Riyad Mahrez przygotowywał się do przeprowadzki do Al-Ahly za 35 milionów euro uzgodnioną z Manchesterem City

Al Ahly zgodził się na podpisanie kontraktu z Riyadem Mahrezem z Manchesteru City za 35 mln euro (30,4 mln funtów, 39,2 mln dolarów) plus 5 mln euro dodatków.

32-letni Mahrez ma jutro przejść badania medyczne przed proponowanym przejściem do Saudi Professional League. Podpisze trzyletni kontrakt z czwartym okresem warunkowym.

Reprezentant Algierii został pominięty w 25-osobowym składzie City na wyjazd przygotowawczy do Japonii.

sportowiec Poinformowałem na początku tego tygodnia, że ​​umowa jest zamykana, a klub Etihad Stadium jest świadomy możliwości utraty Mahreza tego lata. Zaplanowali zastąpienie go nowym skrzydłem, gdyby nastąpił ruch.

W tym samym czasie City podwoiło również próby zatrzymania Bernardo Silvy, do którego również zwrócił się saudyjski klub Al-Hilal.

City chciałoby zatrzymać zarówno Mahreza, jak i Bernardo, ale zdaje sobie sprawę, że algierski skrzydłowy jest otwarty na odejście.

Zdobywcy potrójnej korony nie chcą stracić obu graczy i są zdeterminowani, by zatrzymać Bernardo.

Widząc, jak Declan Rice przenosi się do Arsenalu za 100 milionów funtów plus 5 milionów funtów w dodatkach, City wykorzystało tę opłatę jako punkt odniesienia dla Bernardo, wyjaśniając graczowi, jak ważny jest on dla ich planów na następny sezon.

Jednak po stracie Mahreza doceniają potrzebę sprowadzenia świeżej twarzy, która go zastąpi.

Tymczasem Al-Ahly pozyskał już bramkarza Edouarda Mendy’ego z Chelsea i Roberto Firmino na darmowy transfer z Liverpoolu.

Głębiej

problem? Tak. Ale Arabia Saudyjska jest dojną krową, której potrzebuje Premier League

(Zdjęcie: Michael Regan/Getty Images)

READ  Zwycięstwo Jonathana Quicka w jego debiucie w Vegas było bardzo komfortowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *