Rynki regionu Azji i Pacyfiku wzrosły po tym, jak Wall Street odnotowała wzrosty dzięki optymizmowi banków regionalnych

4 godziny temu

CNBC Pro: RBC wymienia 5 globalnych akcji finansowych do kupienia teraz, gdy banki sprzedają

Według RBC Capital Markets, ostatnie spadki cen akcji europejskich instytucji finansowych stworzyły okazję do zakupów.

Bank inwestycyjny wymienił pięć akcji do kupienia, gdy cena akcji spada, wskazując, że te instytucje finansowe wcale nie są typem ludzi, którzy stoją w obliczu paniki bankowej.

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać więcej tutaj.

– Ganesh Rao

5 godzin temu

Akcje indonezyjskiego GoTo spadły o 4,6%, ponieważ firma odnotowała większą stratę netto

Akcje GoTo Group spadły o 4,62% ​​na początku handlu we wtorek po indonezyjskim gigancie technologicznym odnotował szerszą stratę netto 40,4 biliona rupii (2,63 miliarda dolarów) w 2022 roku.

Strata netto w 2021 roku sięgnęła 25,9 bilionów rupii.

GoTo walczyło o osiągnięcie rentowności, ponieważ jego kierownictwo obiecało więcej cięć kosztów podczas ogłoszenia wyników za trzeci kwartał w listopadzie. Firma podała, że ​​spodziewa się osiągnąć „znaczącą część” redukcji kosztów, w tym redukcji zatrudnienia, w pierwszym kwartale 2023 roku.

Andre Solestio, CEO GoTo Group, powiedział: „Patrząc w przyszłość, pierwsze dwa miesiące 2023 roku pokazują szybszy postęp, co oznacza, że ​​jesteśmy na dobrej drodze do osiągnięcia dodatniej skorygowanej EBITDA w czwartym kwartale 2023 roku”. komunikat prasowy.

– Sheila Chiang

5 godzin temu

Międzynarodowy Fundusz Walutowy jest optymistą, jeśli chodzi o ożywienie pogrążonej w kryzysie gospodarki Sri Lanki w 2024 r.

Międzynarodowy Fundusz Walutowy zgodził się m.in 3 miliardy dolarów na ratowanie Sri Lankiotwierając drogę gospodarce tego południowoazjatyckiego kraju do restrukturyzacji zadłużenia.

Krishna Srinivasan, dyrektor Departamentu Azji i Pacyfiku MFW, powiedział CNBC, że gospodarka Sri Lanki „poważnie się skurczyła” w wyniku kryzysu gospodarczego i humanitarnego.

Jednak Międzynarodowy Fundusz Walutowy spodziewa się „skurczu o 3% w tym roku, zanim gospodarka odbije się w przyszłym roku”.

Sri Lanka od zeszłego roku doświadcza poważnych niedoborów żywności, lekarstw, paliwa i elektryczności. Decyzja MFW pozwoli na natychmiastową wypłatę pożyczki w wysokości 333 milionów dolarów w ciągu czterech lat.

Zatwierdzenie pożyczki przez MFW jest ważne dla Sri Lanki, która w ubiegłym roku nie spłaciła swojego zadłużenia, powiedział w wywiadzie dla CNBC Gabriel Stern, szef globalnych rynków wschodzących w Oxford Economics.

Przeczytaj całą historię tutaj.

– Sumathi Bala

5 godzin temu

Akcje Tajlandii nieznacznie wzrosły po rozwiązaniu parlamentu, a Delta Electronics osiągnęła najlepsze wyniki

Akcje w Tajlandii nieznacznie wzrosły po rozwiązaniu parlamentu tego kraju w poniedziałek, ustępując miejsca wyborom krajowym.

Benchmarkowy indeks Set 50 wzrósł o 0,76% we wtorek na początku handlu, na czele z producentem i eksporterem elektroniki Delta Electronics.

Inni najlepsi dostawcy to PTT, tajska państwowa firma naftowo-gazowa, a także dostawca energii Gulf Energy Development.

6 godzin temu

Japonia mówi, że Kishida odwiedzi Ukrainę i przeprowadzi rozmowy z Zełenskim

Potwierdziło to japońskie MSZ Premier Fumio Kishida z wizytą na Ukrainie.

READ  MGM Resorts sprzedaje ziemię w Las Vegas Strip, gdzie w 2017 roku miała miejsce masowa strzelanina

Jako G-7 [chair]„Premier Kishida bezpośrednio przekaże Ukrainie naszą solidarność i niezachwiane wsparcie” – czytamy w oświadczeniu ministerstwa.

Ministerstwo poinformowało, że Kishida odwiedzi Polskę w środę po swojej podróży i wróci do Japonii w czwartek.

Premier Japonii opuścił Indie po spotkaniu ze swoim tamtejszym odpowiednikiem Narendrą Modi. Obaj przywódcy rozmawiali o silniejszych więziach między swoimi krajami – z których oba są demokracjami – w obliczu rosnącej asertywności Chin w regionie Indo-Pacyfiku.

W zeszłym miesiącu ambasador Ukrainy w Japonii powiedział CNBC, że jest optymistą, że Kishida odwiedzi Ukrainę przed majowym szczytem G7 w Hiroszimie.

– Jihe Lee

7 godzin temu

Agencja Moody’s zmieniła perspektywę dla UBS ze stabilnej na negatywną

Agencja Moody’s Investors Services podtrzymała swoje ratingi dla UBS Group AG, jednocześnie zmieniając rating dla depozytów długoterminowych i niezabezpieczonych ze stabilnego na negatywny.

Akcja ma miejsce po tym, jak UBS zgodził się przejąć Credit Suisse za 3,2 miliarda dolarów, ponieważ organy regulacyjne chcą zwiększyć zaufanie do globalnego systemu bankowego.

„Pomimo ostatecznych zalet franczyzy, Moody’s zauważa również, że transakcja stwarza dla UBSG znaczące wyzwania finansowe, kulturowe i związane z integracją franczyzową” – napisano w notatce.

Moody’s wymienił potrzebę zatrzymania pracowników Credit Suisse w procesie transakcyjnym, pracę nad zmniejszeniem strat wynikających z nakładania się klientów w biznesie oraz potrzebę ujednolicenia kultur obu firm jako wyzwania, przed którymi stanie UBS.

Wyraziła większy optymizm co do działalności związanej z zarządzaniem majątkiem w ramach transakcji niż do bankowości inwestycyjnej.

„Moody’s uważa, że ​​przejęcie CSG może we właściwym czasie znacząco wzmocnić franczyzę UBSG w zakresie zarządzania majątkiem, bankowości szwajcarskiej, zarządzania aktywami oraz, w mniejszym stopniu, bankowości inwestycyjnej, w celu obniżenia kosztów operacyjnych o ponad 8 miliardów dolarów”.

– Jihe Lee

8 godzin temu

Wskaźnik cen producentów w Korei Południowej w lutym spadł do 4,8%.

Indeks cen producentów w Korei Południowej w lutym do 4,8% W ujęciu rocznym jest niższy niż styczniowy wzrost o 5,1%.

To stawia indeks na poziomie 120,42, w porównaniu ze 120,25 w styczniu.

Indeks cen producentów mierzy średnie zmiany cen uzyskiwane przez krajowych producentów sprzedawanych towarów i usług.

Koreański won osłabił się o 0,25% po ogłoszeniu, że jest notowany po 1307,43 za dolara.

– Lim Hwi Ji

7 godzin temu

Deficyt handlowy Nowej Zelandii zmniejszył się w lutym do 445 mln USD

W Nowej Zelandii deficyt handlowy w lutym spadł do 714 mln NZ (445 mln USD), czyli nieco mniej niż 715 mln NZ odnotowanych w tym samym okresie ubiegłego roku.

Dane pochodzą z krajowego urzędu statystycznego Okazało się, że eksport towarów wzrósł o 0,8% rok do roku do 5,2 mld NZ $, podczas gdy import towarów wzrósł o 0,7% do 5,9 mld NZ $.

Eksport wzrósł do wszystkich głównych partnerów eksportowych Nowej Zelandii, z wyjątkiem Unii Europejskiej. Chiny pozostały partnerem eksportowym kraju, a eksport wzrósł o 7,1% do 1,5 miliarda dolarów nowozelandzkich.

READ  Ostrzeżenie: Konsumenci korzystają z opcji Kup teraz, zapłać później, aby pokryć codzienne wydatki

Jednak import z Chin odnotował w lutym największy spadek spośród wszystkich partnerów handlowych Nowej Zelandii, spadając o 22% do 1,2 mld USD. Import wzrósł od wszystkich innych głównych partnerów handlowych.

Dolar nowozelandzki umocnił się we wtorek o 0,3% do poziomu 0,6227 w stosunku do dolara amerykańskiego.

– Lim Hwi Ji

9 godzin temu

Handel w Korei Południowej przypada na pierwsze 20 dni marca

Korea Południowa odnotowała roczny spadek eksportu o 17,4% i spadek importu o 5,7% w pierwszych 20 dniach marca, dane Z Ministerstwa Handlu pokazał.

Eksport w pierwszych dwudziestu dniach marca wyniósł 30,9 mld dolarów, a import 37,3 mld dolarów.

Eksport do Stanów Zjednoczonych wzrósł o 4,6% w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku, podczas gdy eksport do Chin odnotował największy spadek (o 36,2%), a następnie do Wietnamu o 28,3%.

Import z Chin i Tajwanu wzrósł odpowiednio o 9,1% i 14,1%, podczas gdy największy spadek odnotowano w imporcie z Australii, który wyniósł 24,7%.

Po ogłoszeniu, koreański won spadł o 0,18% do poziomu 1306,72 w stosunku do dolara amerykańskiego.

9 godzin temu

CNBC Pro: Goldman’s Oppenheimer mówi, że akcje pozostaną „tłuste i płaskie” – i ujawnia, w jaki sposób handlują

Obawy przed zarażeniem w sektorze bankowym mogły zostać złagodzone przez umowę ratunkową dla Credit Suisse, ale Peter Oppenheimer, główny globalny strateg kapitałowy w Goldman Sachs, uważa, że ​​akcje nie są jeszcze zagrożone.

„Nawet jeśli rynki odbiją się od obecnych poziomów w krótkim okresie, wysoka niepewność i niski poziom zaufania prawdopodobnie będą oznaczać „tłusty i płaski” rynek, biorąc pod uwagę, że wyceny nie wyglądają szczególnie atrakcyjnie” – powiedział.

Profesjonalni subskrybenci mogą przeczytać więcej tutaj.

– Xavier Ong

9 godzin temu

CNBC Pro: JPMorgan kontra Bank of America? Analitycy twierdzą, że jedna akcja może wzrosnąć o 50%.

Nie tylko akcje banków regionalnych ucierpiały na skutek ostatniego kryzysu bankowego – spadły również akcje banków o dużej kapitalizacji.

Ale niektórzy analitycy twierdzą, że sprzedaż jest przesadzona.

Kenny Polcari, główny strateg rynkowy w SlateStone Wealth, nazwał wycofanie się „szansą dla tych, którzy mają mocny żołądek”, odnosząc się do akcji takich jak JPMorgan, Bank of America, Citi i Wells Fargo.

Dla tych, którzy chcą inwestować, CNBC Pro sprawdza, co analitycy mówią w szczególności o JPMorgan Chase i Bank of America.

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać więcej tutaj.

– Wizen tan

9 godzin temu

Bill Ackman sugeruje, że Fed powinien wstrzymać się z podnoszeniem stóp procentowych w środę

Inwestor-miliarder i dyrektor generalny Pershing Square, Bill Ackman, powiedział, że Rezerwa Federalna powinna wstrzymać podwyżki stóp procentowych, gdy we wtorek rozpocznie się posiedzenie Federalnego Komitetu Otwartego Rynku.

READ  Czarni pasażerowie pozwali American Airlines, utrzymując, że zostali wyrzuceni z samolotu z powodu fałszywej skargi dotyczącej zapachu ciała.

Zauważając, że rynki doświadczyły „znaczących wstrząsów” wraz z zamknięciem amerykańskich banków, Ackman powiedział, że kryzys bankowy „pozostaje nierozwiązany” i że wysokie stopy procentowe nie pomogą w tej sytuacji.

„To nie jest środowisko @pracownik Stopy procentowe muszą zostać podniesione, a do systemu należy dodać dodatkową presję, ponieważ stabilność finansowa jest głównym obowiązkiem Rezerwy Federalnej” – napisał w swoim tweecie.

– Jihe Lee

18 godzin temu

Akcje banków regionalnych odbiły się po ciężkich stratach

19 godzin temu

Ceny ropy spadają w obliczu światowych zawirowań bankowych

WTI w kwietniu spadła w poniedziałek o 1,45%, notując 65,75 USD za baryłkę. Poziom ten jest nadal powyżej piątkowego minimum na poziomie 65,17 USD, najniższego od 2 grudnia 2021 r., kiedy cena WTI wynosiła zaledwie 62,43 USD.

Ceny ropy Brent również spadły na minus, ostatnio o 0,7%, czyli do 72,47 USD za baryłkę.

-Piya Singh

20 godzin temu

Bitcoin wzrósł do najwyższego poziomu od dziewięciu miesięcy, gdy rentowności obligacji skarbowych osiągnęły najniższy poziom od sześciu miesięcy

Bitcoin wspiął się do 28 551,73 USD na początku handlu, najwyższego poziomu od 12 czerwca 2022 r., kiedy to cena bitcoina wyniosła 28 647,91 USD.

Ether osiągnął 1846,25 USD, najwyższy poziom od 19 sierpnia 2022 r., kiedy cena eteru wyniosła 1879 USD. Coinbase jest na dobrej drodze do szóstego z rzędu dnia postępu.

Ruchy te nastąpiły, gdy rentowności dwu- i 10-letnich obligacji skarbowych spadły do ​​najniższych poziomów od sześciu miesięcy. Rentowność dwuletnich obligacji w Stanach Zjednoczonych spadła do 3,635%, najniższego poziomu od 13 września, podczas gdy rentowność 10-letnich obligacji w Stanach Zjednoczonych osiągnęła 3,291%, najniższy poziom od 12 września.

Scott Schneiber, Gina Francola

16 godzin temu

Akcje robiące największe ruchy w południe

Oto niektóre nazwiska, które dokonały największych ruchów w handlu w południe:

  • UBS, Credit Suisse – notowane w USA akcje Banku Credit Suisse wzrosły o około 52% po tym, jak UBS zgodził się kupić Credit Suisse za 3 miliardy franków szwajcarskich, czyli 3,2 miliarda dolarów. Akcje UBS zyskały około 5%.
  • US Bancorp – Akcje wzrosły o prawie 6% po podwyższeniu przez Bairda do poziomu lepszego niż neutralny. Firma z Wall Street powiedziała, że ​​amerykański bank Bancorp może skorzystać, ponieważ kryzys bankowy skłania deponentów do przenoszenia swoich udziałów do większych banków regionalnych.
  • Akcje Virgin Orbit spadły o ponad 35%, ponieważ firma starała się zabezpieczyć finansowanie i uniknąć bankructwa, które może nastąpić już w tym tygodniu bez umowy, według osób zaznajomionych ze sprawą.

Aby zobaczyć więcej akcji poruszających się w okolicach południa, przeczytaj cały artykuł tutaj.

– Michelle Fox

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *