Rynki azjatyckie mieszały się, gdy rozmowy w sprawie pułapu zadłużenia USA zakończyły się bez porozumienia

Ludzie zastanawiają się nad elektroniczną tablicą notowań wyświetlającą średnią akcji Nikkei z 225 emisji (u góry), gdy przechodzą przez ulicę w Tokio, 17 maja 2023 r. (Zdjęcie: Kazuhiro NOGI/AFP) (Zdjęcie: KAZUHIRO NOGI/AFP za pośrednictwem Getty Images)

Kazuhiro nogi | AFP | Dobre zdjęcia

We wtorek rynki Azji i Pacyfiku były mieszane, ponieważ rozmowy między prezydentem USA Joe Bidenem a przewodniczącym Izby Reprezentantów Kevinem McCarthym zakończyły się bez porozumienia.

Przewodniczący Izby Reprezentantów, Kevin McCarthy, powiedział, że miał „produktywne” i „profesjonalne” spotkanie, a „Myślę, że ton był dziś lepszy niż podczas jakiejkolwiek innej nocy, nad którą debatowaliśmy” – powiedział McCarthy przed zachodnim skrzydłem po godzinnym spotkaniu.

Inwestorzy azjatyccy zwrócą uwagę na opublikowane dzisiaj prywatne ankiety dotyczące japońskiej działalności produkcyjnej i usługowej oraz dane dotyczące inflacji w Singapurze za kwiecień.

W Japonii tzw Niki 225 Spadł o 0,23%, podczas gdy Topix spadł o 0,28%. Oba indeksy zniwelowały wczorajsze wzrosty. Koreański KOSPI wzrósł o 0,53%, a KOSTK o 0,77%.

W Australii tzw S&P/ASX200 Według Juno Bank, krajowy indeks złożonych menedżerów ds. zakupów wzrósł w maju o 0,23%, ponieważ odnotował słabszą ekspansję.

Indeks Hang Seng w Hongkongu odwrócił wcześniejsze wzrosty i spadł o 0,57%, podczas gdy główne rynki chińskie również notowały spadki. Kompozyt w Szanghaju spadł o 0,58%, podczas gdy komponent w Shenzhen spadł o 0,12%.

W nocy w USA trzy główne indeksy zakończyły sesję w mieszany sposób, a Nasdaq wzrósł o 0,5%, kończąc na najwyższym zamknięciu i najwyższym poziomie w ciągu dnia od sierpnia.

Osobno S&P 500 zyskał w poniedziałek 0,02%, ale Dow Jones Industrial Average stracił 0,42%.

— Przyczynili się do tego raportu Samantha Subin i Jesse Pound z CNBC

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *