S&P 500 spada poniżej kluczowego poziomu w wyborach, Tesli, Bitcoin; Raport o inflacji CPI wisi w powietrzu

Kontrakty terminowe Overnight Dow nieznacznie wzrosły, podobnie jak kontrakty terminowe na S&P 500 i Nasdaq, po ciężkim dniu dla S&P 500 i odbiciu na giełdzie. Wszystkie oczy będą zwrócone na październikowy raport o inflacji CPI.
XZwyżka na giełdzie straciła w środę rozpęd, a indeks S&P 500 powrócił poniżej swojej 50-dniowej średniej kroczącej. Mieszane wyniki wyborówA Problemy z Bitcoinem utrzymują sięPotencjalnymi czynnikami były odnowione blokady w Chinach i zbliżający się wskaźnik cen konsumpcyjnych.

Bitcoin spadł do dwuletniego minimum, gdy Binance, największa na świecie giełda kryptowalut, powiedziała w środę po południu, że nie kupi konkurencyjnego FTX.

Megacaps nie pomogły. Tesla (TSLA) spadła poniżej kluczowych poziomów do najniższego poziomu od dwóch lat. Amazon.com (AMZN) ustanowiły również nowe minima na rynku bessy. jabłko (AAPLTo było jego najgorsze zamknięcie od czerwca, podczas gdy Microsoft (MSFT) i ojcem Google Alfabet (Google) nieznacznie spadła.

Rodzic na Facebooku metapodkładki (nie żyje) był wyjątkiem, a następnie odbił Publikuj oferty pracy i tnij wydatki. Ale główni dostawcy są niespokojni.

Główne zarobki

Farmaceutyki katalityczne (CPRX), przewaga energetyczna (Który), Kolekcje stulecia (CELH), Rivian (wieś) A Wygraj kurorty (gdzie) zgłoszono późną środę.

Akcje CPRX silnie wzrosły w ruchu po godzinach pracy Catalyst Pharma pokonał EPS I obserwuj dochody. Biotech uwzględnił również sprzedaż w czwartym kwartale zgodnie z konsensusem. Akcje Catalyst spadły w środę o 5,35%, powracając niemal do wczesnego wejścia.

Akcje CELH podskoczyły w nocy dzięki solidnemu procentowemu wzrostowi przychodów po tym, jak producent napojów energetycznych spadł w środę do najniższego poziomu od lipca. Akcje Rivian odbiły Mieszane wyniki w trzecim kwartale Po spadku do najniższego poziomu od czterech miesięcy Przejrzysty (LCID) Wyniki. Akcje EE spadły nieznacznie w ograniczonym obrocie po tym, jak zyski Excelerate przekroczyły liczbę wyświetleń. Doskonałe akcje spadły w środę, testując linię 50-dniową.

Tymczasem firma sieciowa Digi International (DGII) i rywalem Tesli China EV Nowy (NIO) z beczki wcześnie w czwartek. Akcje DGII spadły w środę w kierunku linii 50-dniowej, ponieważ działa dalej rosnąca baza zakup punktowy. Akcje Nio spadły do ​​dwuletniego minimum, gdy centrum produkcyjne w południowym Kantonie ogłosiło zamknięcie Covid, przyciągając krytykę wielu chińskich akcji.

Raport o inflacji CPI

Październikowy CPI zostanie opublikowany w czwartek o 8:30 ET. Ekonomiści spodziewają się, że raport o inflacji CPI wykaże wzrost cen o 0,7% w porównaniu do września. Bazowy CPI, który nie obejmuje żywności i energii, powinien wzrosnąć o 0,5%.

Roczna inflacja CPI powinna spaść do 8% z 8,2% we wrześniu. Oczekuje się, że inflacja bazowa pozostanie na stałym poziomie 6,6%.

Fed chce zobaczyć jasne i przekonujące dowody spowolnienia inflacji przed zakończeniem podwyżek stóp procentowych. Rynki skłaniają się lekko w kierunku podwyżki stóp o 50 pb w grudniu, ale wciąż istnieje duża szansa na piąty ruch z rzędu o 75 pb. Dane o zatrudnieniu i CPI za listopad zostaną opublikowane przed posiedzeniem i komunikatem Fed.

READ  Cruz podzielił się komentarzem po tym, jak taksówka-robot zderzyła się z autobusem San Francisco Muni

Kontrakty terminowe Dow Jones dzisiaj

Kontrakty terminowe Dow nieznacznie wzrosły w stosunku do wartości godziwej. Kontrakty terminowe na S&P 500 nieznacznie wzrosły, a kontrakty terminowe Nasdaq 100 o 0,2%.

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych spadła o 6 punktów bazowych do 4,09%.

Bitcoin handlował nieco powyżej 16 000 $, wciąż blisko najniższych poziomów od środowego popołudnia.

Pamiętaj, aby pracować przez noc w Kontrakty terminowe Dow Jones i gdzie indziej, co niekoniecznie przekłada się na rzeczywisty nakład w kolejnej sesji regularnej Giełda Papierów Wartościowych sesja.


Dołącz do ekspertów IBD, którzy analizują możliwe do działania akcje giełdowe na IBD Live


wzrost na giełdzie

Giełda otworzyła się w środę z mieszanymi wzrostami, ale potem cofnęła się, zwłaszcza po południu, i zamknęła na sesyjnych minimach.

Dow Jones Industrial Average spadł w środę o prawie 2% handel na giełdzie. S&P 500 spadł o 2,1%. Nasdaq stracił 2,5%. Small cap Russell 2000 spadł o 2,7%.

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych wzrosła o 2 punkty bazowe do 4,15%.

Dolar odnotował silną sesję handlową po ogromnym trzydniowym spadku.

Ceny ropy naftowej w USA spadły o 3,5 procent do 85,83 USD za baryłkę. Tygodniowe zapasy ropy w USA wzrosły najbardziej od miesiąca. Tymczasem blokady w Chinach wzbudziły obawy o tamtejszy popyt na ropę. Kontrakty terminowe na gaz ziemny w USA spadły o 4,5%.

Bitcoin

Bitcoin ponownie spadł, gdy początkowa umowa Binance na zakup FTX upadła we wtorek, a Binance wycofał się po zapoznaniu się z książkami rywala. „Naszą nadzieją było wsparcie klientów FTX w zapewnianiu płynności, ale problemy są poza naszą kontrolą i możliwościami pomocy” – powiedział Binance w oświadczeniu w środę po południu.

FTX, który na początku tego roku wydawał się być potencjalnym zbawcą dla zmagających się z problemami firm kryptograficznych, jest teraz zagrożony upadkiem.

Bitcoin spadł do zaledwie 1554,48 USD, najgorzej od dwóch lat. Wiodąca kryptowaluta spadła poniżej 20 000 USD tylko w poniedziałek. Inne główne kryptowaluty, takie jak Ethereum, również nadal sprzedają się wraz z akcjami związanymi z kryptowalutami.

ETF-y

pomiędzy Najlepsze ETF-yInnowator IBD 50 ETF (pięćdziesiąt) spadła o 4,2%, podczas gdy założyciel IBD Breakout Opportunities ETF)pasować) uchylono 1,8%. iShares Rozszerzony Fundusz Technologii i Oprogramowania (ETF)IGV) spadły o 2,2%, kluczowym elementem były akcje Microsoftu. VanEck Vectors Semiconductor Corporation (SMH) spadła o 2,7%.

Akcje odzwierciedlają bardziej spekulacyjne historie, ARK Innovation ETF (do zobaczenia) spadła o 6,5%, a fundusz ARK Genomics ETF (ARKG) 4,3%. Akcje Tesli są głównym właścicielem wszystkich funduszy ETF Ark Invest.

READ  Rosja potrzebuje samochodów, więc wznawia tę markę z czasów sowieckich

SPDR S&P Metals & Mining ETF-y (XME) spadła o 5,4%, a US Global X Infrastructure Development Fund (ETF) )kolebka) stracił 2,1%. Amerykańska Fundacja Global Gates (ETF)Samoloty) spadła o około 1%. SPDR S&P Homebuilders ETF (XHB) spadła o 1,75%. Fundusz Energetyczny SPDR (SPDR ETF)XLE(4,9% sprzedany, Financial Select SPDR ETF)XLF) spadła o 1,7%. Fundusz Wyboru Sektora Opieki Zdrowotnej SPDR (XLV) spadła o 1,1%.


5 najlepszych chińskich akcji do obejrzenia teraz


Tesla Stock

Akcje Tesli spadły o 7,2% do 177,59, przebijając minima z 2021. We wtorek Elon Musk ujawnił, że sprzedał prawie 4 miliardy dolarów akcji TSLA 4, 7 i 8 listopada, prawdopodobnie w celu sfinansowania przejęcia Twittera. Może to spowodować ujawnienie akcji TSLA, chociaż Musk jeszcze nie powiedział, że zakończył swoją ostatnią partię sprzedaży akcji.

Przejęcie Twittera przez Elona Muska ma szerszy wpływ. Zajmuje to dużo czasu i istnieją obawy, że jego ruchy i tweety na Twitterze zaszkodzą marce Elon Musk, a być może również Tesli. Na środowym wydarzeniu Twitter Spaces Musk mówił o subskrypcjach i dodanych funkcjach oszczędzania i płatności, ale nie zrobił wiele, aby odzyskać ostrożnych reklamodawców.

Ponadto Tesla może spaść wraz z innymi akcjami wystawionymi na sprzedaż w Chinach w wyniku eskalacji tamtych przestojów. Co więcej, kilka amerykańskich i chińskich akcji samochodów elektrycznych poniosło w środę dwucyfrowe straty, w tym akcje Nio, Lucid i RIVN.

Wreszcie, Tesla nadal posiada trochę bitcoinów.

Akcje TSLA pozostały aktywne przez całą noc. Późną środą prezydent Biden, zapytany, czy Musk stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego, powiedział, że „warto się temu przyjrzeć”, dodając, że jest „wiele sposobów”, aby to zrobić.


Tesla kontra BYD: Którego giganta EV najlepiej kupić?


Inne zapasy Megacap

Meta Platforms zlikwiduje 11 000 miejsc pracy, czyli 13% swojej siły roboczej. Firma macierzysta Facebooka ograniczy również wydatki na infrastrukturę, ponieważ inwestorzy powstrzymują się od ponoszenia ogromnych kosztów. Akcje META wzrosły o 5,2%, ale wpłynęły ograniczenia wydatków Arista Networks (Sieć), NVIDIA (NVDA) i innych dostawców, którzy czerpią korzyści z przechwałek Metaverse.

Akcje Apple spadły o 3,3% do 134,87. Podczas gdy producent iPhone’a nie obniżył swoich październikowych minimów ani dna z 16 czerwca, akcje AAPL zamknęły się na najgorszym poziomie od 17 czerwca. Na początku tego tygodnia Apple ostrzegł, że ograniczenia China Covid zaszkodzą produkcji iPhone’a 14 Pro.

Akcje Amazona straciły 4,3%, spadając do najniższego poziomu od marca 2020 r. Akcje MSFT spadły o 1,9%. Akcje Google spadły o 1,8%. Ale oba są nadal nieco wyższe w ciągu tygodnia.

Analiza wzrostu rynku

Dopiero gdy zwyżka na giełdzie zdawała się nabierać rozpędu, w środę powróciła wyprzedaż. Dow Jones spadł tuż poniżej linii 200 dni. S&P 500 ponownie spadł poniżej swojej 50-dniowej średniej kroczącej. Russell 2000 również wyłamał się poniżej 50-dniowej passy.

READ  Jest mniej prawdopodobne, że napiwki będą pochodzić od najlepszej wskazówki pokolenia Z. Boomersa: ankiety

Powolny Nasdaq wycofał się po tym, jak we wtorek natrafił na opór na linii 21-dniowej.

Rentowności obligacji skarbowych wzrosły, ale niewiele. Dolar odbił, ale znajduje się w ostatnim trendzie spadkowym. Pewną rolę mogły odegrać niepotwierdzone wyniki wyborów, które wskazują na mniejszą niż oczekiwano falę GOP. Spadek bitcoina, zamknięcie Chin i negatywne reakcje często przyczyniały się do zysków.

Ostatecznie zwyżka na rynku była w zeszłym tygodniu pod presją. S&P 500 powyżej 50-dniowej linii to minimalna siła dla rynku. Ruch Nasdaq powyżej tego kluczowego poziomu byłby mocniejszym sygnałem.

Październikowy raport o CPI może nadać ton oczekiwaniom podwyżek stóp Fed i być może kierunek rynku na co najmniej kilka tygodni.


Czas na rynek ze strategią rynkową ETF firmy IBD


Co teraz robisz

Zwyżka na rynku ma ograniczony zasięg, chociaż Dow Jones jest blisko ostatnich szczytów, a Nasdaq blisko dołków na rynku bessy. Niestabilny rynek boczny jest bardzo niebezpieczny dla inwestorów.

Silna hossa generalnie unosi wszystkie łodzie. Zalewa je rynek niedźwiedzia, popychając wszystkich na suchy ląd. Ale niestabilne wody rynkowe zrobią wystarczająco dużo, aby zwabić inwestorów małymi zakupami indeksów i solidnymi zyskami na poszczególnych akcjach. Jednak po zakupie w pobliżu krótkoterminowego szczytu inwestorzy utknęli w cieniu spadku akcji. Może to trwać nieprzerwanie, a inwestorzy ponoszą wiele małych lub bardzo dużych strat.

W porządku jest dokonywanie próbnych zakupów i utrzymywanie pozycji, jeśli to działa, chociaż możesz rozważyć szybkie uzyskanie przynajmniej częściowych zysków w tym środowisku. Ale inwestorzy powinni poczekać, aż wzrost rynku pokaże trwałą siłę, zanim podejmą znaczącą ekspozycję.

Ale ważne jest, aby pozostać zaangażowanym. Inwestorzy powinni mieć przygotowany plan gry i wdrożyć go, jeśli rynek lub poszczególne pakiety spadną na niższy lub wyższy poziom. Zaktualizuj swoje listy obserwowanych, aby być gotowym do skorzystania z następnego prawdziwego rajdu hossy.

Czytać Wielkie zdjęcie Codziennie nadążać za trendami na rynku, akcjami i wiodącymi sektorami.

Proszę śledzić Eda Carsona na Twitterze pod adresem Umieść tweeta Aktualizacje giełdowe i nie tylko.

Może Ci się spodobać:

Po co uprościć to narzędzie IBD spalonyklasa najlepsze zapasy

Zdobądź kolejne zwycięskie akcje z MarketSmith

Chcesz szybko zyskać i uniknąć dużych strat? Wypróbuj SwingTrader

IBD Digital: odblokuj notowania giełdowe IBD Premium, narzędzia i analizy już dziś

Średnia 200-dniowa: ostatnia linia wsparcia?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *