Zespół Minnesota Twins jest pokrzywdzony przez Comcast w związku ze sporem dotyczącym opłat pomiędzy firmą a Bally Sports

Gry Twins nie będą dostępne w serwisie Comcast po zerwaniu negocjacji pomiędzy firmą a właścicielem Bally Sports, firmą Diamond Sports, która jest w trakcie postępowania upadłościowego.

Wiadomość pokazana na kanale Bally Sports klientom Comcast Xfinity wyjaśniła konflikt.

„Właściciel Bally Sports jest w postępowaniu upadłościowym, a my zaoferowaliśmy mu wiele opcji dalszego prowadzenia swoich sieci. Odrzucił każdą opcję i nie mamy już prawa do dalszego udostępniania jego treści” – czytamy w liście.

The Twins wyrazili swoje rozczarowanie kontrowersjami, które doprowadziły do ​​zamknięcia kanału i utraty przez fanów możliwości oglądania meczów. Zespół w oświadczeniu podał, że ma związane ręce w sporze pomiędzy Comcast a Bally Sports.

„Bliźniacy są rozczarowani tak ogromnymi zakłóceniami dla naszych fanów, którzy po prostu chcą oglądać nasze mecze. Ta sytuacja jest negocjacjami biznesowymi pomiędzy Comcast i Bally's. Bliźniacy nie odgrywają żadnej roli ani głosu w tej sprawie. Mamy nadzieję, że obie strony zdołają osiągnąć porozumienie tak szybko, jak to możliwe”

W lutym federalny sędzia sądu upadłościowego w Houston zatwierdził roczny kontrakt pomiędzy Twins i Bally Sports North na sezon 2024, po wygaśnięciu ich poprzedniego kontraktu na nadawanie.

W tamtym czasie drużyny Twins i Major League Baseball poszukiwały alternatywnych opcji transmisji strumieniowej i transmisji strumieniowej dla fanów ze względu na niepewność co do przyszłości Diamond Sports, ale ostatecznie utrzymały kontrakt z Bally Sports na kolejny sezon.

Major League Baseball oświadczyła, że ​​ma nadzieję udostępnić w 2025 roku aplikację skierowaną bezpośrednio do konsumentów, dzięki której fani będą mogli kupować pojedyncze mecze, całe sezony lub cokolwiek pomiędzy, a następnie przesyłać strumieniowo na telewizory lub inne urządzenia.

Po zatwierdzeniu rocznego kontraktu w lutym sędzia Christopher Lopez powiedział, że porozumienie „zapewnia pewien komfort kibicom, którzy chcą wiedzieć, jak postrzegają swój zespół”.

READ  Kardynałowie wybierają opcję piątego roku na QB Kyler Murray

Teraz, niecałe trzy miesiące później, kluczowa współpraca nadawcza z Bally Sports po raz kolejny popadła w chaos.

Diamond Sports Group twierdzi, że fani nadal mogą oglądać Bally Sports za pośrednictwem Fubo, DirecTV lub bezpośrednio za pośrednictwem usługi transmisji strumieniowej sieci. Nie można jednak tam transmitować meczów Twins.

Bezpłatna wersja próbna Fubo jest dostępna tutaj.

„To rozczarowujące, że Comcast odrzucił proponowane przedłużenie, które umożliwiłoby utrzymanie naszych kanałów na antenie, oraz że Comcast wskazał, że zamierza ciągnąć sygnały, uniemożliwiając fanom oglądanie ulubionych lokalnych drużyn” – stwierdził Diamond Sports w oświadczeniu.

Rzecznik Comcast powiedział, że firma „od kilku miesięcy współpracuje z Diamond Sports Group bardzo elastycznie, prowadząc postępowanie upadłościowe”.

„Chcielibyśmy nadal obsługiwać ich sieci, ale odrzucili wiele ofert i teraz nie mamy już praw do tych programów” – powiedział rzecznik.

Drugim wydarzeniem sportowym na żywo, którego dotyczy dzisiejszy dzień, jest pojedynek PWHL pomiędzy Minnesotą a Toronto. Mecz ten można obejrzeć na kanale YouTube Al-Douri.

Mecze play-off Timberwolves nie miały być pokazywane w BSN po pierwszej rundzie. Będzie teraz pokazywany w krajowych stacjach telewizyjnych ligi, począwszy od pierwszego meczu w sobotę w Denver.

Comcast udostępni kredyty o wartości od 8 do 10 dolarów klientom, którzy subskrybują Bally Sports w ramach abonamentu telewizji kablowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *