Rzadka „szatańska kometa” pojawia się na ziemskim niebie podczas kwietniowego zaćmienia słońca

Być może Szatan w tym roku nie zstąpi na Gruzję, ale w przyszłym miesiącu natknie się na rzadką kometę, która również zbiegnie się z zaćmieniem słońca.

„Diabelska Kometa” – oficjalnie znana jako Kometa 12P/Pons-Brooks – okrąża Słońce co 71 lat i po raz pierwszy od 1954 r. przechodzi przez niebo nad naszym małym niebieskim marmurkiem. Kometa tego typu znana jest również jako kometa kometa krótkookresowa lub zwana także „kometą Halleya”, nazwana na cześć słynnej Komety Halleya, która przelatuje w pobliżu Ziemi mniej więcej co 75 lat.

Kometa 12P/Pons-Brooks została po raz pierwszy oficjalnie zarejestrowana w 1812 r. przez francuskiego astronoma Jean-Louisa Ponsa, a później potwierdzona przez amerykańskiego astronoma Williama Roberta Brooksa w 1883 r. (jednak niektóre zapisy historyczne z Europy Zachodniej i Chin Sugerować Być może zidentyfikowano go już w XIV wieku).

To ciało niebieskie jest szczególnie znane ze swojego kolorowego czerwonego i zielonego blasku, dlatego obserwatorzy gwiazd go szukają. Eksplozje kolorów i gazów pozostawione przez masę skał i lodu mają zwykle kształt podkowy i przypominają rogi; Stąd przydomek „Kometa Szatana”.

NASA Notatki Komety składają się z nadmiaru materiału – lodu, pyłu i skał – powstałego w momencie powstania ich układów słonecznych, a ich średnica może wynosić od kilku do kilkudziesięciu mil. Gdy ich orbity zbliżają się do Słońca, ciepło zwiększa temperaturę komety, która zaczyna się nagrzewać do tego stopnia, że ​​wyrzuca gaz i zwiększa swoją średnicę do rozmiarów nawet większych niż planety. Ogon komety, niezależnie od tego, czy znajduje się blisko Słońca, czy nie, ma długość milionów mil.

Według Space.com kometę Szatan widziano w zeszłym roku kilka razy, począwszy od jesieni, i może być widoczna podczas zaćmienia słońca 8 kwietnia.

READ  Najbardziej niebezpieczna asteroida znana ludzkości w zeszłym roku nie uderzy w Ziemię przez co najmniej 100 lat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *