Richard Dreyfuss zostaje oskarżony o seksizm i homofobię podczas pokazu „Szczęk”.

Gwiazda Hollywood Richard Dreyfuss spotyka się z ostrymi reakcjami po tym, jak podczas specjalnego pokazu filmu „Szczęki” wygłosił seksistowskie i homofobiczne uwagi.

Sobotnie wydarzenie „Wieczór z Richardem Dreyfussem” w Cabot Center for the Performing Arts w Beverly w stanie Massachusetts zostało zapowiadane jako pokaz filmu z 1975 roku i dyskusja z aktorem, który w nim zagrał.

Jednak uczestnicy wydarzenia donieśli później w Internecie, że nagrodzony Oscarem aktor użył seksistowskiego i homofobicznego języka, co doprowadziło do wyjścia kilkunastu osób.

Ktoś napisał w odpowiedzi na A Udostępnij Facebooka Z The Cabot: „Wyszliśmy dziś wieczorem z jego wywiadu wraz z setkami innych osób z powodu jego rasistowskiej, mizoginicznej i homofobicznej tyrady”.

– zaproponował inny uczestnik Nazwa wydarzenia została zmieniona „Wieczór mizoginii i homofobii z Richardem Dreyfusem”. „Rozczarowanie nawet nie zaczyna tego pokrywać” – napisała osoba.

według Inne media społecznościowe Jedna z użytkowniczek, która podała, że ​​rodzice jej przyjaciółki byli obecni na tym wydarzeniu, stwierdziła, że ​​Dreyfus poczynił obraźliwe uwagi, w tym uwłaczające uwagi na temat Barbry Streisand, swojej partnerki z thrillera Nuts z 1987 roku. Podobno nazwał reżysera Stevena Spielberga „geniuszem, ale idiotą”.

Według użytkownika X @sasysquatchgirlktóry twierdził, że był obecny na tym wydarzeniu: „Za naciśnięciem przycisku [Dreyfuss] Zaczął opowiadać o filmie, który nakręcił z Barbrą Streisand, który obraził, a potem obraził dosłownie wszystkie kobiety. „Potem obraził transpłciowe dzieci. Nawet nie potrafię opisać, jakie to było okropne”.

Dodali, że niektórzy ludzie wygwizdali aktora, a następnie odeszli.

Niezależny Skontaktowano się z przedstawicielami firmy Dreyfus w celu uzyskania komentarza w sprawie incydentu.

We wspólnym oświadczeniu z Reporter z Hollywood Poniedziałek, Cabot Center for the Performing Arts Przeprosił obecnych.

„Wiemy i podzielamy poważne obawy związane z niedawnym wydarzeniem z Richardem Dreyfussem przed projekcją filmu „Szczęki” w The Cabot.

Logo Apple TV Plus

Oglądaj Apple TV+ za darmo przez 7 dni

Tylko nowi subskrybenci. 8,99 GBP/miesiąc. Po bezpłatnym okresie próbnym. Plan automatycznego odnawiania do momentu anulowania

Wypróbuj za darmo

„Poglądy wyrażone przez pana Dreyfusa nie odzwierciedlają wartości inkluzywności i szacunku, które wyznajemy jako organizacja. Głęboko żałujemy, że spowodowało to cierpienie wielu naszych patronów”.

W oświadczeniu kontynuowano: „Żałujemy, że wydarzenie, które miało być rozmową na temat kultowego filmu, stało się zamiast tego platformą do wyrażania poglądów politycznych. Bierzemy na siebie pełną odpowiedzialność za niedopatrzenie w nieprzewidywaniu kierunku rozmowy i niedogodności, jakie ona spowodowała dla wielu klientów.

„Prowadzimy aktywny dialog z naszymi patronami na temat ich doświadczeń i staramy się wyciągać wnioski z tego wydarzenia, w jaki sposób możemy lepiej realizować naszą misję polegającą na zapewnianiu rozrywki, edukacji i inspirowania naszej społeczności”.

Niezależny Skontaktowałem się z The Cabot w celu uzyskania komentarza.

Dreyfus zagrał tytułową rolę Szczęki Wraz z Royem Scheiderem i Robertem Shawem. Film w reżyserii Stevena Spielberga był nominowany do Oscara w 1976 roku w kategorii najlepszy film. Aktor znany jest także z ról w innych filmach z lat 70., takich jak American Graffiti i Bliskie spotkania trzeciego stopnia, również wyreżyserowane przez Spielberga.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *