Rosja okupuje Ukrainę i wieści Władimira Putina

Prezydent USA Joe Biden poważnie zastanawia się, czy usunąć Rosję z systemu Swift. Sieć o wysokim poziomie bezpieczeństwa Łączy tysiące instytucji finansowych na całym świecie.

Decyzja o sprowokowaniu tej akcji zawsze miała być podpisana przez UE.

Jednak urzędnicy twierdzą, że urzędnicy amerykańscy i ich odpowiednicy z UE nadal rozważają opcje, w tym sankcje mające na celu usunięcie prywatnych banków i firm, zamiast usuwania całej rosyjskiej gospodarki z sieci.

Ten ruch byłby postrzegany jako opcja nuklearna w odpowiedzi na rosyjską okupację Ukrainy. Biden i jego doradcy podkreślili złożoność blokowania Rosji przed SWIFT, zauważając, że Stany Zjednoczone nie mogą działać jednostronnie. „To nie jest stanowisko, które chciałyby zająć inne części Europy” – powiedział Biden dziennikarzom w czwartek.

Ale odkąd konferencja prasowa Bidena ogłosiła nowe sankcje wobec niesprowokowanego ataku Rosji, administracja zbliża się do tego stanowiska, ponieważ inni europejscy sojusznicy zaoferowali swoje wsparcie.

Zarząd omówił tę sprawę z Rezerwą Federalną, która odegra rolę w każdej decyzji, powiedział urzędnik. Urzędnicy amerykańscy prowadzą również rozmowy z Unią Europejską na temat możliwych działań.

Urzędnik powiedział, że dalsze sankcje mogą nastąpić w przypadku upadku oblężonej stolicy Ukrainy, Kijowa. Nie jest jednak jasne, czy obejmuje on SWIFT, czy też poprzedzi go usunięcie Rosji ze SWIFT.

Przedstawiciel Białego Domu powiedział CNN: „Koncentrujemy się na koordynowaniu z sojusznikami i partnerami w celu nałożenia dalszych kosztów na preferowaną przez Putina wojnę, co jasno określili prezydent i urzędnicy wykonawczy”.

W sobotę premier Mario Draghi powiedział ukraińskiemu prezydentowi Wołodymyrowi Żeleńskiemu, że „Włochy w pełni popierają i nadal popierają unijny podatek od sankcji wobec Rosji, w tym Swifta”.

Komentarze Draghiego są szczególnie istotne w świetle ekspozycji włoskiej gospodarki, ale urzędnicy twierdzą, że główny sprzeciw wobec tego ruchu pochodzi z Niemiec.

READ  Przychody Delta Air Lines (DAL) I kwartał 2022 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *