Kontrakty terminowe na akcje spadają, ponieważ inwestorzy oczekują zysków spółek

Handlowcy pracują na parkiecie giełdy nowojorskiej.

Getty Images

We wtorek rano kontrakty terminowe na akcje notowały spadki, ponieważ inwestorzy próbowali kontynuować wzrost na początku 2023 r. i oczekiwali większych zysków przedsiębiorstw.

Kontrakty terminowe związane z Dow Jones Industrial Average straciły 54 punkty, czyli 0,16%. Kontrakty terminowe na S&P 500 spadły o 0,32%, podczas gdy kontrakty terminowe na Nasdaq 100 spadły o 0,51%.

Wszystkie trzy główne indeksy pochodzą z pierwszych dwóch tygodni handlu w nowym roku. Nasdaq Composite prowadzi wyżej, do 5,9%, ponieważ inwestorzy kupowali akcje spółek technologicznych w obliczu rosnących nadziei na poprawę krajobrazu wzrostu akcji. Od początku roku S&P 500 i Dow wzrosły odpowiednio o 4,2% i 3,5%.

Zyski zostały osiągnięte dzięki pierwszemu zestawowi danych związanych z inflacją, które inwestorzy uznali za wskazujące na kurczenie się gospodarki, z nadzieją, że dadzą one Rezerwie Federalnej pretekst do ponownego spowolnienia podwyżek stóp. W zeszłym tygodniu indeks cen konsumpcyjnych za grudzień pokazał, że ceny spadły o 0,1% w porównaniu z poprzednim miesiącem, ale nadal były o 6,5% wyższe niż w tym samym miesiącu rok temu.

Wraz z rozpoczęciem sezonu wyników inwestorzy skupiają się teraz na finansach przedsiębiorstw. Banki zajęły centralne miejsce Piątek jako inwestorzy strawiony uwagi o możliwości recesji. Goldman Sachs i Morgan Stanley mają złożyć raport przed dzwonkiem we wtorek, a następnie United Airlines po zamknięciu rynku.

„Dane ekonomiczne były, delikatnie mówiąc, nijakie i nie jest to coś, co mieliśmy przez większość ubiegłego roku” – powiedział Craig Erlam, starszy analityk rynku w OANDA. „Pytanie brzmi teraz, czy sezon zarobków będzie sprzyjał temu nowemu poczuciu nadziei, czy zepsuje imprezę, zanim naprawdę się zacznie”.

Inwestorzy będą też uważnie śledzić doniesienia ze spotkania Światowego Forum Ekonomicznego w Davos, które odbędzie się w tym tygodniu.

READ  „Wskaźnik szminki” powraca – a sprzedawcy próbują zarabiać pieniądze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.