Rzut oka na wojnę rosyjsko-ukraińską: co wiemy o 311 dniu inwazji | Ukraina

 • Siły ukraińskie utrzymują swoje pozycje przeciwko siłom rosyjskim we wschodnim regionie Donbasu i czynią niewielkie postępy w niektórych obszarach— powiedział Wołodymyr Zełenski. — dodał prezydent Ukrainy Jego tytuł nocnego wideo Że Kijów wzmocnił swój potencjał przeciwlotniczy i wzmocni go w nowym roku, aby chronić siebie i cały kontynent europejski. Jego twierdzeń nie udało się zweryfikować.

 • Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg powiedział, że Władimir Putin nie zrezygnował ze swoich planów „przejęcia kontroli nad Ukrainą”. Ostrzegł wszystkich, aby „przygotowali się na dłuższą metę”. Stoltenberg powiedział agencji informacyjnej dpa, że ​​Rosja zmobilizowała „wiele nowych sił” i „pokazała gotowość do poniesienia bolesnych strat”. „To jeszcze nie koniec” Powiedział. „Nie powinniśmy lekceważyć Rosji”.

 • Władimir Putin zaprosił swojego chińskiego odpowiednika Xi Jinpinga do złożenia oficjalnej wizyty w Moskwie Następna północna wiosna, kiedy Rosja dąży do pogłębienia stosunków z Chinami w obliczu rosnącej międzynarodowej izolacji spowodowanej wojną na Ukrainie. Rozmawiając z Xi podczas wideokonferencji, Putin powiedział, że stosunki Rosji z Chinami są „najlepsze w historii” i wyraził to Jego chęć rozszerzenia współpracy wojskowej.

 • Rozmowa między dwoma przywódcami nastąpiła kilka godzin po tym, jak Ukraina została ponownie zaatakowana przez irańskie drony „kamikaze”. Ukraińskie wojsko poinformowało, że zestrzeliło 16 dronów, które zostały wysłane z południowego wschodu i północy. Burmistrz Kijowa Witalij Kliczko powiedział, że w strajkach nie było ofiar.

 • Białoruś wezwała ambasadora Ukrainy, mówiąc, że zestrzeliła ukraiński pocisk przeciwlotniczy na terytorium Białorusi. Aleksander Wolfowicz, Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Białorusi Oskarżył Ukrainę o próbę „podsycenia konfliktu regionalnego”twierdząc, że jest „mało prawdopodobne”, aby był to ukraiński pocisk obrony powietrznej Czwartek W białoruską przestrzeń powietrzną wleciał przypadkowo. Ukraiński rzecznik wojskowy powiedział, że katastrofa była „wynikiem obrony powietrznej”.

 • Zełenski powtórzył swoje wcześniejsze ostrzeżenia, że ​​Moskwa może planować pogrążenie Ukrainy w ciemności przed świętami Nowego Roku. Ostatni atak dronów ma miejsce pod koniec tygodnia, kiedy siły rosyjskie przeprowadziły serię śmiercionośnych bombardowań niedawno wyzwolonego miasta Chersoniu.

  READ  Dochodzenie Covid: Rząd „potencjalnie przegrywa działania prawne”, mówi minister
 • Wygnany naczelny rabin Moskwy mówi, że Żydzi powinni opuścić Rosję, póki jeszcze mogąZanim staną się kozłami ofiarnymi za trudy wojny na Ukrainie. Pinchasa Goldschmidta powiedział Guardianowi: „Ilekroć spoglądamy wstecz na historię Rosji, kiedy system polityczny jest w niebezpieczeństwie, widzę, jak rząd próbuje przekierować gniew i niechęć mas na społeczność żydowską… Jesteśmy świadkami wzrostu antysemityzmu, gdy Rosja powraca do nowego rodzaju Związku Radzieckiego”. Goldschmidt zrezygnował i opuścił Rosję w lipcu po odmowie poparcia wojny Putina.

 • Jednostronnie zadeklarowane republiki Doniecka (DRL) i Ługańska (ŁRL)Oba są okupowanymi regionami Ukrainy, które Rosja twierdzi, że anektowała. Przyjęli nowe „konstytucje”., Poinformowała o tym rosyjska państwowa agencja informacyjna TASS. Cytowano, jak powiedział Denis Bushilin, który został zainstalowany jako pełniący obowiązki przywódcy DRK Chwaląc „powrót Donbasu na łono rosyjskich tradycji kulturowych i historycznych.

 • Najbogatsi członkowie rosyjskich oligarchów stracili w tym roku prawie 95 miliardów dolarów w wyniku sankcji nałożonych przez kraje zachodnie O wojnie na Ukrainie – Traci 330 milionów dolarów dziennie Odkąd Kreml rozpoczął inwazję. Były właściciel Chelsea, Roman Abramowicz, był największym przegranym, którego majątek spadł w tym roku o 57% do 7,8 miliarda dolarów. Indeks miliarderów Bloomberga.

 • Wielka Brytania twierdzi, że przekazała Ukrainie ponad 1000 wykrywaczy metali i 100 zestawów do usuwania bomb, aby pomóc w oczyszczeniu pól minowych. W najnowszym stanie wsparcia wojskowego. „Ten najnowszy pakiet wsparcia Wielkiej Brytanii pomoże Ukrainie w bezpiecznym oczyszczeniu gruntów i budynków, jednocześnie odzyskując jej prawowite terytorium” – powiedział brytyjski sekretarz obrony Ben Wallace, — powiedział w oświadczeniu.

 • prezydent Rosji Władimir Putin „Serdecznie pogratulował” prezydentowi Turcji Recepowi Tayyipowi Erdoganowi zbliżającego się Nowego RokuKreml dodał, że „obustronnie korzystne stosunki” między obydwoma krajami rozwijają się „bardzo dynamicznie”. Dodała, że ​​Putin nie życzy szczęśliwego nowego roku Joe Bidenowi, Olafowi Schultzowi, Emmanuelowi Macronowi czy przywódcom innych „nieprzyjaznych krajów”.

  READ  Korea Północna stoi w obliczu wybuchu choroby zakaźnej podczas walki z COVID
 • Prezydent EurowizjaMartina Osterdahla dla radia BBC Utrzymujący się zakaz Rosji udziału w Międzynarodowym Konkursie Piosenki był trudny, ale wydarzenie musi reprezentować „fundamentalne i ostateczne wartości demokracji”..

 • Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *