Michigan pokonuje Alabamę w dogrywce w Rose Bowl i awansuje do meczu o tytuł CFP

PASADENA, Kalifornia – Najlepiej rozstawiony zespół Michigan pokonał czwartą Alabamę w poniedziałkowym zwycięstwie 27-20 po dogrywce w Rose Bowl, zapewniając Wolverines pierwszy występ w meczu o mistrzostwo kraju College Football Playoff.

Blake Corum rzucił się w drugą dogrywkę, a obrona stanu Michigan zakończyła dopiero drugą dogrywkę w 110 edycjach Rose Bowl, kiedy rozgrywający Alabamy Jalen Milroe został mocno zatrzymany, gdy próbował przemycić czwartą bramkę. 3 w dół od Michigan.

W ciągu ostatnich 15 lat drużyny Nicka Sabana z Alabamy reprezentowały nie tylko wzór futbolu uniwersyteckiego, ale także najbardziej dominującą fizycznie jednostkę w tym sporcie. Jednak stan Michigan (14-0) okazał się ich ostatnim meczem w sezonie, w którym drużyna Tide była zmuszona przetrwać, zamiast narzucać swoją wolę.

Roman Wilson złapał 4-jardowy niszczyciel na 1:34 przed końcem dla Wolverines, którzy strzelili gola dopiero po niesławnym podaniu JJ McCarthy'ego na 75 jardów w drugiej połowie.

McCarthy podał na 221 jardów i trzy przyłożenia dla Michigan, zdobywając tytuł Ofensywnego Gracza Gry. Milrow podał na 116 jardów i rzucił się na 63 dla drużyny Tide, która zakończyła passę 11 zwycięstw z rzędu.

READ  Dochodzenie w sprawie wypadku w Chinach Wschodnich Celowe działania — źródła

Jace McClellan rzucił się na 87 jardów i dwa przyłożenia dla Alabamy (12-2), co zrujnowało szansę szkoły na walkę o siódmy tytuł mistrza kraju Sabana. Gol Willa Reichardta z gry z 52 jardów na 4:41 przed końcem dał Tide prowadzenie 20-13, ale ich obrona nie była w stanie utrzymać prowadzenia.

Corum przyspieszył grę w dogrywce, biegnąc na odległość 8 jardów w pierwszej akcji, a następnie biegnąc na odległość 17 jardów, zdobywając 26. przyłożenie w sezonie, co było rekordem szkoły.

Stan Michigan potrzebował wtedy tylko jednego zatrzymania i tak jak przez większą część meczu, atakujący Wolverines dogonili linię obrony Tide i przypieczętowali decyzję, zatrzymując Milrowa na linii bramkowej z czwartego i trzech jardów. Podatek.

Przystanek walk-off wprawił w szał kibiców Rose Bowl ze stanu Michigan, a drużyna poniżej rzuciła się na boisko.

Przerwa symbolizowała fizyczną dominację Michigan przez cały mecz, która dała o sobie znać w pierwszej połowie. Linia defensywna Wolverines uczyniła boisko Alabamy swoim placem zabaw, ograniczając bieg Tide do 43 jardów w pierwszej połowie (116 jardów podań w całym meczu), dławiąc ich linię ofensywną i pięciokrotnie zwalniając Milrowa.

Jednak w drugiej połowie sytuacja Wolverines zaczęła się pogarszać. McClellan wyprowadził Tide na prowadzenie 17-13 po zdobyciu 3 jardów przyziemienia po drugim snapie czwartej kwarty. James Turner z Michigan nie trafił w bramkę z gry z 49 jardów, gdy Milrow potknął się w pobliżu pomocy podczas następnej jazdy Alabamy, a drużyna Tide wzrosła o siedem po drugim golu z gry Reicharda.

Michigan w końcu nabrało tempa w sezonie, a Corum przeniósł się do pomocy z odległości 27 jardów na 3:10 przed końcem. Po tym, jak Wilson przeniósł Wolverines na Alabama 5 po przyjęciu z 29 jardów, otworzył wynik swoim złapaniem z 4 jardów na 1:34 przed końcem.

READ  Claes Oldenburg, ekscentryczny ojciec pop-artu, umiera w wieku 93 lat

W meczu, w którym zanotowano 13 strat, osiem fumble (tylko dwie z nich przegrane), stracony dodatkowy punkt i liczne błędy drużyn specjalnych, każde punt, każdy pstryk i każdy błąd były spotęgowane. Ostatecznie zespół Jima Harbaugha – po kolejnych sezonach w półfinale CFP – miał szansę zdobyć pierwszy tytuł w programie od sezonu 1997, co wystarczyło, aby utrzymać przy życiu niepokonany sezon.

Przełomowe zwycięstwo Wolverines w fazie play-off następuje w bardzo trudnym sezonie naznaczonym dwoma zawieszeniami Harbaugha na trzy mecze – pierwszym zawieszonym przez szkołę wcześniej w związku z dochodzeniem w sprawie naruszeń podczas rekrutacji, a Wielka Dziesiątka uchyliła zarzuty. Kradzież tożsamości i przeszukania osobiste.

Zawodnicy Harbaugha stwierdzili, że zamieszanie uczyniło z nich lepszy, bardziej spójny zespół. Potrzebowali całej tej konsekwencji w meczu z Tide, któremu w siódmym secie zabrakło dwóch przystanków w defensywie do awansu do finału play-offów.

Stan Michigan czeka teraz na zwycięzcę poniedziałkowego półfinału Sugar Bowl pomiędzy drużynami nr 2 w Waszyngtonie i nr 3 w Teksasie. Mecz o mistrzostwo College Football Playoff odbędzie się 8 stycznia w Houston.

Associated Press przyczyniła się do powstania tego raportu.