Chiny publikują wideo CGI przedstawiające bazę księżycową, które zawiera coś bardzo dziwnego

Czekaj, czy to…

Billa Blore’a

Chińska Narodowa Administracja Przestrzeni Kosmicznej (CNSA) zaoferowała m.in Wideo CGI Ze względu na wizję bazy księżycowej jest to bardzo ambitny plan, który kraj ma nadzieję zrealizować w ciągu dziesięcioleci.

Błyskotliwy – choć wyglądający na przestarzały – render przedstawia plany Międzynarodowej Stacji Badawczej Księżyca, chińskiego i rosyjskiego przedsięwzięcia, które… Po raz pierwszy ogłoszono to w 2021 roku.

Film wywołuje także zdziwienie ze względu na dziwny wygląd: wahadłowiec kosmiczny NASA startujący z wyrzutni w oddali, gdy… zauważony wcześniej stronie internetowej Space.com.

To albo humor na najwyższym poziomie z chińskiego programu kosmicznego, albo zabawne przeoczenie, ponieważ wahadłowiec jest wycofany od ponad dziesięciu lat – nie wspominając o tym, że Chinom i NASA nie wolno nawet ze sobą rozmawiać, nie mówiąc już o współpracy.

Jak zauważył później reporter kosmiczny Jack Kohr, państwowa chińska sieć Global Television Network wpadła na równie zabawny pomysł, aby zamaskować start wahadłowca w tle.

„Problem dobrobytu został rozwiązany” – powiedział Kohr ćwierkanie. „CGTN poszło dalej i umieściło nad promem niezawodną barierę przeciwmgielną”.

Wymagające przedsięwzięcie

NASA wycofała swój statek kosmiczny w 2011 roku i polegała na rosyjskich kapsułach Sojuz jako personel Międzynarodowej Stacji Kosmicznej do czasu pojawienia się statku kosmicznego Crew Dragon firmy SpaceX.

Przez dziesięciolecia prom kosmiczny stał się kultowym symbolem eksploracji kosmosu i prawdopodobnie najbardziej dostępnym obiektem 3D statku kosmicznego, jaki kiedykolwiek wystrzelono, i który można było umieścić na wyświetlaczu w Bazie Księżycowej. Flota wahadłowców NASA Poleciał łącznie 135 misji W latach 1981-2011.

Jest to szczególnie ironiczne włączenie, biorąc pod uwagę rosnące napięcie między USA i Chinami. Zaledwie w zeszłym miesiącu administrator NASA Bill Nelson wycelował w Chiny, oskarżając ich program kosmiczny o ukrywanie testów wojskowych na orbicie Ziemi.

READ  SpaceX rozpoczyna kolejną historyczną misję astronautów

Pomijając jednak nieudane filmy promocyjne, chińska agencja kosmiczna borykała się z poważnymi trudnościami w swoich wysiłkach związanych z eksploracją kosmosu, od udanego lądowania statku kosmicznego na niewidocznej stronie Księżyca po budowę całej stacji kosmicznej w ciągu zaledwie dwóch lat.

Chińska agencja kosmiczna opracowuje obecnie nowe sposoby budowania siedlisk księżycowych przy użyciu cegieł wykonanych z księżycowej gleby i rozważa, czy otworzyć sklep w starożytnych księżycowych rurach z lawą.

Krótko mówiąc, jego dział marketingu może nie wykorzystuje najnowocześniejszych technologii, ale jeśli istnieje kraj, który udowodnił, że może przewodzić w ustanowieniu stałej obecności na Księżycu, są to Chiny.

Więcej o chińskiej bazie księżycowej: Chiny ogłaszają plany budowy bazy księżycowej z wykorzystaniem gleby księżycowej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *