Gracze wideo pozywają Microsoft w amerykańskim sądzie, aby powstrzymać przejęcie Activision

20 grudnia (Reuters) — Microsoft Corp (MSFT.O) Prywatny pozew konsumencki dotyczący 69 miliardów dolarów oferty giganta technologicznego na zakup producenta „Call of Duty”, Activision Blizzard Inc., został we wtorek odrzucony w amerykańskim sądzie. (ATVI.O) Nielegalnie ogranicza konkurencję w branży gier wideo.

The reklamacja Złożenie wniosku w sądzie federalnym w Kalifornii miało miejsce dwa tygodnie po tym, jak Microsoft, właściciel konsoli Xbox, złożył pozew do sędziego prawa administracyjnego Federalnej Komisji Handlu USA, próbując zablokować największe w historii przejęcie rynku gier wideo.

Prywatny pozew ma również na celu uniemożliwienie Microsoftowi przejęcia Activision. Został złożony w imieniu 10 graczy gier wideo w Kalifornii, Nowym Meksyku i New Jersey.

W skardze zarzucano, że proponowane przejęcie dałoby Microsoftowi „nadmierną władzę rynkową w branży gier wideo”, z „możliwością wykluczenia konkurentów, ograniczenia produkcji, ograniczenia wyboru dla konsumentów, podniesienia cen i stłumienia konkurencji”.

Logo Microsoft jest widoczne na smartfonie umieszczonym nad logo Activision Blizzard pokazanym na tej ilustracji wykonanej 18 stycznia 2022 r. REUTERS/Dado Ruvic/Ilustracja

We wtorek przedstawiciel Microsoftu bronił umowy, mówiąc w oświadczeniu, że „rozszerzy ona konkurencję i stworzy więcej możliwości dla graczy i twórców gier”. Po złożeniu pozwu przez FTC prezes Microsoftu, Brad Smith, powiedział: „Mamy pełne zaufanie do naszej sprawy i cieszymy się z możliwości przedstawienia naszej sprawy w sądzie”.

W oświadczeniu Joseph Savery, adwokat powodów w San Francisco, powiedział: „Ponieważ branża gier wideo nadal się rozwija, niezwykle ważne jest, aby chronić rynek przed monopolistycznymi fuzjami, które w dłuższej perspektywie szkodzą konsumentom”.

Powodowie prywatni mogą dochodzić roszczeń antymonopolowych w sądzie amerykańskim w oczekiwaniu na powiązany pozew amerykańskiej agencji. Przejęcie, ogłoszone w styczniu, podlega również kontroli antymonopolowej w Unii Europejskiej.

FTC wcześniej pozwała „Microsoft przed przejęciem kontroli nad wiodącym niezależnym studiem gier”. Firma stwierdziła, że ​​fuzja zaszkodzi konkurencji między rywalizującymi platformami gier Nintendo Co Ltd. (7974.D) i Sony Group Corp (6758.D).

Raport Mike’a Scarcelli; Montaż autorstwa Lee Jonesa, Cynthii Osterman i Jonathana Otisa

READ  Trzęsienie ziemi w Malibu w południowej Kalifornii. — NBC Los Angeles

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *