Pogoda w Filadelfii, niedobory kadrowe są przyczyną dziesiątek odwołań lotów American Airlines i opóźnień na lotnisku PHL

FILADELFIA (WPVI) — W niedzielę na międzynarodowym lotnisku w Filadelfii odwołano i opóźniono dziesiątki lotów.

Zdecydowaną większość tych lotów stanowiły loty American Airlines.

Wiele osób skończyło na biwakowaniu i spaniu na ziemi w PHL.

Trudna pogoda w niedzielny wieczór z pewnością odegrała rolę, ale większość tych problemów okazała się mieć związek z liniami American Airlines, w wyniku czego setki sfrustrowanych podróżnych.

Powiązany: Stewardessy American Airlines kończą rozmowy bez porozumienia i przygotowują się do ewentualnego strajku

Regina Carini z Connecticut od niedzieli próbuje dostać się do Salt Lake City. Mówi, że przegapiła wesele i ma problemy z uzyskaniem zwrotu pieniędzy za wynajem samochodu i hotel.

Chociaż nadal nie jest jasne, dlaczego działalność US Airways ucierpiała tak mocno, klienci, z którymi rozmawialiśmy, twierdzą, że była to prawdziwa burza złych warunków pogodowych, niedoborów kadrowych i kiepskiej komunikacji.

Kayla Hayden miała w niedzielę lecieć do Seattle, aby wraz z rodziną wybrać się w rejs oceaniczny na Alaskę, który wypłynie we wtorek. Nie tylko nie jest pewna, czy uda jej się tam dotrzeć, ale nie ma pojęcia, gdzie jest jej bagaż.

„Nie mamy ubrań. Nie mam żadnej torby. Dwie w samolocie do Seattle. Nie wiem, które są w Seattle, a które tutaj zaginęły”.

Powiązany: Ulewne deszcze i silny wiatr powalają drzewa w całym rejonie Filadelfii

Tymczasem Keith Johnson i Kayla Reinart chcą wrócić do domu w Phoenix.

„Więc spotykam menedżera i mówię: „Hej, rozumiem, że nie możemy teraz złapać lotu, ale co mamy zrobić?”, a on odpowiada: „To pytanie retoryczne”. „Nie, to bardzo bezpośrednie pytanie, na przykład: „Co mamy zrobić?” A on na to: „To pytanie retoryczne” i odłożył słuchawkę” – wspomina Johnson.

Firma Action News otrzymała od American Airlines aktualizację e-mail, z której zasadniczo wynika, że ​​w poniedziałek ich działy bagażowe są w pełni obsadzone i spodziewają się, że wszystko zostanie wyjaśnione w ciągu najbliższych kilku godzin.

READ  5 rzeczy, które warto wiedzieć przed otwarciem giełdy w piątek, 9 lutego

Tymczasem innym powodem tych problemów jest ogromna liczba podróżnych po całym kraju w niedzielę.

TSA stwierdziło, że pobiło rekord największej liczby osób przebadanych jednego dnia – w samą niedzielę skontrolowano 2,99 mln osób.

Prawa autorskie © 2024 WPVI-TV. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *