Nick Saban z Alabamy zagłębia się w to, by nie wymknąć się spod kontroli:[Texas] A&M kupiło każdego zawodnika w swojej drużynie.”

Texas A&M’s Najwyższa kategoria zatrudnienia 2022 Zawsze był odbiorcą szumu wokół tego, jak trener Jimbo Fischer podpisał więcej pięciogwiazdkowych kandydatów w jednym sezonie, niż miał w całej kadencji Aggies przed tym sezonem. To jest życie dla elitarnych programów rekrutacyjnych do futbolu uniwersyteckiego. Jednak w środową noc Alabama Trener Nick Saban wypowiedział tę cichą część na głos – i nie była to jedyna rzecz, którą musiał zrzucić z siebie.

Przemawiając podczas 50-dniowego odliczania do światowych igrzysk, Saban poruszył kwestię, w jaki sposób nazwa, obraz i podobieństwo (NIL) wpłynęły na grę. W tym czasie nie wykonał żadnych ciosów. W szczególności Saban udał się prosto do Texas A&M jako przykład tego, co poszło nie tak z NIL, kategorycznie oskarżając Aggies o kupowanie swoich rekrutów poprzez umowy NIL i Blow Up Off Season Runner Na przestrzeni wieków.

Saban powiedział w ramach 7-minutowej odpowiedzi na pytanie dotyczące NIL, które zostało nagrane i opublikowane przez AL.com. „Czytałam o nich. Wiesz, kim oni są. W zeszłym roku zajęliśmy drugie miejsce w rekrutacji. [Texas] A&M był pierwszy.

„A&M kupiło każdego zawodnika w swojej drużynie – zrobiło nazwisko, wizerunek i przykładową umowę. Nie kupiliśmy ani jednego zawodnika. Ale nie wiem, czy będziemy w stanie utrzymać to w przyszłości, ponieważ coraz więcej ludzie to robią”.

Saban nazwał NIL „świetną koncepcją dla graczy”, zauważając, że piłkarze Alabamy „stworzyli dla siebie 3 miliony dolarów możliwości, robiąc to we właściwy sposób” w zeszłym roku. – Nie mam z tym problemu i nikt w naszym składzie nie miał z tym problemu, ponieważ gracze, którzy dostali pieniądze, dostali je – dodał. „W naszej drużynie było tylko 25 graczy, którzy mieli okazję zarobić pieniądze”.

To nie pierwszy raz, kiedy Texas A&M został ostro skrytykowany za elitarną klasę, chociaż wcześniejsze oskarżenia pochodziły anonimowo od fanów futbolu uniwersyteckiego – nie z ust Doskonały trener sportowy. Fisher, były doradca Saban, odpowiedział w czwartek na pomysł, że NIL odegrał rolę w sukcesie rekrutacyjnym jego programu.

READ  Raport i najważniejsze informacje o Grand Prix Węgier 2022 FP3: Sensational Latifi prowadzi Williams 1-3 w mokrym treningu końcowym w Budapeszcie, podczas gdy Leclerc zajmuje P2

„To godne pożałowania siedzieć tutaj na tym poziomie piłki i mówić te rzeczy, aby bronić ludzi tej organizacji, dzieci, 17-latków i ich rodzin”. Fisher powiedział…. „To niesamowite. Niektórzy ludzie myślą, że są bogami. Idź i dowiedz się, jak „Bóg” zrobił swoją umowę. Możesz odkryć wiele rzeczy, o których nie chcesz wiedzieć”.

Komentarze Sabana w środę wieczorem nie były skierowane tylko do Texas A&M (Jackson State). Zabłądź też). Rzeczywiście, podczas swojej 7-minutowej odpowiedzi przedstawił jasną perspektywę NIL, w tym jej znaczące korzyści dla graczy i potencjalnie katastrofalne niezamierzone konsekwencje dla sportów uniwersyteckich jako całości.

Oto, co trener Karmazynowego Przypływu również miał do powiedzenia na ten temat.

Wniosek NCAA w sytuacji prawie niemożliwej

Rada Dyrektorów NCAA Wydano nowe wytyczne NIL W tym miesiącu z zamiarem rozprawienia się z zewnętrznymi grupami boosterów, które za darmo ukrywają oferty pay-to-play. Chociaż dyrektywa ma zajmować się poszczególnymi kwestiami, które posuwają się naprzód, NCAA powiedział, że „może zająć się najbardziej rażącymi naruszeniami, które były wyraźnie niezgodne z tymczasową polityką przyjętą zeszłego lata”. Saban wyjaśnił, dlaczego te wytyczne są trudne do wdrożenia.

„Ludzie obwiniają NCAA, ale w obronie NCAA jesteśmy tam, gdzie jesteśmy z powodu sporu sądowego NCAA [for] Portal transportowy. Jeśli NCAA nie uzyska ochrony przed sporami sądowymi – czy powinniśmy uzyskać antymonopolowe [exemption] Albo cokolwiek to jest z punktu widzenia rządu federalnego – to się nie zmieni, ponieważ nie mogą egzekwować swoich zasad. …

Stan Jacksona W zeszłym roku zapłaciłem chłopcu milion dolarów, był naprawdę dobrym graczem pierwszej ligi, który przyszedł do ich szkoły. Było to w gazecie i chwalili się tym. Nikt nic z tym nie zrobił. Ci faceci są w Miami który zapłaci tam za koszykówkę 400 000 dolarów; Jest w gazecie. Facet mówi ci, jak to zrobić. Ale NCAA nie może egzekwować swoich zasad, ponieważ nie jest to niezgodne z prawem, a to jest problem. to jest problem. O ile nie mamy czegoś, co uchroni ich przed sporami sądowymi, nie wiem, co z tym zrobimy”.

Nic bez organów ścigania nie zagraża sportom w college’u

Saban powtórzył również swoje surowe ostrzeżenie z kwietnia o trwałości NIL w futbolu uniwersyteckim, kiedy zapytał, czy „tego właśnie chcemy dla futbolu uniwersyteckiego”. Nie jest sam w wyrażaniu tego zaniepokojenia, ale biorąc pod uwagę, że umowy NIL są już rozpowszechnione we wszystkich lekkoatletycznych uczelniach, przystosowanie się do tego świata wydaje się jedyną opcją – bez względu na to, jak trudne może to być.

„Naszą pracą nie jest kupowanie cię, żebyś przychodził tutaj do szkoły. Nie wiem, jak prowadzisz szatnię – i nie wiem, czy to zrównoważony model. Wiem, że stracimy rekrutów, ponieważ ktoś inny byłby skłonny zapłacić więcej….

Obawiam się, że w pewnym momencie powiedzą po prostu: „Będziemy musieli zapłacić graczom”. Jeśli zaczniemy płacić graczom, będziemy musieli wyeliminować ten sport i to wszystko zły dla sportów uniwersyteckich.

„Może mamy 450 osób na stypendium [in total] w Alabamie. … sporty non-profit [athletes] którzy przez lata i lata potrafili stworzyć dla siebie lepsze życie, ponieważ byli w stanie zdobyć stypendia i uczestniczyć w szkolnych zajęciach lekkoatletycznych. Taka powinna być lekkoatletyka w college’u. To nie powinno być coś, do czego ludzie przychodzą i zarabiają pieniądze, a ty podejmujesz decyzję o tym, dokąd pójdziesz w szkole, na podstawie tego, ile pieniędzy zamierzasz zarobić.

Niezorganizowane spotkania to duży problem

Saban wyjaśnił, że grupy, które pojawiły się jako medium dla graczy otrzymujących świadczenia NIL od posiłków i absolwentów, są prawdopodobnie najważniejszym elementem NIL, który należy zorganizować, aby stworzyć równe szanse.

„Problem i problem z nazwą, wizerunkiem i podobieństwem polega na tym, że trenerzy starają się stworzyć dla siebie przewagę. Wyszli i powiedzieli: „No cóż, jak możemy to wykorzystać na naszą korzyść?” Założyli tak zwany „kolektyw”…zewnętrzną agencję marketingową niezwiązaną z uczelnią, która jest finansowana przez absolwentów uczelni… potem ta agencja marketingowa przekazuje to zawodnikom.Trener już wie, ile jest pieniędzy w kolekcji, więc wie, ile potrafi policzyć każdego zawodnika. To nie jest imię, wizerunek i przykład, którym miał być. Takim się stał i to jest obecnie problem ze studiami lekkoatletycznymi…

„Teraz, po zaciągnięciu się, mamy graczy w naszym stanie, którzy dorastali, chcąc przyjechać do Alabamy i nie trzymaliby się z nami, chyba że powiedzielibyśmy, że damy im to, co ktoś inny dałby im. Moja teoria w tym względzie , wszystko, co robiliśmy w lekkiej atletyce w college’u, zawsze było równe. [Saban refers to scholarships, cost of attendance, etc.] …Powiedziałem naszym graczom: „Będziemy mieć drużynę grupową, ale wszyscy będą mieli takie same szanse z tej grupy”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *