RIP Bernie Stollar, były Sega, Atari i dyrektor PlayStation

Bernie Stollar

Stolar został nakręcony podczas premiery Dreamcast
obrazek: Agencja prasowa (AP)

Bernie Stollar, jeden z najważniejszych dyrektorów zarządzających grami wideo lat 90., zmarł w wieku 75 lat, GryBeat Raporty.

Stolar rozpoczął pracę w branży gier wideo w 1980 roku, najpierw zakładając firmę działającą na monety, zanim przeniósł się na Atari, zajmując się wszystkim, od pracy nad grami arkadowymi, przez późniejsze prace na konsolach domowych, po, między innymi, kierowanie rozwojem w Lynx, niesławnym Atari. nieporęczne urządzenie przenośne.

Następnie przeniósł się do Sony, gdzie pomógł założyć amerykański oddział marki PlayStation firmy, gdzie pełnił funkcję starszego wiceprezesa wykonawczego firmy. Podczas pracy w Sony jego największym osiągnięciem było zorganizowanie wielu studiów i nieruchomości dla wczesnej biblioteki gier na PlayStation – nawiązanie relacji, które w wielu przypadkach trwały do ​​2022 roku – w tym Ridge RacerA Awaria Bandicoota A Spiro.

Po premierze PlayStation Stolar przeszedł do rywala Sega, gdzie nie zadzierał. takie jak GryBeat Zapamiętaj:

„Kiedy dotarłem do Segi, od razu powiedziałem: „Musimy zabić Saturna. Musimy zatrzymać Saturna i zacząć budować nową technologię. To jest to co zrobiłem. Sprowadziłem nowy zespół ludzi i czysty dom. Było około 300 pracowników, a ja zmniejszyłem firmę do 90, aby rozpocząć odbudowę” – powiedział Stollar.

Podczas gdy Sega Stolar istniała, podpisał kontrakt z innym długoterminowym studiem zakupowym o nazwie Visual Concepts, które przekształciło się w 2K Sports, które nadal publikuje NBA 2K seria do dziś.

Kariera Stolara po latach 90. była naznaczona urokami w Mattel (gdy pchnął firmę do podwojenia produkcji lalka Barbie gier wideo) i Google, gdzie pełnił funkcję pierwszego w historii „Ewangelisty Gier”, stanowiska, które próbował wykorzystać, aby wesprzeć ideę usługi przesyłania strumieniowego gier, coś, co firma w tym czasie upadła. .Wróci dziesięć lat później, długo po odejściu Stollara, zanim całkowicie go zepsuje.

READ  Google uruchomił bota kodującego AI dla programistów Androida

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *