Robert Morse, gwiazda Mad Men i Broadway, umiera w wieku 90

Jego przyjaciel, scenarzysta Larry Karasevsky i syn Morse’a Charlie potwierdzili jego śmierć na Twitterze i jej spółka zależna CNN capcProsty.

Uwielbiany aktor teatralny z dwiema nagrodami Tony i kilkoma nominacjami do Emmy (plus wygrana), kariera Morse’a trwała ponad 60 lat.

Morse pojawiał się na Broadwayu od połowy lat pięćdziesiątych, zaczynając jako poszukiwacz przygód J. Pierrepont Finch w filmie Jak odnieść sukces w biznesie bez prawdziwego próbowania z 1961 roku, za który otrzymał nagrodę Tony za rolę. Powtórzył tę rolę w filmie z 1967 roku.

Morse występował gościnnie i podkładał głos w dziesiątkach seriali, od „Fantasy Island” po „American Crime Story: The People vs. OJ Simpson”. Ale jego najważniejszą rolą telewizyjną był popularny serial „Mad Men”. Jako dyrektor reklamy Bertram „Bert” Cooper, ekscentryczny, ale przebiegły, Morse był nominowany do kilku nagród Emmy.

W ostatnim sezonie serialu Don Draper, aktor Jon Hamm, ma halucynacje Morse’a, podczas gdy Cooper występuje w programie z lat 20. zatytułowanym „Najlepsze rzeczy w życiu są wolne” po śmierci Coopera w serialu. Scena redystrybuowana Na wieść o śmierci Morse’a.
Morse’a, z Nazwał siebie „komikiem muzycznym”. Cieszyłam się, że miałam okazję wykonać w serialu numer muzyczny – wraz z tancerzami przebranymi za pracowników biurowych z epoki.
„Tak proste, to był jeden z najpiękniejszych momentów w moim życiu” – powiedział powiedział czas w 2015 roku.

Jednak występy na scenie były szczególnie ważne dla Morse’a, który ostatnio pojawił się na Broadwayu we wznowionej w 2016 roku „Front Page”.

„Lubię wcześnie chodzić do teatru” – powiedział – „i wychodzić na scenę z włączonym światłem”. New York Times w 1989 roku, gdzie miał zadebiutować nagrodą Tony jako Truman Capote w jednoosobowym show. „Znajduję środek sceny, znajduję swoje centrum i czuję, że należę. To mój najszczęśliwszy moment”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *