ROSENTHAL: Co słyszę na temat rozmów handlowych z zapolowym White Sox Dylanem Cease’em

We wtorek dowiedziałem się, że Texas Rangers mogą być bliscy pozyskania zapolowego Chicago White Sox Dylana Cease’a. Informacje te, przynajmniej na ten moment, okazały się nieprawdziwe, jednak dwa źródła zaznajomione z rozmowami potwierdziły udział zespołów w ostatnich dyskusjach.

Co ma sens. Coraz więcej wskazuje na to, że White Sox coraz poważniej podchodzi do wstrzymania handlu. Rangersi rozpoczną obronę mistrzostw w 2024 roku z patchworkowym sztabem.

Jak powiedział jeden z członków drużyny Rangersów, zastrzegając sobie anonimowość: „Czy widziałeś naszą rotację w pierwszej połowie?”

Obecnie oczekuje się, że w tej rotacji znajdą się Nathan Eovaldi, John Gray, Andrew Heaney, Dane Dunning i Cody Bradford. Nie straszne. Idealnie byłoby jednak, gdyby Rangersi dołączyli do składu zawodnika najwyższej klasy, czekając, aż trzech kontuzjowanych zawodników – Jacob deGrom, Max Scherzer i Tyler Mahle – powróci w okolicach przerwy All-Star lub po niej.

Na początku okresu poza sezonem opcją Rangersów był leworęczny wolny agent Jordan Montgomery, który po dotarciu do ostatecznego terminu wymiany zawodnika odegrał kluczową rolę w drodze zespołu do pierwszego tytułu World Series. Ale liczba właścicieli spadła, najwyraźniej z powodu niepewności co do przyszłych przychodów lokalnej telewizji.

Można kwestionować to stanowisko, biorąc pod uwagę, że Rangersi powinni wygenerować w tym sezonie ogromne przychody, ponieważ będą czerpać korzyści ze zwycięstwa w serii i przygotowywać się do organizacji Meczu Gwiazd w 2024 r. Jednak Sez, który zarabia 8 milionów dolarów, mając do dyspozycji kolejny rok uprawnień do arbitrażu , jest uważany za… bardziej sprawny finansowo niż Montgomery.

Jeśli byłaby zdrowa, rotacja w drugiej połowie, w skład której wchodziliby Cease, Eovaldi, deGrom i Scherzer, nie tylko uczyniłaby Rangersów silnym kandydatem do zwycięstwa w AL West, ale także znacznie zwiększyłaby ich szanse na zostanie pierwszymi mistrzami serii jeden po drugim. od drużyny New York Yankees z lat 1998–2000.

READ  Kto zastąpi Jeffa Scotta na stanowisku trenera NFL?

the O sprawie poinformował „Dallas Morning News”. W tym tygodniu harcerze White Sox „przyjechali tłumnie” do obozu Rangersów. Źródła podają, że kilku członków biura White Sox przeszukało drużynę San Diego Padres w podobny sposób.

Pytanie do Rangersów brzmi: czy są gotowi na pożądany powrót White Sox, który według źródeł leży w zasięgu tej trójki graczy, jeśli nie konkretnie ich: pracownika użyteczności publicznej Ezequiela Durana oraz potencjalnych kandydatów Brocka Portera i Jacka Leitera.


Jack Leiter to jedno z nazwisk omawianych w potencjalnym pakiecie dotyczącym zatrzymania Dylana. (Joe Camporeal/USA Today)

Duran (24 l.) okazał się wartościowym zawodnikiem dla Rangersów w zeszłym sezonie, uderzając .276 z .768 OPS i grając na sześciu różnych pozycjach. Według nich 20-letni Porter jest zawodnikiem nr 5 w drużynie Sportowiec Keitha Law. Leiter (23 l.) był drugim wyborem w drafcie na rok 2021, ale nie spełnił jeszcze oczekiwań. Law umieścił go na 14. miejscu w drużynie Rangers.

Kiedy nazwiska te zostały przedstawione konkurencyjnemu dyrektorowi, który nie był zaangażowany w dyskusje o zawieszeniu broni, określił potencjalny pakiet jako „realistyczny”. Shortstop nie miał tak dobrego sezonu 2023 jak Corbin Burns, który został przejęty przez Baltimore Orioles w zamian za DL Hall, bramkarza Joeya Ortiza i wybór z numerem 34 w drafcie 2024. Ale dodatkowy rok, który spędził kontrolowanie klubu czyni go jeszcze bardziej wartościowym. Zespół White Sox, odbudowujący się pod wodzą nowego dyrektora generalnego Chrisa Getza, wyznaczył wysokie standardy.

Przez dwa lata przerwy Rangersi mogą uznać, że cena jest tego warta. W przełomowym sezonie 2022 Cease osiągnął wynik 14-8 z ERA 2,20, zajmując drugie miejsce za Justinem Verlanderem z Houston w głosowaniu AL Cy Young Award. Utrzymanie się nie było skuteczne w 2023 roku, kiedy osiągnął wynik 7-9 z ERA na poziomie 4,58. Jednak menedżerowie całej ligi nadal postrzegają go jako potencjalnego asa.

READ  Joc Pederson przyjmuje ofertę kwalifikacyjną Giants w wysokości 19,65 miliona dolarów na sezon MLB 2023

Rangersi z pewnością nie są jedyną drużyną zainteresowaną zatrzymaniem się. Padres potrzebują pomocy w rotacji. Według doniesień New York Yankees, którzy czekali na informację w sprawie prawego łokcia Gerrita Cole'a, już go zakontraktowali. W grę mogą wchodzić także inne kluby. Tymczasem według źródła White Sox współpracują z wolnym agentem, praworęcznym Michaelem Lorenzenem, potencjalnym następcą Cease’a. Lorenzen może być również opcją dla Yankees.

Menedżer White Sox Pedro Grifol zapytał we wtorek, czy nadal wierzy, że Cease będzie starterem zespołu w dniu otwarcia. Powiedział reporterom„Nie wiem. To znaczy, skąd mam wiedzieć? Nie wiem, co się tam stanie. Nie wiem, gdzie są inne zespoły, jak pilne są”.

We wtorek wieczorem Cease po raz trzeci wystartował na wiosnę, pozwalając na jeden bieg w 3 1/3 rundy przeciwko Cincinnati Reds. Jego ERA w Cactus League w ciągu 8 1/3 rund wynosi 2,16.

SportowiecAndy McCullough przyczynił się do powstania tego raportu.

(Górne zdjęcie: Dylan Cease: Michael Reaves/Getty Images)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *