Rockstar Parent CEO otrzymuje dużą premię za sprzedaż w grze

Zdjęcie Straussa Zelnicka przemawiającego na scenie.

zdjęcie: John Phillips (Obrazy Getty)

Mikrotransakcje w grach takich jak Grand Theft Auto Online Stał się wielkim biznesem dla wydawców gier wideo. I to prawdopodobnie nie zmieni się w najbliższym czasie. Nowe szczegóły zauważone w niedawnym przedłużeniu kontraktu dla CEO Take-Two, Straussa Zelnicka, pokazują, że CEO otrzyma dużą premię, jeśli więcej graczy wyda więcej pieniędzy na kupowanie przedmiotów, monet i skórek w grze.

Lubić zgłoszone przez Aksjosa Nowe przedłużenie kontraktu dla Zelnick Oznacza to, że 64-letni dyrektor generalny będzie prowadził Take-Two do 2029 roku. GTA Online, NBA 2K, I Kresy Nakłanianie graczy do wydawania dodatkowych pieniędzy na przedmioty w grze, określane w umowie jako „cykliczne wydatki konsumenckie” lub przedmioty RCS. Pozycje te są określone w umowie Take-Two jako Cyfrowa zawartość bonusowa, przedmioty w grze i wirtualna waluta.

Zelnick mógłby zarobić miliony w premiach giełdowych, gdyby firma i jej studia sprzedały wystarczająco dużo przedmiotów RCS, aby osiągnąć lub przekroczyć określone progi wymienione w kontrakcie. Na podstawie dokumentacji finansowej, w 2021 r. Take-Two zarobił ponad 1,65 miliarda dolarów od kwietnia do grudnia Tylko dla mikrotransakcji. W tym samym czasie zakup pełnych gier przyniósł tylko około 890 milionów dolarów. Jasne jest więc, że Take-Two postrzega zakupy MTX, takie jak skórki i karty bitewne, jako ważny sposób na generowanie większych przychodów.

Czytaj więcej: Pomimo pandemii prezesi gier zarobili w 2020 roku skandaliczne pieniądze

I chociaż tak nie jest Pierwszy kontrakt Zelnicka na przyznanie potencjalnie dużej premii giełdowej Aby sprzedawać więcej przedmiotów w grze, na wydajność prezesa ma teraz większy wpływ zakup MTX niż wcześniej. To kolejny znak, że Take-Two dużo inwestuje w mikrotransakcje w swojej największej i najpopularniejszej grze.

Kotaku Skontaktowałem się z Take-Two, aby zapytać o nowy kontrakt i jego nagrody.

Należy zauważyć, że premie i zachęty za wyniki dyrektora generalnego Jest to wspólna część umów Dla tak wybitnych i dużych firm. Przedłużenie kontraktu Zelnicka przewiduje również większe premie, jeśli cena akcji Take-Two na NASDAQ wzrośnie w przyszłości. Nie jest więc tak, że jego jedynym zmartwieniem jako dyrektora generalnego jest upewnienie się, że ty i twoi przyjaciele kupicie więcej kart Shark. GTA Online. Jednak nadal warto zauważyć, że mikrotransakcje w grze wciąż rosną i od tego czasu najwyraźniej stały się Dominujący sposób, w jaki niektórzy najwięksi wydawcy zarabiają w 2022 r..

READ  Nintendo mówi, że emulator Dolphin na Steamie „szkodzi rozwojowi i ostatecznie hamuje innowacje”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *