Rodzina królewska w Sandringham na żywo: Karol wysyła bożonarodzeniową wiadomość po dołączeniu do Kate i Williama w Sandringham

Rodzina królewska w 2023 r.: najważniejsze historie roku

Król przekazał swoje bożonarodzeniowe przesłanie po tym, jak dołączył do innych członków rodziny królewskiej w Sandringham, aby świętować Boże Narodzenie.

Uroczyste przemówienie – drugie panowanie Karola od śmierci jego matki, zmarłej królowej Elżbiety II we wrześniu 2022 r. – zostało wygłoszone w poniedziałek o godzinie 15:00 w sali centralnej pałacu Buckingham, która wychodzi na słynny balkon z widokiem na centrum handlowe i jest udekorowana z żywą choinką, która będzie… Przesadzana.

Król wezwał ludzi do wzajemnej ochrony, przekazał mocne przesłanie na temat środowiska i pochwalił wolontariuszy służących społecznościom w całym kraju.

Wcześniej do Karola i Camilli dołączyli książę i księżna Walii oraz ich dzieci, książę George, księżniczka Charlotte i książę Louis, podczas porannego nabożeństwa w kościele św. Marii Magdaleny.

Orzeczenie to nadeszło po tym, jak król i królowa pomachali do sympatyków podczas niedzielnej mszy bożonarodzeniowej w kościele.

Królewskie Święta Bożego Narodzenia tradycyjnie obejmują pozdrowienia przed kościołem, rodzinny lunch z indykiem i wszystkimi dodatkami.

Sandringham House od ponad 160 lat jest prywatnym domem czterech pokoleń brytyjskiej rodziny królewskiej, a obecnie jest własnością króla.

1703529028

Pięciopunktowy plan króla Karola, w którym wzywa do wydania bilionów dolarów na walkę z kryzysem klimatycznym

King Charles przedstawił plan działania mający na celu uporanie się z kryzysem klimatycznym w oparciu o pięć kluczowych propozycji przedstawionych podczas Cop28, twierdząc, że co roku potrzebnych będzie do pięciu bilionów dolarów. Jane Dalton Raporty.

Jego propozycje, przedstawione w formie pytań, obejmowały gromadzenie różnych typów organizacji w celu stawienia czoła kryzysowi, angażowanie prywatnych finansów i dobrej woli, oprócz pieniędzy publicznych.

Po drugie, Jego Królewska Mość Król zasugerował, aby środki te były ostrożnie przeznaczane na projekty prowadzące do trwałych zmian i odchodzące od niebezpiecznych praktyk we wszystkich gałęziach przemysłu na świecie.

Aleksandra Butlera25 grudnia 2023 o godzinie 18:30

1703526605

Obejrzyj: W orędziu bożonarodzeniowym król Karol wzywa społeczeństwo do ochrony środowiska

W swoim orędziu bożonarodzeniowym 2023 król Karol III wezwał społeczeństwo do pomocy w ochronie środowiska.

Jego Królewska Mość przemawiał z holu centralnego Pałacu Buckingham, gdzie zwrócił się do narodu i Wspólnoty Narodów.

Charles, zagorzały działacz na rzecz ochrony środowiska, który przemawiał na niedawnym szczycie ONZ Cop28 w sprawie zmian klimatycznych, powiedział: „Dbamy o Ziemię dla dzieci naszych dzieci.

Król Karol w orędziu bożonarodzeniowym wzywa społeczeństwo do ochrony środowiska

Król Karol III w swoim orędziu bożonarodzeniowym roku 2023 nawoływał społeczeństwo do pomocy w ochronie środowiska. Jego Królewska Mość przemawiał w Sali Centralnej Pałacu Buckingham, gdzie zwrócił się do narodu i Wspólnoty Narodów. „Dbamy o Ziemię dla dzieci naszych dzieci” – powiedział Charles, zapalony działacz na rzecz ochrony środowiska, który przemawiał na niedawnym szczycie ONZ Cop28 w sprawie zmian klimatycznych. Jak musimy chronić Ziemię i nasz świat naturalny jako jedyny dom, który wszyscy dzielimy.”

Aleksandra Butlera25 grudnia 2023 o godzinie 17:50

1703520040

Książę i księżna Walii publikują zdjęcie dzieci z okazji Bożego Narodzenia

W Boże Narodzenie książę i księżna Walii opublikowali zdjęcie trójki swoich dzieci.

Charlotte siedzi uśmiechnięta pomiędzy swoimi dwoma braćmi i obejmuje każdego z nich.

Noszą białe koszule, Charlotte i George noszą spodnie, a spodenki Louisa.

Zdjęcie zostało opublikowane w mediach społecznościowych z podpisem: „Życzymy wszystkim Wesołych Świąt, od naszej rodziny po waszą! Toaleta”.

Tarę Cobham25 grudnia 2023 o godzinie 16:00

1703519140

Niebo nad Betlejem jest „pełne strachu” – mówi arcybiskup w kazaniu bożonarodzeniowym

Arcybiskup Canterbury w swoim kazaniu bożonarodzeniowym podkreślił antysemityzm w Wielkiej Brytanii i trudną sytuację dzieci uwikłanych w wojnę między Izraelem a Hamasem.

Odnosząc się do miejsca narodzin Jezusa Chrystusa, które obecnie znajduje się na okupowanym przez Izrael Zachodnim Brzegu, pastor Justin Welby powiedział: „Niebo Betlejem jest pełne strachu, a nie aniołów i chwały”.

Porównał burzliwe okoliczności narodzin Jezusa do trudnej sytuacji współczesnych dzieci w niespokojnym regionie.

Tarę Cobham25 grudnia 2023 o godzinie 15:45

1703518432

Obejrzyj w całości: Karol wygłasza przemowę królewską 2023 w Pałacu Buckingham

Król Karol III wygłosił przemówienie królewskie na rok 2023, zawierające przesłanie bożonarodzeniowe skupiające się na uhonorowaniu „bezinteresownych” wolontariuszy społecznych i nawoływaniu społeczeństwa do ochrony środowiska.

Jego Królewska Mość odniósł się także do konfliktów na świecie i modlił się: „Możemy… zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby chronić się nawzajem”.

Żywe drzewo widoczne w dzisiejszej transmisji zostanie przesadzone po transmisji, co stanowi ukłon w stronę interesów króla związanych z ochroną środowiska.

Obejrzyj w całości: Karol wygłasza przemowę królewską 2023 w Pałacu Buckingham

Król Karol III wygłosił przemówienie królewskie na rok 2023, zawierające przesłanie bożonarodzeniowe skupiające się na uhonorowaniu „bezinteresownych” wolontariuszy społecznych i nawoływaniu społeczeństwa do ochrony środowiska. Jest to druga przemowa królewska Karola, wygłoszona w centralnej sali Pałacu Buckingham, która prowadzi na charakterystyczny balkon rezydencji królewskiej. Jego Królewska Mość odniósł się także do konfliktów na całym świecie i modlił się, że „możemy… zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby chronić się nawzajem”. Żywe drzewo widoczne w dzisiejszej transmisji zostanie przesadzone po transmisji, co stanowi ukłon w stronę interesów króla związanych z ochroną środowiska.

READ  Rosja twierdzi, że zabiła setki ukraińskich żołnierzy w ataku rakietowym

Tarę Cobham25 grudnia 2023 o godzinie 15:33

1703517450

Przeczytaj w całości przemówienie bożonarodzeniowe króla

Poniżej pełny tekst królewskiej audycji świątecznej:

Tarę Cobham25 grudnia 2023 o godzinie 15:17

1703517381

King w przemówieniu przekazuje przesłanie nadziei w obliczu „narastającego tragicznego konfliktu na całym świecie”

Uroczyste przemówienie – drugie panowanie Karola od śmierci jego matki, zmarłej królowej Elżbiety II we wrześniu 2022 r. – wygłoszono stojąc w sali centralnej Pałacu Buckingham, która wychodzi na słynny balkon z widokiem na centrum handlowe.

Król pochwalił także „oddaną armię” ochotników służącą społecznościom w całym kraju, określając ich jako „podstawowy kręgosłup naszego społeczeństwa”. Powiedział, że obecność prominentnych osobistości społecznych wśród gości koronacyjnych podkreśliła znaczenie ceremonii – „wezwania, abyśmy wszyscy służyli sobie nawzajem”.

Tarę Cobham25 grudnia 2023 o godzinie 15:16

1703517230

King w swojej świątecznej audycji przekazuje mocny przekaz na temat środowiska

W swojej corocznej audycji bożonarodzeniowej król wygłosił mocne przesłanie na temat środowiska.

„Służba leży także w centrum historii Bożego Narodzenia – narodzin Jezusa, który przyszedł, aby służyć całemu światu, pokazując nam swoim przykładem, jak kochać bliźniego jak siebie samego” – powiedział Charles.

„Przez cały rok moja rodzina była świadkiem, jak ludzie w każdym wieku dokonują zmian w swoich społecznościach. Jest to szczególnie ważne w czasach, gdy tak wiele osób boryka się z prawdziwymi trudnościami, kiedy musimy opierać się na istniejących sposobach wspierania innych, którzy mają mniej szczęścia od nas.

„Ponieważ Bóg pobłogosławił nas tak wieloma rzeczami, musimy z tego korzystać mądrze.

„Jednak służenie innym to tylko jeden ze sposobów uhonorowania całego stworzenia, które ostatecznie jest przejawem boskości. Jest to przekonanie podzielane przez wszystkie religie.

„Opieka nad tym stworzeniem jest obowiązkiem ludzi wszystkich wyznań i żadnej wiary. Dbamy o Ziemię dla dzieci naszych dzieci.

„Przez całe moje życie bardzo się cieszyłem, widząc rosnącą świadomość tego, jak chronić Ziemię i nasz świat naturalny jako jedyne wspólne siedlisko.

„Teraz wielką inspiracją jest dla mnie sposób, w jaki tak wiele osób to dostrzega – podobnie jak historia Bożego Narodzenia, która mówi nam, że aniołowie jako pierwsi nieśli pasterzom przesłanie nadziei. Byli to ludzie, którzy po prostu żyli wśród innych stworzeń Bożych. Ci, którzy byli bliscy naturze tej nocy mieli szczęście.

Tarę Cobham25 grudnia 2023 o godzinie 15:13

1703516981

W świątecznej audycji Charles przekazuje przesłanie nadziei w obliczu „tragicznego konfliktu na całym świecie”.

Król wezwał ludzi do „wzajemnej ochrony”, stwierdzając w swojej corocznej audycji bożonarodzeniowej, że świat przeżywa okres coraz bardziej tragicznego konfliktu.

„Takie wartości są uniwersalne, jednoczą rodzinę wyznań abrahamowych i innych systemów wierzeń w całej Rzeczypospolitej i na całym świecie. Przypominają nam, abyśmy wyobrażali sobie siebie na miejscu naszych sąsiadów i szukali ich dobra, tak jak szukamy własnego .”

„Tak więc w te Święta Bożego Narodzenia moje serce i podziękowania kieruję do wszystkich, którzy służą sobie nawzajem, do wszystkich, którzy troszczą się o nasz wspólny dom, do wszystkich, którzy widzą i szukają dobra innych, zwłaszcza przyjaciela, którego jeszcze nie znamy. W ten sposób wydobywamy z siebie to, co najlepsze.

„Życzę wam urodzin «pokoju na ziemi i dobrej woli dla wszystkich», dziś i zawsze”.

Król wezwał ludzi do „wzajemnej ochrony”, mówiąc w swojej świątecznej audycji, że świat przeżywa okres coraz bardziej tragicznego konfliktu

(BBC)

Tarę Cobham25 grudnia 2023 o godzinie 15:09

1703516894

Charles w swoim bożonarodzeniowym przemówieniu wychwala „bezinteresownych” wolontariuszy

W swojej świątecznej audycji król złożył hołd „oddanej armii” ochotników służących społecznościom w całym kraju, opisując ich jako „podstawowy kręgosłup naszego społeczeństwa”.

„Wiele najważniejszych świąt religijnych na świecie obchodzonych jest podczas specjalnego posiłku” – powiedział Charles. Szansa dla rodziny i przyjaciół na spotkanie pokoleń; Dzielenie się jedzeniem zwiększa zażyłość i poczucie wspólnoty.

„Dla niektórych wiara będzie najwyższą wartością w ich sercach. Dla innych będzie to radość wspólnoty i dawania prezentów. To także czas, kiedy wspominamy tych, których już z nami nie ma i myślimy także o tych, których praca troski o innych trwa, nawet w tym szczególnym dniu.

„Ta troska i współczucie, jakie okazujemy innym, jest jednym z tematów historii Bożego Narodzenia, zwłaszcza gdy Maryja i Józef otrzymali schronienie w godzinie potrzeby od obcych, oczekując na narodziny Jezusa.

„W ciągu ostatniego roku zrobiło mi się ciepło na sercu niezliczonymi przykładami innowacyjnych sposobów, w jakie ludzie troszczą się o siebie nawzajem — dokładania wszelkich starań, aby pomagać otaczającym ich osobom po prostu dlatego, że wiedzą, że tak należy postępować: w pracy i w pracy. w domu, w społecznościach. I przekraczajcie go.

„Moja żona i ja byliśmy zachwyceni, gdy setki przedstawicieli tej oddanej armii ludzi – ochotników, którzy na wiele sposobów i z takim wyróżnieniem służą swoim społecznościom – mogły dołączyć do nas w Opactwie Westminsterskim na koronację na początku tego roku.

„Są podstawą naszej społeczności. Ich obecność znaczyła dla nas tak wiele i podkreśliła znaczenie samej koronacji: przede wszystkim wezwanie nas wszystkich, abyśmy służyli sobie nawzajem, kochali i troszczyli się o wszystkich”.

W swojej świątecznej audycji król złożył hołd „oddanej armii” ochotników służących społecznościom w całym kraju, określając ich jako „podstawowy kręgosłup naszego społeczeństwa”.

(BBC)

Tarę Cobham25 grudnia 2023 o godzinie 15:08

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *