Korea Południowa obiecuje trudne działania, by stłumić gniew z powodu Halloweenowej sympatii

SEOUL, 1 listopada (Reuters) – Korea Południowa przeniosła się, aby uspokoić publiczne oburzenie we wtorek po imprezie Halloween, która zabiła ponad 150 osób, w większości młodych ludzi, obiecała szybkie i dokładne dochodzenie i wezwała do podjęcia nowych, surowych środków bezpieczeństwa, aby zapobiec podobnym incydenty. Katastrofy.

Sobotnia, zatłoczona impreza na ulicy Halloween, pozostawiła 156 osób rannych, 151 rannych, w tym 29 krytycznie. Wśród zabitych jest 26 obywateli z 14 krajów.

Dziesiątki tysięcy biesiadników – wielu w wieku kilkunastu, dwudziestu lat i ubranych w kostiumy – tłoczyło się w wąskich uliczkach i zaułkach dzielnicy Itaewon, słynącej z pierwszych od trzech lat praktycznie nieograniczonych obchodów Halloween.

Główny oficer bezpieczeństwa kraju, minister spraw wewnętrznych Lee Sang-min, przeprosił we wtorek, obiecując znaleźć przyczynę incydentu i zapobiec powtórzeniu się podobnych spraw.

„Jako minister nadzorujący bezpieczeństwo publiczne, przepraszam za ten incydent” – powiedział Lee, dodając, że „rząd ponosi nieograniczoną odpowiedzialność za bezpieczeństwo naszych ludzi”, gdy przemawiał na sesji parlamentarnej w telewizji na żywo.

I znalazł się pod ciężką publiczną krytyką po tym, jak powiedział, że nawet rozmieszczenie policji nie mogło zapobiec katastrofie.

Burmistrz Seulu, Oh Se-hoon, również ze łzami w oczach przeprosił podczas briefingu medialnego i powiedział, że władze miasta wprowadzą wszystkie dostępne zasoby administracyjne „dopóki każdy obywatel nie będzie mógł wrócić do normalnego życia”.

Narodowa Komisarz Policji, generał Yoon Hee-kyun przyznał we wtorek, że kontrola tłumu na miejscu zdarzenia była „niewystarczająca”, zauważając, że policja otrzymała kilka raportów ostrzegających o możliwych wypadkach w noc katastrofy.

„Policja szybko i rygorystycznie przeprowadzi intensywne dochodzenia i dochodzenia we wszystkich bez wyjątku aspektach, aby wyjaśnić prawdę o tym wypadku” – powiedział Yoon na konferencji prasowej.

READ  Browns strzelili pierwszego gola po podaniu niszczyciela piłki przez Joe Flacco do Jerome'a ​​Forda

Premier Han Tak-soo powiedział, że trwające śledztwo obejmie, czy reakcje agencji rządowych na miejscu były odpowiednie. Wskazał, że jedną z przyczyn śmiertelnej epidemii były nieodpowiednie środki organizacyjne do zarządzania tłumami.

Prezydent Yoon Suk-yeol ogłosił tydzień żałoby narodowej, mówiąc, że kraj miał wiele katastrof związanych z bezpieczeństwem. Lepsze reakcje, w tym lepsza kontrola tłumu, mają kluczowe znaczenie, powiedział.

„Musimy opracować solidne środki bezpieczeństwa, aby poradzić sobie z tłumami, nie tylko na tych ulicach, na których miała miejsce ta ogromna katastrofa, ale także w miejscach takich jak stadiony i sale koncertowe, gdzie gromadzą się duże tłumy” – powiedział na posiedzeniu gabinetu.

Wszystkie ofiary zostały zidentyfikowane, a w ratuszu w Seulu oraz w dzielnicy Itaewon wzniesiono pamiątkowe ołtarze, gdzie obywatele oddali hołd.

Sprawozdania Soo-hyang Choi i Hyonhee Shin; Napisane przez Jacka Kima; Montaż przez Jerry’ego Doyle’a i Jacqueline Wong

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *