Rynek punktów Dow Jones Futures rośnie wraz ze skokami Nike; Akcje Tesli przestały spadać

Kontrakty terminowe Dow wzrosły w środę, podobnie jak kontrakty terminowe na S&P 500 i Nasdaq, wspierane przez… Nike (NKE) I fedex (FDXPrym wiodą zyski.
XRajd giełdowy przerwał czterodniową passę spadków. Być może środa przyniesie większe odbicie. Jednak S&P 500 i Nasdaq wciąż znajdują się poniżej 50-dniowej średniej kroczącej.

podczas gdy, jabłko (AAPL) obniżył bessę we wtorek, dzień później Amazon.com (AMZN) Zrobiłem.

Tesli (TSLA) nadal spadał we wtorek, tracąc wszystkie zyski od czasu podziału akcji w sierpniu 2020 r. Akcje Tesli nieznacznie wzrosły w środę na początku środy po tym, jak Elon Musk ponownie obiecał znaleźć nowego dyrektora generalnego na Twitterze. Mówi się, że Tesla planuje nowe zwolnienia.

Plusem są usługi związane z polami naftowymi Schlumbergera (slb), Halliburtona (Hal) I ProFrac (ACDC) pokazuje siłę, a akcje Schlumberger i akcje ACDC migają wcześnie Kupuj punkty Wtorek.

Film osadzony w artykule omawiał wtorkową akcję rynkową i analizował akcje SLB, Halliburton i ProFrac.

Zyski Nike, FedEx

Giganci Dow Jones, Nike i FedEx, podali wyniki we wtorek późnym wieczorem, a także przedstawili pewne argumenty na temat sezonu zakupów świątecznych.

zarobki Nike’a Sprzedaż przekroczyła liczbę wyświetleń, ale zapasy wzrosły o 43% w porównaniu z poprzednim rokiem. Marże spadły w wyniku odpisów aktualizujących. Akcje NKE wzrosły o 12% w obrocie przedsesyjnym, wskazując na zwrot powyżej 200-dniowej linii. Akcje wzrosły we wtorek o 0,2 procent do 103,21.

zarobki FedExa Wyświetlenia osiągnęły szczyt, ale przychody spadły. Akcje FDX wzrosły o 4% w rozszerzonym handlu. Akcje zamknęły się o 2,6% na poziomie 164,35, poniżej 50-dniowej linii.

Dow Jones futures dzisiaj

Kontrakty futures na Dow Jones wzrosły o 0,9% w stosunku do wartości godziwej, przy wsparciu akcji NKE. Kontrakty terminowe na S&P 500 wzrosły o 0,7%. Kontrakty terminowe na Nasdaq 100 wzrosły o 0,55 proc.

Kontrakty terminowe na ropę naftową wzrosły o 2 proc.

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych spadła o 2 punkty bazowe do 3,66%.

Pamiętaj, aby pracować w nocy Kontrakty terminowe Dow Jones i gdzie indziej, co niekoniecznie przekłada się na rzeczywisty handel podczas następnej zwykłej sesji Giełda Papierów Wartościowych dzielić.


Dołącz do ekspertów IBD, którzy analizują możliwe do zaskarżenia akcje na zwyżkowej giełdzie w IBD Live


Wzrost na giełdzie

Rajd giełdowy odrobił straty otwarcia i zamknął się nieco wyżej.

Dow Jones Industrial Average wzrósł we wtorek o 0,3 proc Handel giełdowy. S&P 500 wzrósł o 0,1%, a akcje Tesli wypadły najgorzej w indeksie. Indeks Nasdaq Composite wzrósł o 1 punkt. Russell 2000 Small Capital wzrósł o 0,5%.

READ  Zuckerberg wprowadza duże zmiany na Facebooku (to zabawne i śmieszne)

Akcje Apple spadły do ​​najniższego poziomu 129,89, w granicach 1% czerwcowego minimum rynkowego wynoszącego 129,04. Akcje odbiły, spadając o 7 centów do 132,30. Akcje Amazona wzrosły o 0,3% po krótkim obniżeniu poniedziałkowego minimum.

Ceny ropy naftowej w USA wzrosły o 1,2% do 76,09 USD za baryłkę. Ceny gazu ziemnego spadły o 9% po spadku o ponad 11% w poniedziałek.

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych wzrosła o 10 punktów bazowych do 3,68%, po skoku o 10 punktów bazowych w poniedziałek. We wtorek Bank Japonii stał się nieco jastrzębi, co pozwoliło na wzrost rentowności 10-letnich obligacji Japonii do 0,5%.

Dwuletnia rentowność, najściślej związana z polityką Fed, była zasadniczo stała i wyniosła 4,27%.

W piątek inwestorzy otrzymają raport o inflacji wydatków na konsumpcję osobistą za listopad, a ekonomiści spodziewają się kolejnego wyraźnego spadku inflacji zasadniczej i bazowej.

Fundusze giełdowe

Wśród ETF-ów wzrostowych jest iShares Expanding Technology and Software Sector Fund (IGV) wzrosła o 0,5%. VanEck Vectors Semiconductor Corporation (SMH) spadła o 0,6%.

Odzwierciedlając bardziej spekulacyjne historie, ARK Innovation ETF (ARK)arka) spadł o 0,2%, osiągając najniższy poziom od pięciu lat. ARK Genomics ETF (ARKG) o 0,8%. Tesla jest głównym holdingiem za pośrednictwem Ark Invest ETF.

SPDR S&P Metals & Mining ETF-y (XME(wzrost o 2,6% oraz Globalny Fundusz Rozwoju Infrastruktury (ETF) w USA)kolebka) wzrosła o 0,4%. US Global Gates Foundation ETF (Samoloty) wzrosła o 0,4%. SPDR S&P Homebuilders ETF (XHB) zrezygnował z 0,55%. Energy Defined Fund SPDR ETF (xle(Boost 1,5% i Financial Select SPDR ETF)XLF) wzrosła o 0,4%. SPDR Fundusz Selekcji Sektora Opieki Zdrowotnej (XLV) jest częściowo zamknięty.


Pięć największych chińskich akcji, które warto teraz obejrzeć


Akcje w pobliżu punktów kupna

Firmy świadczące usługi naftowe odbijają się, mimo że ceny ropy naftowej są bliskie najniższego poziomu od roku, być może w oczekiwaniu na wyższe ceny w 2023 r. Exxon Mobil (xom) I szewron (CVX) niedawno opublikowali swoje plany wydatków kapitałowych na przyszły rok, wskazując na duże zapotrzebowanie na firmy usługowe, takie jak Halliburton, Schlumberger, ProFrac i inne.

SLB wzrósł o 3,9% do 51,76, cofając się powyżej 50-dniowych i 21-dniowych średnich kroczących i prawdopodobnie przełamując wąską spadkową linię trendu, umożliwiając wczesne wejście. Akcje Schlumbergera powróciły do ​​wciąż aktualnej strefy kupna z głębokości podstawa kubka. Akcje SLB mają mieć nową bazę 56,14 punktów kupna po tym tygodniu.

READ  Ceny gazu w Stanach Zjednoczonych rosną powyżej 4 USD za galon

Inny gigant usług naftowych, Halliburton, odbił się powyżej 21-dniowej linii, zyskując 3,8% do 37,42 i nadal jest blisko 50-dniowej linii. Akcje HAL mają 40,09 punktów kupna z 47% głębokością kubek z rączką podstawa wg Analiza MarketSmith. Nie ma wyraźnego wczesnego wejścia. Rączka będzie na tyle długa, że ​​po tym tygodniu będzie stanowić własną bazę.

Akcje ProFrac podskoczyły o 6,9% do 23,23, z powrotem powyżej 50-dniowych i 21-dniowych linii i wybijając się z niedawnego trendu spadkowego, podobnie jak akcje SLB. Może służyć jako wczesny wpis. Po tym tygodniu ACDC powinno mieć nową konsolidację z 27,10 punktami kupna. IPO ProFrac obejmuje 18 akcji. Od tego czasu miał trzy bazy, a hacki nie działały od dłuższego czasu.

Akcje Tesli

Akcje Tesli spadły o 8,1% do 137,80, osiągając najniższy poziom od dwóch lat. Akcje giganta samochodów elektrycznych spadły o 67% w stosunku do szczytu z listopada 2021 r. i o 29% w samym grudniu.

Akcje Tesli wyprzedziły teraz swoją przewagę od czasu podziału akcji w sierpniu 2020 r. 5 do 1. (Podział akcji TSLA 3 do 1 również w sierpniu 2022 r.).

Według tygodniowych danych rejestracyjnych sprzedaż Tesli w Chinach spadła drugi tydzień z rzędu. Dzieje się tak pomimo stale rosnących zachęt na koniec roku, które mają wygasnąć 1 stycznia wraz z chińskimi dotacjami na pojazdy elektryczne.

Saga Elona Muska na Twitterze budzi obawy o poważne szkody dla marki Tesla. Kilka wybitnych długoterminowych byków TSLA jest coraz bardziej krytycznych wobec Muska.

Evercore i Daiwa Capital Markets we wtorek obniżyły ceny docelowe akcji TSLA, powołując się na Twittera. Oppenheimer obniżył w poniedziałek ocenę Tesli.

Akcje Tesli nie wzrosły w poniedziałek, mimo że Elon Musk powiedział, że ustąpi ze stanowiska dyrektora generalnego Twittera po przeprowadzeniu ankiety wśród użytkowników Twittera w tej sprawie.

Akcje nadal spadały we wtorek, mimo że główne indeksy i wiele blue chipów próbowało zająć stanowisko. Masowa wyprzedaż w ciągu ostatnich kilku tygodni wskazuje, że duże instytucje pozbywają się lub zmniejszają udziały w akcjach TSLA.

Późnym wtorkiem Musk powiedział, że ustąpi ze stanowiska szefa Twittera, gdy znajdzie następcę i że będzie kierował zespołami oprogramowania i serwerów.

Electric informuje, powołując się na źródła, że ​​Tesla wprowadza zamrożenie zatrudnienia, a nowa fala zwolnień rozpocznie się na początku 2023 roku.

Akcje Tesli wzrosły o prawie 2% na początku środy.

READ  „Oczekiwania inflacyjne nie są warte papieru, na którym jest napisane”: chodzi o reakcję Banku Kanady na inflację, ale tak samo jest w Stanach Zjednoczonych i wszędzie

Tesla vs. BYD: Którego giganta EV najlepiej kupić?


Analiza rajdu rynkowego

Po gwałtownej wyprzedaży z maksimów z 13 grudnia, rajd giełdowy ledwie zakończył passę spadków.

Główne indeksy wyglądały na wyprzedane i prawdopodobnie „należne” do odbicia. Dostali jednego, choć nie było tego dużo.

Dow Jones znalazł wsparcie na linii 50-dniowej, ale inne główne wskaźniki nie wykonały żadnych znaczących ruchów technicznych.

Rajd na giełdzie jest nadal pod presją.

Akcje AAPL odbiły się od dołków rynkowych, ale to nie znaczy, że tak będzie dalej.

Wiele blue chipów znalazło wsparcie na kluczowych poziomach. Ale to, czy utrzymają się i wrócą z mocą, zależy w dużej mierze od rynku jako całości.

Nazwy energii mogą stanowić częściowy wyjątek, biorąc pod uwagę sposób, w jaki handlują bazowymi cenami ropy naftowej lub gazu ziemnego. Firmy świadczące usługi naftowe, takie jak SLP, producenci akcji i węgla, tacy jak Consolidated Energy, mają się teraz lepiej.


Czas wejść na rynek ze strategią rynkową ETF IBD


Co teraz robisz

To nie jest czas na kupowanie akcji. Podczas gdy główne indeksy utrzymały się, a niektóre główne akcje nie załamały się, rajd na rynku pozostaje słaby.

Odbicie 50-dniowej linii S&P 500 wydaje się być minimalną oznaką siły, przy czym testowanie 200-dniowych i grudniowych szczytów jest znacznie większe.

Nawet jeśli rynek się odbije, dalszy krach Tesli we wtorek pokazuje, że nie wszystkie akcje pójdą w jego ślady.

Jeśli czujesz się zobowiązany do gry na tym rynku, wykonaj transakcje testowe i przygotuj się na szybkie zyski i ograniczenie strat.

Kontynuuj szukanie akcji, które się utrzymują i znajdź wsparcie na kluczowych poziomach. Akcje o silnej względnej sile podczas słabych rynków mogą być liderami w kolejnym wzroście.

Czytać Wielkie zdjęcie Codziennie, aby nadążyć za trendem rynkowym, akcjami i wiodącymi sektorami.

Proszę śledzić Eda Carsona na Twitterze pod adresem @pracownik Aktualizacje giełdowe i nie tylko.

Może Ci się spodobać:

Po co upraszczać to narzędzie IBD spalonysezon dla najlepszych zapasów

Złap kolejne zwycięskie akcje z MarketSmith

Chcesz uzyskać szybkie zyski i uniknąć dużych strat? Wypróbuj SwingTradera

Akcje o najlepszym wzroście do kupowania i oglądania

IBD Digital: Odblokuj notowania giełdowe, narzędzia i analizy IBD już dziś

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *