Becky Hammon odniosła swoje pierwsze zwycięstwo jako trener WNBA w swoim debiucie w Las Vegas Ice

Becky Hammon wycofała się z WNBA jako zawodniczka w 2014 roku po 16-letniej karierze. Wracając do ligi jako główny trener w piątek, doceniła pasję swoich piłkarzy w wygranym Las Vegas 106-88 z Phoenix.

„To, co sprawiło, że było to dla mnie tak wspaniałe, to to, że poczułem dla siebie ich energię. Poczułem, jak bardzo tego dla mnie chcieli” – powiedział Hammon o otwarciu sezonu Aces, gdy rozpoczął się 26. sezon WNBA w piątek. „Więc to była prawdopodobnie najbardziej wyjątkowa rzecz w tym. Wiedzą, że jest w centrum uwagi i ostatecznie muszę się z tego wydostać, a oni muszą iść dalej. Chodzi o nich. To ludzie, którzy się zatrzymali i są tam wiadra .Jestem tam tylko po to, aby im pomóc”.

W rzeczywistości powrót Hammona do WNBA po ośmiu latach jako asystent w NBA w San Antonio sprawił, że znalazła się w centrum uwagi. I przeciwko zespołowi Mercury, w którym nie było czterech graczy – w tym środkowego Britney Greinerktóre odbywają się w Rosji od lutego – Aces w pełni wykorzystał debiut Hamona.

Las Vegas wystrzelił 58,2 procent z pola, w tym 11 z 21 (52,4 procent) zza łuku, z Kelsey Bloom Zrób pięć potrójnych wskaźników. Derica Hampi Prowadził z 24 punktami, podczas gdy Aja Wilson Zdobył 15 punktów i 11 zbiórek.

W zeszłym sezonie posiadacze asów ustanowili drugi rekord ligowy pod wodzą trenera Billa Laimbere, ale przegrali z Phoenix w półfinale. Teraz Hammon po raz pierwszy prowadzi asy i innego trenera, Vanessa Nygaardnapędza Merkurego.

„Taktycznie i defensywnie powiedziałem, że robiliśmy to dobrze w 80% przypadków” – powiedział Hamon, który przyznał Aces ocenę B. „Jestem trenerem, chcę tego w 100% przypadków. Zostanę z nimi. Wszyscy wiedzą, mówiłem im, że będę ich ciężko trenował pod tym kątem. Wiem, że czasami ich umiejętności po prostu przejmą kontrolę. Nie ma potrzeby fantazjowania; potrafią konsekwentnie zdobywać piłkę. I Daję im wielką pewność w tym aspekcie.”

READ  Miód pitny: 2023 Pittsburgh Steelers Draft Parade

Hamby, który miał 11 lat na 14 lat, powiedział, że ofensywne instrukcje Hamona dobrze pasują do talentu Asów.

„Od pierwszego dnia, kiedy Becky tu była, skupiała się na szybkości i przestrzeni” – powiedział Hamby. „Dla mnie tak właśnie gram. Zawsze byliśmy dobrym zespołem przejściowym. Ale myślę, że ten otwarty teren stwarza wiele szans w przejściu. A w obronie odrzucamy. lubię grać przeciwko temu.”

Wilson, który był Graczem Roku WNBA w 2020 roku, powiedział: „Zdecydowanie przejęliśmy ten biznes. To dopiero początek. Nadal możemy się wiele od siebie nauczyć. pierwszy, który wygra.” Otwarcie domu Aces jest niedziela, ponieważ zmierzą się z Seattle (ESPN2, 22:00 ET.)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *