Akcje azjatyckie dla danych z Chin, mówcy z banku centralnego

  • Azjatyckie giełdy:
  • Chiny mają stopę procentową
  • Tajskie firmy bahtowe po zwycięstwie wyborczym partii opozycyjnych
  • We wtorek Biden ma spotkać się z ustawodawcami w sprawie pułapu zadłużenia
  • Kilku przedstawicieli Fed ma przemawiać w tym tygodniu

SYDNEY, 15 maja (Reuters) – Azjatyckie giełdy rozpoczęły tydzień ostrożnie, ponieważ inwestorzy przygotowywali się na publikację danych o sprzedaży przemysłowej i detalicznej w Chinach, podczas gdy przedstawiciele Rezerwy Federalnej USA oczekiwali na rozmowy uzasadniające cenę rynkową obniżek stóp procentowych w tym roku. .

Kontrakty futures na S&P 500 i Nasdaq spadły o 0,1% na początku handlu po piątkowym raporcie, który pokazał, że nastroje konsumentów w USA spadły w maju do najniższego poziomu od sześciu miesięcy, a długoterminowe oczekiwania inflacyjne wzrosły do ​​najwyższego poziomu od 2011 r., podnosząc dolara i dolara . Rentowności Skarbu Państwa.

Na rynkach wschodzących lira turecka spadła do najniższego poziomu od dwóch miesięcy po weekendowych wyborach, podczas gdy tajski baht zyskał prawie 1% po tym, jak tajlandzka opozycja pokonała partie sprzymierzone z wojskiem w weekendowych sondażach.

W poniedziałek najszerszy indeks akcji MSCI w regionie Azji i Pacyfiku poza Japonią (.MIAPJ0000PUS) wahał się między stratami a zyskami, kończąc na 0,1%. Japoński Nikkei (.N225) przełamał trend zyskując 0,5%, opierając się na optymizmie z zeszłego tygodnia co do sezonu wyników.

Chiński indeks blue chipów (.CSI300) był płaski na początku handlu, po spadku o 2% w zeszłym tygodniu, podczas gdy indeks Hang Seng (.HSI) w Hongkongu wzrósł o 0,3%, a także spadł o 2,1%.

Krajowy bank centralny utrzymał w poniedziałek stopy procentowe zapadających średnioterminowych kredytów politycznych na niezmienionym poziomie, pomimo rozczarowujących danych z zeszłego tygodnia, które podsyciły obawy o globalną recesję.

We wtorek Chiny mają podać miesięczne dane dotyczące produkcji przemysłowej, sprzedaży detalicznej i inwestycji w środki trwałe.

„Duża poprawa z roku na rok nie powinna być zaskakująca, gdy porównamy ją ze stagnacją gospodarki, która była zablokowana” – powiedział Chris Weston, szef badań w Pepperstone.

READ  Gwiazda NBA mówi Kyrie Irving: „Nie chciałem skrzywdzić” „To nie ja kręciłem dokument”

„Jednak wzrost w Chinach był w centrum ruchów rynkowych, ponieważ dane z Chin wzbudziły ostatnio pewne obawy – widzieliśmy słabe dane dotyczące importu, PPI i kredytów” – powiedział Weston.

W tym tygodniu wypowiada się kilku urzędników Rezerwy Federalnej, w tym przewodniczący Jerome Powell, który jest wyznaczony na piątek i może trafić na pierwsze strony gazet, aby przesunąć tarczę dalej.

Po tym, jak dane CPI i PPI z zeszłego tygodnia wsparły pauzę banku centralnego w związku ze spadkiem inflacji, rynki wciąż oczekują obniżki stóp procentowych i cen funduszy Fed o 70 punktów bazowych do końca roku.

Gubernator Rezerwy Federalnej Michelle Bowman powiedziała w piątek, że jeśli inflacja pozostanie wysoka, Rezerwa Federalna USA może być zmuszona do dalszego podnoszenia stóp procentowych.

Joseph Capurzo, szef ekonomii międzynarodowej w australijskim Commonwealth Bank, uważa, że ​​stabilność inflacji w USA pomoże wycenić krótkoterminowe obniżki stopy funduszy i przyczyni się do ożywienia dolara w nadchodzących miesiącach.

W poniedziałek dolar amerykański oscylował wokół najwyższego poziomu od pięciu tygodni w stosunku do głównych inwestorów, przedłużając swój najlepszy tygodniowy wzrost od tygodnia przed pierwszym tygodniem września. W ubiegłym tygodniu wzrosła o 1,4% do 102,64 w związku z obawami o globalny wzrost.

Inwestorów nie opuszczała niepewność związana z podniesieniem pułapu zadłużenia USA i powrotem obaw bankowych. Oczekuje się, że prezydent USA Joe Biden spotka się we wtorek z przywódcami Kongresu w celu rozmów na temat podniesienia pułapu zadłużenia kraju i uniknięcia katastrofalnego długu.

Obawy, że Kongres USA nie podniesie na czas pułapu długu, spowodowały poważne zakłócenia na krótkim końcu krzywej dochodowości, ponieważ inwestorzy skupili się na alternatywnych emisjach, unikając weksli wymagalnych, gdy obligacje skarbowe są zagrożone wyczerpaniem funduszy.

Rentowność 10-letniego referencyjnego banknotu pozostała bez zmian na poziomie 3,4588% po wzroście o 6 punktów bazowych w piątek, a rentowność dwuletniego spadła o 2 punkty bazowe do 3,9830%, co oznacza wzrost o 10 punktów bazowych w poprzedniej sesji.

READ  Donald Trump odpowiada na zdjęcie papieża Franciszka i Joe Bidena – „Wyrwa”

Ceny ropy naftowej spadły czwartą sesję z rzędu. Ropa amerykańska spadła o 0,5% do 69,71 USD za baryłkę, podczas gdy ropa Brent spadła o 0,6% do 73,74 USD.

Złoto zdrożało o 0,2% do 2 014,95,49 USD za uncję.

Raport autorstwa Stelli Qiu; Montaż przez Sonali Pal

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *