Sąd odrzuca ostatnią próbę FTC, by zablokować zakup Blizzarda przez Microsoft przez Activision

Federalna Komisja Handlu (FTC) przegrała ostateczną ofertę zablokowania zakupu przez Microsoft Blizzarda firmy Activision. To druga strata FTC po tym, jak amerykański sędzia federalny odrzucił wniosek o wydanie wstępnego nakazu zablokowania zakupu Blizzarda Activision przez Microsoft do czasu zakończenia odrębnej sprawy administracyjnej FTC.

FTC odwołała się od decyzji sędzi Jacqueline Scott Corley do Dziewiątego Okręgowego Sądu Apelacyjnego. odrzucił jego wniosek Aby uzyskać pomoc w nagłych wypadkach, aby uniemożliwić firmie Microsoft zamknięcie transakcji w oczekiwaniu na wynik odwołania FTC.

Zgłoszenie dziewiątego okręgowego sądu apelacyjnego.
Obraz: Sądy amerykańskie

Oznacza to, że po tymczasowym zakazie zbliżania się, który był częścią nakazu sędziego Corleya, Microsoft może teraz zamknąć umowę Activision Blizzard, która wygasa dziś wieczorem o 23:59 czasu pacyficznego. Microsoft ma czas do 18 lipca na sfinalizowanie umowy; Jeśli nie, będzie musiał renegocjować warunki z Activision Blizzard lub zapłacić 3 miliardy dolarów opłaty za zerwanie.

Microsoft nie może natychmiast sfinalizować transakcji. Nadal pozostaje skomplikowana sprawa zablokowania umowy w Wielkiej Brytanii. Urząd ds. Konkurencji i Rynków w Wielkiej Brytanii zablokował transakcję Microsoftu na początku tego roku, powołując się na obawy konkurencji na rozwijającym się rynku gier w chmurze. Zarówno CMA, jak i Microsoft zgodziły się zawiesić swoje batalie prawne w celu ustalenia, w jaki sposób można zmodyfikować transakcję, aby rozwiązać obawy CMA dotyczące gier w chmurze.

Brytyjski regulator ostrzegł w tym tygodniu, że propozycje Microsoftu „doprowadzą do nowego dochodzenia w sprawie fuzji” i że rozmowy z Microsoftem są na wczesnym etapie. CMA wydała również zawiadomienie o przedłużeniu ogólnego przesłuchania w sprawie umowy, przesuwając datę ostatecznego postępowania lub ostatecznego orzeczenia z 18 lipca na 29 sierpnia.

Rozszerzenie CMA pojawia się kilka godzin później Bloomberga zgłoszone Microsoft rozważa sprzedaż swoich praw do gier w chmurze w Wielkiej Brytanii firmie telekomunikacyjnej, gamingowej lub internetowej.

READ  Praktyczna koncepcja mobilnego telefonu Motorola rizr: Widzą, jak się toczę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *