Rynki Azji i Pacyfiku w większości spadały, gdy inwestorzy analizowali chińskie dane gospodarcze

Goldman Sachs: Ponowne otwarcie chińskiej „fali wyjścia” zaszkodzi gospodarce

Chińska „fala wyjścia” znacznie spowolniła gospodarkę podczas procesu ponownego otwierania, stwierdzili w raporcie ekonomiści Goldman Sachs.

„Trwająca„ fala wycofywania się ”w następstwie szybszych niż oczekiwano ponownych otwarć mocno odbiła się na działalności gospodarczej w ostatnich miesiącach z powodu rosnących infekcji, tymczasowych niedoborów siły roboczej i zakłóceń w łańcuchu dostaw” – napisano w oświadczeniu. .

„Naszym zdaniem dość zaskakujące jest to, że podane dane za grudzień nie są złe” – stwierdzili ekonomiści.

– Jihye Lee

Credit Suisse twierdzi, że ceny rudy żelaza wyniosą w tym roku od 130 do 140 dolarów

Prognozuje się, że ceny rudy żelaza oscylować będą wokół 130-140 dolarów, ponieważ handlowcy koncentrują się na ponownym otwarciu Chin, powiedział Saul Gavnik, szef badań nad energią i zasobami w Credit Suisse.

„Spodziewamy się, że ceny zakończą się w tym roku i wyniosą między 130 a 140 USD” – powiedział.

Powiedział, że podczas gdy popyt na rudę żelaza w ciągu ostatnich kilku tygodni był napędzany spekulacyjnymi zakupami i zakupami świątecznymi, rynki obserwują teraz, jak rozwija się ponowne otwarcie Chin i bodziec infrastrukturalny.

Powiedział, że środki „podtrzymają popyt na rudę żelaza przez cały rok bieżący i następny”.

Australijski gigant wydobywczy Rio Tinto Publikacja wyników produkcyjnych za IV kw To nieznacznie przebiło oceny.

„Prawdziwe skupienie [of] „Rio jest zaangażowane w rudę żelaza, która wspierała cały sektor przez ostatnie kilka miesięcy, co ostatecznie osiągnęło punkt kulminacyjny pod koniec ubiegłego roku i na początku tego roku” – powiedział.

Rio TintoAkcje ostatnio spadły o 1,11%.

– Lee Ying Shan

Sprzedaż detaliczna w Chinach pobiła szacunki, ponieważ gospodarka rozwija się bardziej niż oczekiwano

Sprzedaż detaliczna w Chinach w grudniu Spadł zaledwie o 1,8% w skali roku, pokonując szacunki, w porównaniu do spadku o 8,6% przewidywanego w ankiecie Reutera.

READ  Stany Zjednoczone twierdzą, że Izrael mógł naruszyć prawo międzynarodowe, używając amerykańskiej broni w Gazie

Produkcja przemysłowa również wzrosła w grudniu o 1,3%, pokonując oczekiwania na wzrost o 0,2%.

W czwartym kwartale chińska gospodarka rozwijała się o 2,9% w ujęciu rocznym, czyli lepiej niż oczekiwano 1,8%. Chociaż kwartalny wzrost był płaski, nadal przewyższał oczekiwania co do spadku o 0,8%.

Pomimo lepszych od oczekiwań danych, chiński juan gwałtownie osłabił się w stosunku do dolara amerykańskiego z 6,7403 do 6,7563 krótko po publikacji.

Akcje Alibaby wzrosły po tym, jak Ryan Cohen objął udziały w firmie

Następnie akcje Alibaby wzrosły — poinformował Wall Street Journal Ryan Cohen zbudował akcje firmy „warte setki milionów dolarów”.

Cohen, który założył internetowego sprzedawcę zwierząt domowych Chevy, a także jest prezesem GameStop, osobiście naciska na Alibaba, aby przyspieszyła i przyspieszyła program wykupu akcji, zgodnie z raportem Journal.

Notowane w Hongkongu akcje Alibaby wzrosły o 2% w pierwszej godzinie handlu. Akcje notowane były z grubsza płasko na swoich zyskach.

– Jihye Lee

Liu He z Chin spotkał się z amerykańską sekretarz skarbu Janet Yellen

Sekretarz skarbu USA Janet Yellen spotka się z chińskim wicepremierem Liu He na marginesie Światowego Forum Ekonomicznego – poinformowało chińskie Ministerstwo Handlu. Raport.

Obaj spotkają się, aby „wzmocnić koordynację polityki makroekonomicznej i fiskalnej” – poinformowało ministerstwo.

Według doniesień spotkanie odbędzie się 18 stycznia w Zurychu, a obaj omówią wdrażanie porozumień osiągniętych między prezydentem USA Joe Bidenem a prezydentem Chin Xi Jinpingiem na Bali w Indonezji pod koniec ubiegłego roku.

Spotkanie to będzie pierwszym bezpośrednim spotkaniem Yellen i Liu.

Osobno, Polityka Sekretarz stanu USA Antony Blinken spotka się w Pekinie z nowo mianowanym chińskim ministrem spraw zagranicznych Qin Gangiem, powołując się na dyplomatów z Waszyngtonu.

– Jihye Lee

Krajowy eksport Singapuru poza ropą naftową spadł w grudniu o ponad 20%.

Krajowy eksport Singapuru poza ropą naftową spadł w grudniu o 20,6% rok do roku, co oznacza dalszy spadek w stosunku do spadku o 14,7% odnotowanego w listopadzie.

READ  BHP proponuje przejęcie Anglo American za 31 miliardów funtów w ramach mega transakcji wydobywczej

Według rządowego komunikatu eksport do Chin, Indonezji i Hongkongu był głównym powodem spadku. Wzrósł eksport do Korei Południowej i Japonii.

Całkowity handel tego kraju spadł w grudniu o 7,7% – eksport spadł o 7,1%, a import o 8,2%.

Jihy Lee

CNBC Pro: Ten niewidoczny udział w globalnym wychwytywaniu dwutlenku węgla może wzrosnąć o 65%, mówią banki inwestycyjne

Oczekuje się, że akcje tej niewidocznej firmy zajmującej się wychwytywaniem dwutlenku węgla wzrosną o 65% wraz ze wzrostem globalnego popytu na technologie redukcji emisji, według banków inwestycyjnych analizujących akcje.

Według analityków niemieckiego banku inwestycyjnego, najnowsza innowacja firmy, ujawniona w zeszłym tygodniu, może zmniejszyć energię potrzebną do wychwytywania dwutlenku węgla i poprawić rentowność firmy w przyszłości.

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać więcej tutaj.

– Ganesh Rao

Kluczowe indeksy 2023 pojawią się w pierwszych dwóch tygodniach handlu

W ciągu pierwszych dwóch tygodni handlu w 2023 r. trzy główne indeksy wzrosły od początku roku.

The Nasdaq Composite Wiodący inwestorzy dodali 5,9% i kupili akcje spółek technologicznych osiągających słabe wyniki w nadziei na poprawę krajobrazu spółek wzrostowych. The S&P 500 I Dow następnie odpowiednio 4,2% i 3,5%.

– Alexa Haringa

Kontrakty terminowe na akcje otwierają się niżej

Kontrakty terminowe na akcje były niższe, mimo że rynek zakończył udany tydzień.

Dow-linked futures spadły o 0,1%. Kontrakty terminowe na S&P 500 i Nasdaq-100 spadły odpowiednio o 0,2% i 0,4%.

– Alexa Haringa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *