Wysokie przychody i zyski w pierwszym kwartale, podnoszące prognozę na cały rok

General Motors Co. (GM) odnotował dobre wyniki za pierwszy kwartał we wtorek rano, kontynuując serię dobrych kwartalnych raportów, ponieważ największy amerykański producent samochodów przygotowuje się do wprowadzenia pojazdów elektrycznych na wielki rok.

za kwartał — poinformował General Motors Przychody Top Line wyniosły 40,0 miliardów dolarów, pokonując szacunki Street na poziomie 39,23 miliardów dolarów. Skorygowany zysk na akcję GM wyniósł 2,21 USD, pokonując szacunki 1,72 USD, a dochód netto wyniósł 2,4 miliarda USD.

GM podniósł również swoje prognozy na cały rok 2023, ponieważ firma odnotowała zysk skorygowany o EBIT w wysokości 11,0-13,0 mld USD, w porównaniu z poprzednią prognozą 10,5-12,5 mld USD. GM widzi zysk na akcję w roku obrotowym w przedziale 6,35-7,35 USD, wyższym niż poprzednie prognozy. 6,00 $ – 7,00 $. GM spodziewa się również automatycznie skorygowanych wolnych przepływów pieniężnych w wysokości od 5,5 do 7,5 mld USD, w porównaniu z poprzednią prognozą na poziomie 5,0 do 7,0 mld USD.

„Pierwszy kwartał [results] Stało się to przed naszymi projektami” – powiedział dyrektor finansowy Paul Jacobson w wywiadzie dla The Reports, kiedy omawiał, dlaczego GM podnosi swoje prognozy na cały rok.

Na początku tego miesiąca amerykańska firma ujawniła swój pierwszy kwartał Liczba urodzeń wzrosła o 18% do 603 208 pojazdów, przy czym producent samochodów zwiększył swój udział w rynku amerykańskim o około 1,3%, najwięcej ze wszystkich firm w branży, powiedział GM.

GM odnotował również rekordową liczbę 20 670 dostaw pojazdów elektrycznych, choć większość z nich dotyczyła Chevroleta Bolt EV i EUV — GM dostarczył tylko dwa pickupy Hummer EV i 968 Cadillac LYRIQ EV. GM zaktualizował swoje plany wprowadzenia pojazdów elektrycznych na 2023 rok, zauważając, że dostawy Silverado EV miały rozpocząć się pod koniec drugiego kwartału dla około 340 klientów flotowych, a produkcja ruszy w drugim kwartale. GM powiedział również, że Chevy Blazer EV jest na dobrej drodze do wprowadzenia tego lata, a Chevy Equinox EV ma zostać wydany tej jesieni. GM wcześniej powiedział, że Equinox EV rozpocznie się od około 30 000 USD.

READ  Czy bankructwo zatyczek do uszu 3M jest początkiem końca zbiorowej krzywdy MDL?

Również na froncie pojazdów elektrycznych, GM ogłosił dzisiaj, że wraz z partnerem Samsung SDI planują zainwestować ponad 3 miliardy dolarów w fabrykę akumulatorów, która będzie czwartą fabryką GM w USA. w Ameryce Północnej, w tym ponad milion sztuk rocznie” — powiedziała Mary Barra, dyrektor generalny General Motors — powiedział w oświadczeniu.

W którym Pismo akcjonariuszyBarra powtórzył plan GM dotyczący produkcji 400 000 pojazdów elektrycznych w latach 2022, 2023 i pierwszej połowie 2024 r., w tym 50 000 pojazdów elektrycznych w Ameryce Północnej w pierwszej połowie tego roku i 100 000 pojazdów elektrycznych w drugiej połowie.

Na lekko spadającej notatce, GM”s Porcelana sprawa zobaczyła znaczące spadki w przychodach netto i hurtowych dostawach czwarta nad czwartą i rok-nad-rokiem. GM powiedział, że spadek obrotów w Chinach był „głównie spowodowany trudnymi warunkami w branży, które doprowadziły do ​​niższych wolumenów, pogarszającego się asortymentu i presji cenowej”.

Mary Barra, prezes i dyrektor generalny, przemawia podczas odsłonięcia elektrycznego sedana Cadillaca Celestique w Los Angeles, Kalifornia, 17 października 2022 r. (Zdjęcie: FREDERIC J. BROWN/AFP za pośrednictwem Getty Images)

Na froncie operacyjnym GM rozpoczął w pierwszym kwartale program dobrowolnych zakupów dla pracowników najemnych w USA i oczekuje się, że w rezultacie otrzyma 1,5 miliarda dolarów. GM powiedział, że uzyska 2 miliardy dolarów oszczędności z programu i innych środków cięcia kosztów. Jak dotąd 5000 pracowników wybrało program, który był lepszy niż oczekiwała firma, powiedział dyrektor finansowy Paul Jacobson.

Pras Subramanian jest korespondentem Yahoo Finance. Możesz to śledzić Świergot i dalej Instagram.

Aby uzyskać najnowsze raporty i analizy dotyczące zarobków, szepty i prognozy dotyczące zarobków oraz wiadomości dotyczące zysków firmy, kliknij tutaj

Przeczytaj najnowsze wiadomości finansowe i biznesowe z Yahoo Finance

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *