Rodzina Boba Sageta pozywa do sądu, blokuje wydanie akt zgonu – ostateczny termin

Bob SagetWdowa Kelly Rizzo i jej trzy córki złożyły we wtorek pozew przeciwko hrabstwu Orange na Florydzie i kancelarii sądowej, starając się zachować pewne zapieczętowane dokumenty związane ze śledztwem w sprawie niedawnej śmierci komika.

„W trakcie tych dochodzeń oskarżeni stworzyli zapisy zawierające zdjęcia, nagrania wideo i audio, prawnie chronione informacje z sekcji zwłok i wszystkie inne prawnie chronione informacje” – stwierdza pozew, według Raport CNN. „W oparciu o informacje i przekonania, niektóre z tych zapisów przedstawiają graficznie pana Sageta, jego podobieństwo lub cechy lub jego części, i zostały sporządzone przez oskarżonych podczas dochodzenia prowadzonego przez oskarżonych”.

Dzisiaj sędzia sądu okręgowego na Florydzie Vincent Chiu wydał tymczasowy nakaz blokujący ujawnienie tych zapisów, ABC News wzmiankowany.

Rodzina pochodziła z pierwszy ogłoszony Przyczyna śmierci Sageta: uraz głowy, prawdopodobnie po tym, jak przypadkowo uderzył się w głowę i zasnął. Lekarz sądowy potwierdził później, że śmierć Sageta była „przypadkowa” i „wynikiem tępego urazu głowy”.

„Fakty śledztwa muszą zostać podane do wiadomości publicznej, ale te materiały muszą pozostać poufne z poszanowania godności pana Sageta i jego rodziny” – powiedział w środę CNN adwokat rodziny. „To bardzo proste – od człowieka i prawa. z punktu widzenia, prawa rodziny Saget do prywatności przeważają nad publicznym interesem w ujawnianiu. To są poufne informacje”.

Wśród obaw rodziny jest to, że „niektóre serwisy informacyjne i media złożyły lub planują złożyć publiczne wnioski” o dokładne szczegóły śmierci Sageta.

READ  Fani „Wybrańców” utknęli na stronie kina po tym, jak „dziesiątki tysięcy” spieszyły się, by kupić bilety

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *