponująca. Mówię to od lat, ale nie ma zbyt wielu problemów z kupowaniem laptopów z procesorami graficznymi Nvidia MX klasy podstawowej, gdy zintegrowana grafika radzi sobie dobrze.

System średnio 238 kl/s Liga Legend i 114 kl./s Liga RakietowaMaksymalne ustawienia (wszystkie 1080p). Uwaga i obserwuj Było grywalne na ustawieniach Epic, średnio 52 kl/s na tym ustawieniu i 83 kl/s na Ultra. aż do Shadow of the Tomb Raider To było więcej niż grywalne na najniższych ustawieniach, średnio 53 kl/s. (Chociaż nie można było grać na najwyższych ustawieniach, średnio 25 fps.)

Te wyniki są jednymi z najlepszych, jakie widzieliśmy w przypadku zintegrowanej grafiki 13-calowego urządzenia. Pokonali M2 MacBook Air (nie wspominając o M1), a także pokonali Intel 12. generacji Dell XPS 13 Plus. Biorąc pod uwagę, ile to urządzenie kosztuje więcej niż Ktokolwiek Te laptopyTo imponujące (i szczerze zachęcające) do zobaczenia.

To największa zaleta Zenbooka S 13 OLED: AMD wciąż oferuje jedne z najlepszych zintegrowanych kart graficznych, jakie można uzyskać w laptopie tej wielkości.

Ośmiordzeniowy układ Ryzen 7 pozostaje poważnym rywalem zarówno dla Apple, jak i Intela z najlepszymi chipami mobilnymi, jakie można znaleźć w 13-calowej przestrzeni. Chociaż nie oferuje tak długiej żywotności baterii, jak M2 i nie ma dominacji Intela w kreatywnych zadaniach, nadal jest potężnym, wszechstronnym chipem, który zapewnia naprawdę doskonałe wrażenia w grach bez zbytniego ciepła z zewnątrz. Być może pewnego dnia Intel znajdzie się na szczycie rynku chipów — ale nie w tym roku.

Połącz to z akceptowalną żywotnością baterii, jaką dał nam Zenbook i ekran dotykowy OLED, i powiedziałbym, że jest to doskonały wybór dla każdego, kto uważa, że ​​ultraprzenośne urządzenia, takie jak MacBook Air, przekraczają budżet (lub woli system Windows niż macOS).

READ  Przewodnik po wydarzeniach Cinderace Tera Raid - Przewodnik po Pokemon Scarlet i Violet Wiki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *