Rosja rozpoczęła nalot na Kijów „nadzwyczajny” mocno

KIJÓW (Reuters) – Rosja przeprowadziła wyjątkowo ciężki atak powietrzny na Kijów we wczesnych godzinach wtorkowych, używając dronów, pocisków manewrujących i prawdopodobnie pocisków balistycznych, ponieważ stolica Ukrainy została dotknięta ósmym nalotem w tym miesiącu, poinformowali urzędnicy miasta Kijowa.

„Był wyjątkowy w swojej gęstości – maksymalna liczba pocisków ofensywnych w jak najkrótszym czasie” – powiedział Serhij Popko, szef administracji wojskowej miasta Kijowa, w komentarzach opublikowanych w aplikacji do przesyłania wiadomości Telegram.

„Według wstępnych informacji przytłaczająca większość celów wroga została wykryta i zniszczona w przestrzeni powietrznej Kijowa!”

Nie od razu wiadomo było, ile obiektów spadło na miasto i czy któremuś z nich udało się trafić w cel.

Po kilkutygodniowej przerwie Rosja pod koniec kwietnia wznowiła taktykę ataków rakietowych dalekiego zasięgu i w ostatnich dniach przeprowadziła serię ataków, często wymierzonych w Kijów. Ukraina jak dotąd odparła zdecydowaną większość ataków.

Urzędnicy poinformowali, że we wtorek zgłoszono szczątki w rejonach Obołońskiego, Szewczenkiwskiego, Solomiańskiego i Darnickiego w Kijowie.

Burmistrz Kijowa Witalij Kliczko powiedział, że spadające szczątki podpaliły kilka samochodów i uszkodziły budynek w dzielnicy Solomiansky, na zachód od stolicy. Trzy osoby zostały ranne.

Kliczko powiedział, że systemy obrony powietrznej na południe od Boryspola odpierają atak dronów. Boryspol, miasto na południowy wschód od Kijowa, jest domem dla głównego lotniska pasażerskiego stolicy, które jest obecnie zamknięte.

Administracja wojskowa stwierdziła, że ​​szkody w innych dzielnicach nie są znaczące i nie ma tam natychmiastowych informacji o ewentualnych stratach.

Syreny alarmowe zawyły we wczesnych godzinach porannych niemal na całej Ukrainie, a nad Kijowem i regionem przez ponad trzy godziny.

(Ta historia została przepisana, aby poprawić wiersz)

(Reportaż Gleba Garanicha i Siergieja Krazy’ego w Kijowie) Pisanie przez Lydię Kelly w Melbourne; Pod redakcją Christophera Cushinga

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

READ  W St Barts Roman Abramowicz wyremontował boisko piłkarskie i pomógł odbudować go po huraganie. W miarę narastania sankcji wobec rosyjskich oligarchów wyspiarze mówią, że „nie chcą tego kończyć”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *