Republikański kongresman ze stanu Michigan proponuje bombardowanie nuklearne Gazy i zakończenie pomocy humanitarnej

Przedstawiciel USA ze stanu Michigan Tim Walberg zasugerował zrzucenie broni nuklearnej na Gazę, co według jego biura było metaforą „wspierania szybkiej eliminacji Hamasu przez Izrael”.

„Powinno być jak Nagasaki i Hiroszima. Skończcie z tym szybko” – mówi Wahlberg w filmie krążącym w mediach społecznościowych, odnosząc się do japońskich miast, na które Stany Zjednoczone zrzuciły bomby atomowe pod koniec II wojny światowej.

Na nagraniu słychać także Wahlberga, republikanina z hrabstwa Lenawee, wypowiadającego się przeciwko pomocy humanitarnej dla mieszkańców Strefy Gazy, terytorium palestyńskiego, które znajduje się na krawędzi głodu po ponad pięciu miesiącach izraelskiej wojny z Hamasem, grupą bojowników co wywołało konflikt wraz z atakiem 7 października. Październikowy atak na obywateli Izraela, w wyniku którego zginęło 1200 osób i wzięto 240 zakładników.

„Nie powinniśmy wydawać ani grosza na pomoc humanitarną” – powiedział Wahlberg.

Rzecznik Walberga Mike Rourke powiedział w sobotę, że odpowiedź ośmioletniego kongresmena była bezpośrednią odpowiedzią na pytanie o rozmieszczenie sił amerykańskich w Gazie w celu budowy portu, w którym będzie można wysyłać pomoc Palestyńczykom.

„Kongresman Wahlberg zdecydowanie sprzeciwia się narażaniu naszych żołnierzy na ryzyko. Wyraża głębokie współczucie dla niewinnych ludzi w Gazie, którzy znaleźli się w takiej sytuacji z powodu ataku przeprowadzonego przez Hamas, w wyniku którego zginęło 1163 niewinnych cywilów” – powiedział Rourke. „Do dziś Hamas w dalszym ciągu przetrzymuje zakładników, „W tym Amerykanów. Hamas musi się poddać i zwrócić zakładników”.

„Podczas spotkania społeczności wyraźnie używa metafory, aby wesprzeć szybką eliminację Hamasu przez Izrael, co stanowi najlepszą szansę na ratowanie życia w dłuższej perspektywie i jedyną nadzieję na osiągnięcie trwałego pokoju w regionie” – dodał Rourke.

Biuro Walberga przekazało podczas ratusza kopię reszty jego odpowiedzi, z której wynika, że ​​Walberg argumentował następnie, że tę samą logikę należy zastosować na Ukrainie, aby „szybko pokonać Putina”, mówiąc, że zamiast wykorzystywać pomoc USA dla Ukrainy do celów humanitarnych należy go wykorzystać do „wyeliminowania Rosji; jeśli to jest to, co chcemy zrobić”.

READ  21 maja Siły Zbrojne Ukrainy odparły 9 rosyjskich ataków i zniszczyły 21 sztuk rosyjskiego sprzętu

Film opublikowany w mediach społecznościowych pochodzi z 25 marca i mówi, że Wahlberg umieścił komentarze w Dundee. Wahlberg reprezentuje 5. Okręg Kongresowy południowego stanu Michigan, który rozciąga się od hrabstw Berrien po Monroe.

Publiczność Wahlberga kalendarz Wynika z niego, że rankiem 25 marca w Dundee Village Hall zorganizował „wieczór społeczności, aby spotkać się z wyborcami”.

Film został opublikowany na X przez to konto @WitchMIktórego użytkownik napisał: „Przedstawiciel USA siedzący w tajnym ratuszu czuje się komfortowo, myśląc pozytywnie o ludobójstwie”.

Wahlberg, rozmawiając z grupą osób na filmie, wydaje się odpowiadać na pytanie o wydawanie przez Stany Zjednoczone dolarów z podatków na budowę portu u wybrzeży Gazy w celu szybszego dostarczania pomocy humanitarnej – inicjatywę ogłoszoną za jego kadencji przez prezydenta Joe Bidena . Przemówienie Unii na początku tego miesiąca.

Agencja ONZ ds. żywności ostrzegła w tym miesiącu, że głód jest „nieuchronny” w północnej Strefie Gazy, gdzie ponad dwie trzecie pozostałej populacji cierpi z powodu katastrofalnego głodu w związku z toczącą się wojną Izraela z Hamasem. Grupy humanitarne stwierdziły, że potrzebny jest port na Morzu Śródziemnym, ponieważ Izrael zamknął szlaki lądowe do Gazy w celu zaopatrzenia w żywność, lekarstwa i inne zapasy.

Oddział Rady ds. Stosunków Amerykańsko-Islamskich w stanie Michigan nazwał komentarze Wahlberga „wyraźnym wezwaniem członka Kongresu do ludobójstwa” i stwierdził, że jego uwagi powinny „potępić wszyscy Amerykanie, którzy cenią życie ludzkie i prawo międzynarodowe”.

„Przypadkowe wzywanie do czegoś, co doprowadziłoby do śmierci każdego człowieka w Gazie, wysyła mrożący krew w żyłach sygnał, że życie Palestyńczyków nie ma wartości” – powiedział Daoud Walid, dyrektor wykonawczy Rady ds. Stosunków Amerykańsko-Islamskich. „To dehumanizacja narodu palestyńskiego doprowadziła do rzezi i ciągłego cierpienia, które widzimy każdego dnia w Gazie i na Zachodnim Brzegu”.

Jedna z koleżanek Walberga z Izby Reprezentantów, demokratyczna republikanka ze Stanów Zjednoczonych Haley Stevens z Birmingham, w sobotę w poście na X, dawniej Twitterze, skrytykowała komentarze Walberga, nie używając jego nazwiska.

READ  Po wycofaniu Snake Island rosyjski atak rakietowy zabija 21 w pobliżu ukraińskiej Odessy

„Groźba użycia broni nuklearnej, sugestia jej użycia lub, nie daj Boże, jej faktyczne użycie to niedopuszczalna taktyka wojenna w XXI wieku” – napisał Stevens, zagorzały zwolennik Izraela. „Jak niedawno i dokładnie opisał W.J. Hennigan dla New York Times, użycie broni nuklearnej tworzy piekło na Ziemi”.

Przedstawicielka USA Elissa Slotkin, D-Holly, również potępiła komentarze byłego pastora Walberga.

„sugerowanie tego przez kogokolwiek, zwłaszcza przez urzędnika wybieralnego i osobę uważającą się za przywódcę religijnego, jest karygodne” – stwierdził Slotkin w oświadczeniu. „Przedstawicielu. Wahlberg powinien wycofać swoje uwagi i spróbować postawić się w sytuacji wielu mieszkańców Michigan, którzy widzą siebie w ofiarach w Gazie”.

Senator stanu Michigan Darren Camilleri z Trenton napisał na Twitterze, że Wahlberg został przyłapany na nagraniu wideo „wspierającego i wzywającego do całkowitego ludobójstwa w Gazie”.

„To absolutna hańba i powinien podać się do dymisji” – stwierdził Camilleri.

Były republikanin USA Justin Amash, Amerykanin palestyńskiego pochodzenia z Kentu, który służył wraz z Walbergiem w Kongresie, stwierdził, że jego komentarze „dowodzą absolutnej obojętności na ludzkie cierpienie”.

„Mieszkańcy Gazy to nasi bliźni – wiele z nich to dzieci uwięzione w strasznych warunkach poza ich indywidualną kontrolą”. ćwierkanie Amash, który ubiega się o nominację Republikanów w wyborach do Senatu USA w stanie Michigan. Dodał: „To, że sugerowanie, że setki tysięcy niewinnych Palestyńczyków, w tym moich krewnych ukrywających się w prawosławnym kościele chrześcijańskim, powinno zostać wymordowanych, jest karygodne i nie do obrony”.

Amash powiedział w październiku, że kilku jego krewnych zginęło w eksplozji w cerkwi prawosławnej św. Porfiriusza w Gazie, gdzie schronili się przed bombardowaniami armii izraelskiej. Ojciec Amasha wyemigrował wraz z rodziną do Stanów Zjednoczonych w 1956 roku jako palestyńscy uchodźcy chrześcijańscy.

więcej: Kongresman ze stanu Michigan spotyka się z ostrymi reakcjami za nawoływanie przywódców Ugandy do „niezmiennego działania”

READ  Liban leży w dwóch różnych strefach czasowych, ponieważ rząd nie zgadzał się co do czasu letniego

więcej: Ustawodawcy Partii Republikańskiej pomagają w zabiciu środka, aby potępić republikankę Rashidę Tlaib

Reprezentant USA Dan Kildee, R-Flint, nazwał komentarze Wahlberga przerażającymi i szokującymi.

„Nie do utrzymania jest stanowisko, w którym argumentuje się przeciwko pomocy humanitarnej dla ludności Gazy, wzywając jednocześnie do masowej rzezi narodu palestyńskiego” – stwierdziła Kildee w oświadczeniu. „Nie mógłbym się bardziej nie zgodzić z tymi ekstremalnymi i niebezpiecznymi komentarzami”.

Walberg również spotkał się z ostrą reakcją w styczniu, kiedy powiedział Ugandyjczykom, aby „nie pozostawali niewzruszeni” i ustąpili przed krytyką ze strony Stanów Zjednoczonych, co według Demokratów stanowi poparcie dla surowego prawa anty-LGBT obowiązującego w tym kraju.

[email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *