Rosyjscy astronauci na spacerze kosmicznym przed stacją kosmiczną orbitującą nad Brazylią

Kosmonauci Siergiej Prokopjew i Dmitrij Petlin pracują na zewnątrz modułu Rassvet.

17 listopada dwóch rosyjskich kosmonautów wyruszyło z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) na prawie siedmiogodzinny spacer kosmiczny. Marsz odbył się dla części oprzyrządowania i połączeń elektronicznych na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Na filmie udostępnionym przez stację kosmiczną na Instagramie widać astronautów spacerujących w kosmosie. Jednak wydaje się, że unosi się, podczas gdy Ziemia pojawia się w tle.

Udostępniając wideo na platformie mediów społecznościowych, napisali: „Kosmonauci Siergiej Prokopjew i Dmitrij Petlin przeprowadzali pierwsze rosyjskie spacery kosmiczne w celu konserwacji przed końcem roku 17 listopada 2022 r., Gdy stacja krążyła 260 mil od wybrzeży Brazylii Duet przygotowany Roskosmos zainstalował grzejnik na module Rassvet do montażu w wielofunkcyjnym module laboratoryjnym Nauka.

według NASABył to trzeci spacer kosmiczny w karierze Prokopjewa i pierwszy dla pana Petlina. Był to dziesiąty spacer kosmiczny stacji w 2022 roku i 255. spacer kosmiczny mający na celu montaż, konserwację i modernizację stacji kosmicznej.

Agencja kosmiczna dodała również, że pan Prokopyev i pan Petelin zrealizowali swój główny cel, przygotowując grzejnik na module Rassvet do instalacji na module wielofunkcyjnym Nauka Laboratory.

Od czasu udostępnienia post zgromadził ponad 4,3 odsłon i 96 000 polubień. Wielu użytkowników było oszołomionych widokiem z kosmosu.

Przeczytaj także: Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba ujawnia, że ​​nigdy wcześniej nie widziano go przed pierwszymi zdjęciami galaktyk

Jeden z użytkowników napisał: „Wygląd życia”.

Inna osoba powiedziała: „Spacewalking to najfajniejsza rzecz na świecie”.

Trzeci użytkownik powiedział: „Oni są tacy odważni! Przebywanie tam musi być przerażające”.

Czwarty użytkownik skomentował: „To powinno być całkiem fajne, nawet jeśli chodzi o konserwację lub instalację modułów, ale mogę też sobie wyobrazić, że to też trochę przerażające”.

READ  Czy kosmiczne „zakłócenie” w grawitacji podważa największą teorię Alberta Einsteina?

Polecane wideo dnia

Wideo: Imię Kota pojawia się na karcie żywnościowej, Bengalczyk szczeka jak pies w proteście

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *