Rodzina Dyera Nicholsa złożyła federalny pozew cywilny przeciwko Memphis i funkcjonariuszom policji

(CNN) Rodzina Dyera Nicholsa złożyła w środę federalny pozew o wartości 550 milionów dolarów przeciwko miastu Memphis, jego departamentowi policji i, jak mówi pozew, byli „niekompetentnymi, niewyszkolonymi i nienadzorowanymi” funkcjonariuszami, którzy brutalnie zaatakowali 29-letniego mężczyznę przydzielonego do jednostki specjalnej . Murzyn po zatrzymaniu ruchu w styczniu.

Nichols został wielokrotnie uderzony i kopnięty przez funkcjonariuszy policji w Memphis po zatrzymaniu ruchu i krótkim pościgu 7 stycznia. Zmarł trzy dni po przyjęciu do szpitala.

W pozwie złożonym przez prawników matki Nicholsa, Rowana Wellsa, stwierdzono, że śmierć była „bezpośrednim i przewidywalnym skutkiem niekonstytucyjnej polityki, praktyk, praktyk i umyślnego zaniedbania miasta Memphis” i jego funkcjonariuszy policji.

„To nie ma nic wspólnego z wartością pieniężną tej sprawy” – powiedział dziennikarzom Wells. „Ale wszystko ma związek z odpowiedzialnością. Tych pięciu policjantów zabiło mojego syna. Pobili go na śmierć i powinni zostać pociągnięci do odpowiedzialności wraz ze wszystkimi zamieszanymi w morderstwo mojego syna”.

W pozwie porównano pobicie Nicholsa do zabójstwa Emmetta Tilla w 1955 roku i stwierdzono, że Nichols – podobnie jak Till – „został pobity z rąk współczesnego tłumu linczu”.

„W przeciwieństwie do Till, tej masakry dokonali mężczyźni ubrani w wydziałowe bluzy i bieliznę, a ich działania zostały jawnie i pośrednio usankcjonowane przez miasto Memphis” – czytamy w pozwie.

Nichols, który przybył do szpitala bez pulsu, doznał zawału serca, a jego twarz była „spuchnięta nie do poznania” – napisano w pozwie.

Banda „niedoświadczonych, niewyszkolonych, nadmiernie agresywnych” oficerów

W pozwie stwierdzono, że powody, dla których Nichols został zatrzymany w samochodzie, „nigdy nie zostały udowodnione”. Funkcjonariusze następnie wyciągnęli Nicholsa z samochodu i wywołali na nim nieuzasadniony „szał siły”, zachowując się „jak stado wilków próbujące upolować swoją ranną zdobycz”.

Pięciu czarnoskórych policjantów zostało zwolnionych po wewnętrznym dochodzeniu i postawionych w stan oskarżenia 26 stycznia.

READ  Stany Zjednoczone i Rosja spierają się o rosnące ceny żywności

Rzecznik policji w Memphis gen. Karen Rudolph odmówiła komentarza w sprawie toczącego się sporu.

CNN skontaktowało się z urzędnikami miejskimi, Stowarzyszeniem Policji Memphis i prawnikami pięciu funkcjonariuszy oskarżonych o przestępstwo w celu uzyskania komentarza.

Pięciu oskarżonych funkcjonariuszy było członkami specjalnej jednostki Scorpion departamentu, która została uruchomiona w 2021 r. w celu zaradzenia gwałtownemu wzrostowi przestępczości w Memphis.

Policja w Memphis poinformowała, że ​​urządzenie zostało trwale wyłączone wkrótce po opublikowaniu nagrania z aresztowania Nicholsa w styczniu.

„Ta przełomowa sprawa jest przesłaniem, że Dyer Nichols nie tylko uzyska sprawiedliwość w sądach cywilnych, ale zostanie wysłana do miast w całej Ameryce, które mają policyjne jednostki represyjne licencjonowane przez przywódców miast, aby wychodzić i terroryzować społeczności czarnych i brązowych” – adwokat Ben Crump, który reprezentuje rodzinę Nicholsów, powiedział na konferencji prasowej.

Antonio Romanucci, prawnik reprezentujący rodzinę Nicholsa, powiedział: „Ta sprawa jest (a) punktem zwrotnym dla odszkodowania pieniężnego przyznanego w tej sprawie, ale także ze względu na głębokość i zakres zaniedbań, które widzieliśmy w styczniu. 7”.

W pozwie stwierdzono, że śmierć Nicholsa była większa niż pięciu nieuczciwych funkcjonariuszy, „kulminacja nakazanej przez departament i tolerowanej przez departament brutalności dokonanej przez niewykwalifikowaną, niewyszkoloną i nienadzorowaną jednostkę Skorpiona, wykonującą niekonstytucyjny mandat na ulicach Memphis. Bez obawy przed zemstą lub konsekwencjami. „

„Zamiast„ przywracania pokoju ”w dzielnicach Memphis, frakcja Skorpionów siała terror” – czytamy w pozwie.

„W rzeczywistości była to grupa oficjalnie usankcjonowanych niedoświadczonych, nieprzeszkolonych, nadmiernie agresywnych funkcjonariuszy policji. Wypuszczonych na wolność bez nadzoru nad społecznością Memphis. Poinstruowano ich, aby uderzyli bez ostrzeżenia i wiele razy bez odpowiedniej podstawy konstytucyjnej”.

Departament Sprawiedliwości USA dokonuje przeglądu Departamentu Policji w Memphis

Nagrania z kamery ciała i nagrania z monitoringu z aresztowania Nicholsa Wydany dzień późniejPubliczne ujawnienie powagi pobicia spotkało się z powszechnym potępieniem ze strony mieszkańców i funkcjonariuszy policji, a prokurator okręgowy powiedział, że jest skonfliktowany. Stało się to, co powiedziały władze W pierwszym raporcie policyjnym.

READ  Kontrakty terminowe na akcje wzrosły o cal po załamaniu S&P 500

Film wywołał ogólnokrajową debatę na temat sprawiedliwości w policji i reform, wstrząsając narodem przyzwyczajonym do filmów przedstawiających brutalność policji – zwłaszcza wobec osób kolorowych. Wywołało to protesty i czuwania w Memphis i innych dużych miastach USA.

Departament Sprawiedliwości USA dokonuje przeglądu Departamentu Policji w Memphis. Departament Sprawiedliwości powiedział, że osobno dokona przeglądu jednostek specjalnych w całych Stanach Zjednoczonych i opracuje wytyczne dotyczące ich użycia oprócz przeglądu PD w Memphis.

Pięciu byłych funkcjonariuszy policji z Memphis zostało postawionych w stan oskarżenia w styczniu 17 lutego usłyszał zarzuty karne.Pięciu byłym policjantom z Memphis postawiono zarzuty karne w związku ze śmiercią Dyera Nicholsa. U góry: Tadarius Bean, Demetrius Haley, Emmitt Martin III. Na dole: Desmond Mills Jr., Justin Smith. Pięciu byłym policjantom z Memphis postawiono zarzuty karne w związku ze śmiercią Dyera Nicholsa. U góry: Tadarius Bean, Demetrius Haley, Emmitt Martin III. Na dole: Desmond Mills Jr., Justin Smith.

Tadarrius Bean, Demetrius Haley, Justin Smith, Emmitt Martin III i Desmond Mills Jr. Każdemu z nich postawiono zarzuty morderstwa drugiego stopnia, napaści kwalifikowanej, porwania z użyciem przemocy, wykroczenia służbowego i represji ze strony urzędników. Morderstwo drugiego stopnia w Tennessee jest przestępstwem klasy A, za które grozi od 15 do 60 lat więzienia.

Ich prawnicy nie przyznali się do winy w ich imieniu.

W lutym policja zidentyfikowała Prestona Hempa, białego mężczyznę, gdy szósty funkcjonariusz strzelał. Policja powiedziała, że ​​został oskarżony o naruszenie zasad departamentu dotyczących osobistego zachowania i prawdomówności.

W zeszłym miesiącu powiedział urzędnik z Memphis Siódmy policjant został odwołany a inni zostali zawieszeni lub opuścili siły po śmierci Nicholsa. Szczegóły dotyczące nazwiska oficera i tego, o co został oskarżony, nie zostały natychmiast ujawnione.

Trzech pracowników straży pożarnej w Memphis, którzy przybyli na miejsce – dwóch techników ratownictwa medycznego i porucznik straży pożarnej – zostało zwolnionych, chociaż według miasta nikt nie został oskarżony o popełnienie przestępstwa. Urzędnik miejski powiedział w zeszłym miesiącu, że czwarty pracownik straży pożarnej został zawieszony, ale nie podano żadnych szczegółów.

READ  Serbia chce normalizacji stosunków z Kosowem, ale nie podpisze żadnego porozumienia

Korekta: We wcześniejszej wersji tej historii błędnie zapisano imię Emmetta Tilla.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *