Replika promu kosmicznego ląduje w St. Cloud

ulica. CLOUD — Wersja promu kosmicznego należąca do mieszkańca St. Cloud wylądowała tutaj w ten weekend po tygodniowym locie z Florydy do Minnesoty.

Podróż 25-tonowego kadłuba odbywała się po krętych drogach i często przez małe miasteczka, podczas gdy siły każdego stanu jechały przed i za pojazdem transportowym ze względu na jego ogromne rozmiary.

„Każdy stan potrzebuje własnych zezwoleń, a następnie trzeba je skoordynować ze sobą” – powiedziała właścicielka wahadłowca Felicity June Pederson. „Jest wiele rzeczy, które mogą pójść źle, więc czujesz się szczęśliwy, gdy każda z nich idzie dobrze”.

Model wahadłowca o nazwie „Inspiration” wpłynął do Minnesoty tuż po północy w sobotę i kilka godzin później dotarł do St. Cloud. W poniedziałek załoga lokalnej firmy rozpoczęła spawanie platformy do przechowywania wahadłowca, podczas gdy Pederson i inni planowali jego przyszłość.

„Naszym pierwszym zadaniem jest zdefiniowanie, co to jest, a następnie rozpoczęcie prezentowania tego partnerom, być może większym firmom w Minnesocie, zwłaszcza jeśli działają w branży lotniczej” – powiedział Pederson.

Pederson jest absolwentem St. Cloud Apollo High School, którego kampus ma kapsułę szkoleniową NASA. Jest założycielem systemu LVX, który posiada patent na komunikację w świetle widzialnym, nad czym pracował z NASA. On i jego żona Erin spędzają czas zarówno na Florydzie, jak i w Minnesocie.

W 2015 roku przejęli pełnowymiarową własność Wersja wahadłowaKtóry popadł w ruinę i był bliski zniszczenia, a na jego odbudowę wydano setki tysięcy dolarów.

„Myślę, że to jedna z najbardziej niesamowitych darowizn, jakie kiedykolwiek przekazałem” – powiedział Pederson, który ma nadzieję, że prom będzie na stałe wystawiony w dużej kopule jako część nowego kompleksu edukacyjnego Inspiration Space Port. Wyświetlaj inne statki kosmiczne, prowadź prelegentów i eksponaty związane z podróżami kosmicznymi oraz sprzedawaj bilety na wirtualne wycieczki po kosmosie.

READ  Wolniejsze gwiazdy zewnętrzne Drogi Mlecznej wskazują, że ciemna materia jest przesadzona

Program wahadłowców kosmicznych NASA zakończył się w 2011 roku, kiedy odbyło się ponad 130 misji. Dwie misje były świadkami wielkiego smutku: wahadłowiec Columbia został zniszczony po ponownym wejściu w atmosferę, a Challenger rozbił się po starcie, w obu przypadkach zginęło siedmiu członków załogi.

Jednak inne misje zadziwiły miliony ludzi w całym kraju, zwłaszcza pokolenie X i milenialsów, którzy dorastali z marzeniami o odwiedzaniu kosmosu. Senator stanu DFL Aric Putnam, lokalny zwolennik projektu, ma nadzieję przekazać tę radość i zachwyt nowym pokoleniom.

„Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę zainspirować naszą młodzież, aby była bardziej ambitna, miała wielkie pomysły i wielką nadzieję” – powiedział.

Na wybrzeżach można teraz oglądać inne promy, które widziały przestrzeń kosmiczną: wahadłowiec Discovery znajduje się w Waszyngtonie, wahadłowiec Atlantis znajduje się w Centrum Kosmicznym im. Kennedy’ego, a wahadłowiec Endeavour znajduje się w Los Angeles. Enterprise, prototyp orbitera, który nigdy nie latał, ale utorował drogę programowi wahadłowców, można oglądać w Nowym Jorku. Inna replika, zwana Independence, jest wystawiona na szczycie wahadłowca w Houston.

Jim Pankey, pochodzący z Minnesoty i były dziennikarz lotniczy z Florydy, powiedział, że wahadłowiec Pedersona został zbudowany jako atrakcja turystyczna przez kompleks turystyczny Kennedy Space Center na początku lat 90.

„Ta atrakcja została otwarta przed Galerią Sław Astronautów USA. Pierwotnie nosiła nazwę Shuttle to Tomorrow i była to w zasadzie teatr, gdzie można było wejść do przestrzeni ładunkowej i… założyć słuchawki i obejrzeć film” – powiedział Pankey. Poniedziałek.

Po tym, jak Pederson nabył model wahadłowca, został on przeniesiony do lądowiska wahadłowców wykorzystywanego obecnie przez rządową agencję kosmiczną z Florydy, która współpracuje z komercyjnymi firmami kosmicznymi, takimi jak Blue Origin Jeffa Bezosa i SpaceX Elona Muska.

Jesienią ubiegłego roku firma Space Florida poinformowała Pedersona, że ​​musi jak najszybciej przenieść wahadłowiec, aby zrobić miejsce na ekspansję komercyjną, co skłoniło Pedersona do przeniesienia gigantycznego wahadłowca do jego rodzinnego miasta. Ludzie mogą śledzić zadanie w „Inspiracja Port kosmiczny ISP” Strona na Facebooku.

READ  Niemcy są w stanie pogotowia w związku z gruzami Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, a ryzyko jest minimalne – DW – 03.08.2024

„Myślę, że to świetna okazja dla St. Cloud i całej Minnesoty, aby zaprezentować taki model wahadłowca naturalnej wielkości” – powiedział Pankey. „Nawet jeśli nigdy nie poleci w kosmos, gwarantuję, że nadal będzie spełniał swoje miano „inspiracji” dla każdego, kto go zobaczy i dowie się więcej o programie kosmicznym”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *