McDavid, „Najcenniejszy zawodnik świata”, zdobył 124 punkty w swojej karierze

Serwisy informacyjne ESPN3 minuty na przeczytanie

BUFFALO, NY — kapitan Edmonton Oilers, Connor McDavid, strzelił dwa gole, zdobywając łącznie 54 gole w NHL i zdobył 124 punkty w karierze, wygrywając 3: 2 z Buffalo Sabres w poniedziałek wieczorem.

McDavid nadal udowadniał, że jest w posiadaniu, zdobywając trzecie Hart Trophy dla MVP w ciągu ośmiu sezonów swoim 12. meczem MVP sezonu, pomagając Oilers w zdobyciu dwóch kluczowych miejsc w wyścigu play-off Konferencji Zachodniej.

„Koniec był uniwersalny”, powiedział trener Edmonton, Jay Woodcroft, o szybkim golu McDavida, który pokonał Craiga Andersona dwoma nogami 3:23 w trzeciej tercji, mniej niż dwie minuty po remisie Sabres. Gra jest na 2.

McDavid zdobył średnio 124 punkty w 65 meczach, więcej niż jego najlepsze 80 punktów w karierze zdobyte w 80 meczach w zeszłym roku, a centrum All-Star przedłużyło swoją passę punktową do 11 meczów, podczas których zdobył 12 bramek i 15 asyst.

„Widziałem kogoś, kto od samego początku był konkurencyjny” – powiedział Woodcroft. „Connor jest teraz na innym etapie rozwoju w swojej grze i myślę, że wszyscy to tutaj dzisiaj widzieli”.

Tłum mieszkańców Konferencji Wschodniej, który nieczęsto ma okazję zobaczyć McDavida osobiście, wydawał się być wart swoich pieniędzy, mimo że Sabres z rodzinnego miasta nie zdobyli dwóch punktów w walce o miejsce do cumowania.

„Kto ma większe szanse na wielkie zagranie niż on?” powiedział kolega z drużyny Zach Hyman. „Jest najlepszym graczem na świecie i przekracza własne granice. Prowadzi autobus od dłuższego czasu i jest coraz lepszy”.

Derek Ryan również strzelił gola, a Stewart Skinner zatrzymał 37 strzałów dla Oilers, którzy poprawili się do 5-4-3 w ciągu ostatnich 12 i odbili się od przegranej 7-5 z Winnipeg w sobotę.

Bramki dla Seavers strzelili Jeff Skinner i Dylan Cousins, a Anderson zatrzymał 34 strzały.

READ  Odniesienie do UFC zgrane za to, że nie powstrzymano Jessiki Andrade kontra Lauren Murphy

Do 6-4 w ciągu ostatnich 10, Buffalo kontynuowało sezonowe zmagania u siebie, przegrywając pięć z siedmiu.

Buffalo (32-26-4) jest w środku najgorszej suszy NHL od 11 sezonów, ale wciąż jest w składzie i ma mecze w większości swoich rozgrywek. Dzień rozpoczął się czterema punktami dzielącymi siódmego w rankingu New York Islanders i dziewiątego w rankingu Buffalo, którzy zremisowali w czterokierunkowym remisie z dwoma zespołami z 68 punktami.

Wcześniej dzisiaj trener Sabres, Don Granato, odmówił powiedzenia, czy uważa McDavida o krok ponad wszystkimi innymi w lidze z szacunku dla jego młodych gwiazd. Po tym Granato nie miał innego wyboru, jak oddać hołd kapitanowi Oilers, który strzelił dwa gole trzema strzałami w siatkę.

„Z jakiegoś powodu ma ponad 50 lat, nie potrzebuje wiele [shots]— powiedział Granato. „Zrobił to z wieloma zespołami i bramkarzami i był przygotowany na swoje szanse. To czyni go wyjątkowym.”

Oilers (35-22-8) zremisowali z Seattle o trzecie miejsce w Pacific Division.

Po otwarciu wyniku w pierwszej tercji, McDavid zdobył zielone światło na początku trzeciej tercji, krótko po tym, jak Cozens zremisował.

Warren Foegele pojechał lewym skrzydłem, aby zdobyć terytorium Sabres, a następnie obrócił się, by uderzyć McDavida narzutem, który przeciął środek. McDavid skręcił w lewo, by złapać obrońcę Jacoba Brysona i oddać strzał w nogi Andersona.

To był dziewiąty gol McDowida w tym sezonie, po rozpoczęciu dnia remisując cztery na drugim miejscu i jeden za kolegą z drużyny Leonem Drisettelem.

McDavid and the Oilers zmierzą się z najlepszymi w NHL — Boston Bruins w czwartkowy wieczór.

Associated Press przyczyniła się do tego raportu.