Rynki Azji i Pacyfiku są mieszane; Wyniki wyborów w Tajlandii w centrum uwagi, jest coraz silniejszy

47 minut temu

Projekty Al-Adani mają na celu zebranie 2,6 miliarda dolarów

Dwie spółki Adani Group ogłosiły, że będą starały się zebrać łącznie około 2,6 miliarda dolarów poprzez sprzedaż akcji kwalifikowanym inwestorom instytucjonalnym.

Oddzielne zgłoszenia na Giełdzie Papierów Wartościowych w Bombaju wykazały, że Adani Companies będzie dążyć do zebrania 1,53 miliarda dolarów, podczas gdy Adani Transmission będzie dążyć do 1 miliarda dolarów.

Plany są postrzegane jako test apetytu inwestorów po tym, jak Adani Enterprises opóźniło sprzedaż akcji o wartości 2,5 miliarda dolarów po tym, jak Hindenburg Short Sale Report oskarżył firmy o rażące manipulacje akcjami i oszustwa.

– Jihe Lee

godzinę temu

Gospodarka Tajlandii rośnie w pierwszym kwartale o 2,7%.

PKB Tajlandii w pierwszym kwartale wzrósł o 2,7% rok do roku, pokonując oczekiwania na wzrost o 2,3%.

W ujęciu kwartalnym wyrównanym sezonowo gospodarka Tajlandii wzrosła o 1,9% w pierwszym kwartale roku.

Rada ds. Rozwoju Gospodarczego i Społecznego stwierdziła, że ​​gospodarka jest napędzana przez „silny wzrost” eksportu usług i konsumpcji prywatnej, wraz z ciągłą ekspansją zarówno inwestycji prywatnych, jak i publicznych.

Tymczasem eksport towarów i wydatki rządowe spadły.

Wzrost zaobserwowano również w sektorze zakwaterowania i działalności gastronomicznej, a także w sektorze transportowym i magazynowym.

– Lim Hwi Ji

godzinę temu

Akcje w Tajlandii rosły na otwarciu, wyrównując zyski w pierwszej godzinie handlu

Indeks grupy na krótko wzrósł o ponad 0,3% na otwarciu w poniedziałek, po czym odparował zyski, a ostatnio spadł o 0,3%.

Akcje spółki Gulf Energy Development i operatora sklepów ogólnospożywczych CP doprowadziły do ​​wszystkich strat w Tajlandii, notując spadek o około 0,1%.

Airports of Thailand, firma Delta Electronics zajmująca się eksportem energii i zarządzaniem portami lotniczymi, odnotowała wzrost wraz z badaniami i produkcją PTT oraz Launch Energy.

Akcje spółki logistycznej WICE Logistics spadły o 3,39 proc., firmy budowlanej Seafco o 3,21 proc., a spółki rolniczej Lee Feed Mill o 0,87 proc.

– Jihe Lee

2 godziny temu

Tajski baht rośnie w stosunku do dolara, ponieważ partie opozycyjne osiągają znaczne zyski w wyborach

Tajski baht wzrósł w poniedziałek o 0,6% do 33,73 w stosunku do dolara amerykańskiego, ponieważ wygląda na to, że tajlandzkie partie opozycyjne będą największymi zwycięzcami niedzielnych wyborów parlamentarnych.

Baht oscyluje na najmocniejszym poziomie od lutego tego roku, kiedy był notowany poniżej progu 33,5.

Dane Refinitiv pokazały, że najsłabszy punkt waluty odnotowano dopiero w październiku ubiegłego roku, kiedy Rezerwa Federalna USA kontynuowała cykl zacieśniania kursu do poziomu powyżej 38,3 w stosunku do dolara, najsłabszej waluty Tajlandii od sierpnia 2006 roku.

Tajska waluta pokonała słabość obserwowaną na rynku forex wśród walut azjatyckich w poniedziałek, przy czym jen japoński osłabił się o 0,06% do 135,79 w stosunku do dolara amerykańskiego, a chiński juan na lądzie stosunkowo się nie zmienił.

READ  Ten ekonomista kupił i sprzedał dom. Co to mówi o rynku mieszkaniowym.

Średnioterminowe perspektywy gospodarcze dla Tajlandii „mogą wiązać się ze zwiększonym ryzykiem populistycznej polityki gospodarczej, która może rodzić pytania o dyscyplinę fiskalną w przyszłości” – napisał ekonomista Siti Nalin Chochuthitham w niedzielnej notatce.

– Jihe Lee

3 godziny temu

Deficyt handlowy Korei Południowej zmniejszył się czwarty miesiąc z rzędu

Deficyt handlowy Korei Płd spadła czwarty miesiąc z rzędu Oświadczenie wydane w poniedziałek pokazało zrewidowaną kwotę 2,65 miliarda dolarów w kwietniu, nieco wyższą niż początkowa kwota 2,62 miliarda dolarów opublikowana na początku tego miesiąca.

Najnowszy odczyt nastąpił po deficycie w wysokości 4,74 miliarda dolarów w marcu i oznacza 14. kolejny miesiąc deficytu w bilansie handlowym kraju, ponieważ import przewyższa wielkość eksportu.

Skorygowana liczba była również niższa niż deficyt 2,89 miliarda dolarów oczekiwany przez ekonomistów ankietowanych przez Reutera.

Kwietniowy eksport wyniósł 49,58 mld USD, co oznacza spadek o 14,3% w porównaniu z kwietniem ubiegłego roku, podczas gdy import wyniósł 52,23 mld USD, co oznacza spadek o 13,3% rok do roku.

Handel w pierwszych dziesięciu dniach maja również wykazał spadek eksportu o 10,1%, podczas gdy import również spadł o 5,7%, zgodnie z osobnym komunikatem z zeszłego czwartku.

– Lim Hwi Ji

4 godziny temu

W przyszłym tygodniu w Azji: PKB Tajlandii, dane z Chin, bank centralny Filipin i szczyt G7

Publikacje danych ekonomicznych i szczyt G7 w Japonii będą najważniejszymi wydarzeniami tego tygodnia w regionie Azji i Pacyfiku.

W poniedziałek rano poznamy PKB Tajlandii za pierwszy kwartał. Ekonomiści z Goldman Sachs spodziewają się, że gospodarka wzrośnie o 1,8% qoq, ponieważ konsumpcja wzrośnie, a zapasy odbiją się w wyniku spowolnienia działalności fabryk.

We wtorek Chiny opublikują mnóstwo danych ekonomicznych: produkcja przemysłowa, sprzedaż detaliczna, wzrost inwestycji w środki trwałe, a także stopa bezrobocia. W porównaniu z niską bazą obserwowaną w kwietniu ubiegłego roku, obserwatorzy rynku w dużej mierze oczekują, że wskaźniki gospodarcze będą odzwierciedlać przyspieszenie wzrostu.

Ekonomiści ankietowani przez Reuters prognozowali, że produkcja przemysłowa wzrośnie w kwietniu o 10,1 procent rok do roku, po wzroście o 3,9 procent w poprzednim miesiącu. Odnotowują również wzrost sprzedaży detalicznej o 20,1% w miesiącu po tym, jak gospodarka odnotowała skok o 10,6% w marcu.

Protokół z posiedzenia RBA oraz indeks cen płac w pierwszym kwartale zostaną opublikowane odpowiednio w środę i czwartek.

Nowa Zelandia ujawni swój roczny budżet na ten rok w czwartek, który jej minister finansów określił jako skoncentrowany na powrocie do „bardziej zrównoważonej sytuacji fiskalnej”.

READ  Kohl to bałagan na więcej niż jeden sposób

Filipiński bank centralny zbierze się i powszechnie oczekuje się, że w czwartek utrzyma stopę procentową na niezmienionym poziomie 6,25%, zwłaszcza po tym, jak gospodarka odnotowała niewielki spadek inflacji na początku tego miesiąca.

Jeśli bank centralny przerwie cykl podwyżek stóp procentowych, będzie to pierwszy od marca 2022 r.

– Jihe Lee

3 godziny temu

CNBC Pro: UBS obstawia, że ​​europejskie banki obstawiają teraz producentów samochodów. Dlatego

Według UBS akcje europejskich banków są gotowe przewyższyć akcje producentów samochodów w dającej się przewidzieć przyszłości.

Bank inwestycyjny zwrócił uwagę na trzy zmiany strukturalne, które mogą prowadzić do dużych zysków akcji banków w stosunku do ich odpowiedników w sektorze motoryzacyjnym, pomimo podobieństw w ich cyklach gospodarczych.

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać więcej o tych trzech powodach tutaj.

– Ganesh Rao

3 godziny temu

CNBC Pro: Bank of America uwielbia te 10 niekochanych globalnych akcji z dużym rajdem

Stratedzy Bank of America wymienili 10 europejskich akcji, które ich zdaniem są obecnie niedowartościowane i mogą zapewnić znaczne zwroty z inwestycji.

Te typy, które bank inwestycyjny nazywa „Beat Factor Top 10”, składają się głównie z firm przemysłowych i finansowych.

Według banku inwestycyjnego, jedna akcja przewiduje wzrost o ponad 60% w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać więcej tutaj.

– Ganesh Rao

piątek, 12 maja 2023 r., 12:33 czasu wschodniego

17 spółek z indeksu S&P 500 osiągnęło nowe maksima

Siedemnaście spółek z indeksu S&P 500 osiągnęło w piątek nowe maksima, a wiele z nich osiągnęło historyczne maksima. Wśród czołowych nazwisk znalazły się firmy spożywcze.

Nowe 52-tygodniowe maksima S&P 500:

 • Notowania O’Reilly Auto osiągnęły najwyższy poziom w historii, prowadząc do pierwszej oferty publicznej w kwietniu 1993 r.
 • PulteGroup osiągnął rekordowy poziom, prowadząc do swojej pierwszej oferty publicznej w 1972 roku
 • Notowania General Mills osiągnęły najwyższy poziom w historii, kiedy w 1928 roku zaczęły być notowane na nowojorskiej giełdzie papierów wartościowych
 • Handel Pepsico jest najwyższy w historii od czasu fuzji Pepsi-Cola z Frito-Lay w 1965 r., w wyniku której powstało Pepsico
 • Energia słoneczna po raz pierwszy notowana była na poziomach nie widzianych od września 2008 r

Tymczasem 11 spółek osiągnęło 52-tygodniowe minima:

 • Handel Match Group jest najniższy w historii od czasu debiutu giełdowego w listopadzie 2015 r
 • Organon był notowany na najniższym poziomie w historii od momentu wydzielenia z Merck w czerwcu 2021 r.

– Chris Hayes, Sarah Maine

Piątek, 12 maja 2023 r., 10:14 czasu wschodniego

Nastroje konsumentów spadły w maju bardziej niż oczekiwano

W maju konsumenci stali się bardziej pesymistyczni, ponieważ na nastrojach ciążyła utrzymująca się wysoka inflacja i problemy w sektorze bankowym.

READ  Czy bankructwo zatyczek do uszu 3M jest początkiem końca zbiorowej krzywdy MDL?

Ankieta przeprowadzona wśród konsumentów przez University of Michigan wykazała odczyt 57,7 za miesiąc, w porównaniu z 63,5 w kwietniu i poniżej konsensusu Dow Jones na poziomie 63.

Roczna prognoza inflacji spadła obecnie do 4,5%, ale w prognozie pięcioletniej wzrosła do 3,2%, co jest najwyższym poziomem od czerwca 2008 roku.

– Jeffa Coxa

Piątek, 12 maja 2023 r., 9:04 czasu wschodniego

Bitcoin zmierza do najgorszego tygodnia w roku

Bitcoin jest na dobrej drodze, aby zakończyć tydzień spadkiem o 10,6%, co czyni go najgorszym tygodniem od 11 listopada, w kilka dni po krachu FTX, według wskaźników monet.

Ostatni raz spadł o ponad 1% i wyniósł 26 416,31 USD. Wcześniej osiągnął najniższy poziom 26 138,19%, najniższy od 17 marca. Krypto-aktywa spadały przez cały tydzień, ponieważ inwestorzy rozważali szereg negatywnych zmian, w tym:

 • Fałszywe ostrzeżenie wskazujące, że rząd USA przesuwa Bitcoina w celu możliwej wyprzedaży, wywołując falę długich likwidacji;
 • przeciążenie sieci i wysokie opłaty, które doprowadziły do ​​wstrzymania przez Binance wypłat bitcoinów;
 • Animatorzy rynku Jump i Jane Street ogłosili spadek operacji kryptowalutowych w USA, pod presją działań regulacyjnych i wzrostu obecnego problemu z płynnością kryptowalut,
 • Niepewność wokół pułapu zadłużenia USA i polityki Rezerwy Federalnej.

Bitcoin zakończył kurs na poziomie niższym lub niższym niż 1% w ciągu ostatnich sześciu dni. To samo w sobie może wpływać na nastrój, powiedział Yuya Hasegawa, analityk rynku kryptowalut w japońskiej giełdzie bitcoinów Bitbank.

— Tanayi McHale

Piątek, 12 maja 2023 r., 7:31 czasu wschodniego

Michelle Bowman z Fed ostrzega, że ​​potrzebne są dalsze podwyżki stóp procentowych

Większe podwyżki stóp procentowych mogą być potrzebne, jeśli dane gospodarcze nie pokażą bardziej przekonujących sygnałów, że inflacja spada, powiedziała w piątek prezes Rezerwy Federalnej Michelle Bowman.

„Jeśli inflacja utrzyma się na wysokim poziomie, a rynek pracy pozostanie napięty, wówczas prawdopodobnie odpowiednie będzie dodatkowe zacieśnienie polityki pieniężnej, aby osiągnąć wystarczająco ograniczone stanowisko w polityce pieniężnej, aby z czasem obniżyć inflację”, powiedział Baumann w uwagach przygotowanych do przemówienia we Frankfurcie w Niemczech.

Chociaż indeksy cen konsumpcyjnych i cen producentów w tym tygodniu pokazały, że roczne tempo inflacji nieco spadło w kwietniu, urzędnik banku centralnego powiedział, że te liczby, wraz z zeszłotygodniowym raportem o zatrudnieniu poza rolnictwem, „nie dostarczyły spójnych dowodów na to, że inflacja spada. trajektoria.”

– Jeffa Coxa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *