S&P 500 zakończył się spadkiem, głównie banki spadały, a indeksy odnotowały cotygodniowe wzrosty

  • Akcje JPMorgan i Wells Fargo zamknęły się prawie bez zmian po wynikach za drugi kwartał
  • UnitedHealth odbiło się od zysku za drugi kwartał
  • Dow Jones w górę o 0,3%, S&P 500 w dół o 0,1%, Nasdaq w dół o 0,2%

NOWY JORK (Reuters) – Indeks S&P 500 zamknął się w piątek nieco niżej, a akcje sektora bankowego i finansowego przeważnie spadały dzień po tym, jak raporty kwartalne rozpoczęły sezon wyników, ale wszystkie trzy główne indeksy giełdowe w USA odnotowały solidne tygodniowe wzrosty.

Aby zrekompensować niektóre spadki, akcje UnitedHealth Group (UN.N) wzrosły po lepszych niż oczekiwano wynikach.

Akcje JPMorgan Chase (JPM.N) wzrosły o 0,6% i Wells Fargo (WFC.N) spadły o 0,3%, podczas gdy indeks bankowy S&P 500 (.SPXBK) spadł o 0,9%. Oba duże banki odnotowały wyższe kwartalne zyski, ale poinformowały, że odłożyły więcej pieniędzy na oczekiwane straty z kredytów na nieruchomości komercyjne.

Największy wpływ na benchmark miał sektor energetyczny (.SPNY), który spadł o 2,8%, oraz sektor finansowy (.SPSY), który spadł o 0,7%.

Akcje UnitedHealth wzrosły o 7,2% i pomogły indeksowi Dow Jones zamknąć się wyżej. Inni ubezpieczyciele zdrowotni również osiągnęli wzrost, przy czym Humana (HUM.N) wzrosła o 2,5%, a Cigna (CI.N) o 4,7%.

„Od początku roku byliśmy dość lepsi, a było to oczekiwanie lepszych niż oczekiwano zarobków” – powiedział Oliver Burch, starszy wiceprezes i doradca w Wealthspire Advisors w Westport w stanie Connecticut.

„To, co obserwujemy teraz i prawdopodobnie będziemy widzieć do końca lata, to odrobina wyczerpania i brak przekonania, że ​​zapasy mogą znacznie wzrosnąć”.

Dzisiejsze raporty kwartalne nieoficjalnie rozpoczęły sezon wyników za drugi kwartał w Stanach Zjednoczonych. Według danych Refintiiv analitycy spodziewają się, że zyski S&P 500 spadną w kwartale o 8,1% w porównaniu z rokiem ubiegłym, ale większość spółek ma tendencję do przekraczania oczekiwań.

READ  Raport: Vanguard głosuje na Igera zamiast na Peltza w walce przez pełnomocnika Disneya

Dow Jones Industrial Average wzrósł o 113,89 punktu, czyli 0,33%, do 34 509,03 punktu, Standard & Poor’s 500 stracił 4,62 punktu, czyli 0,10%, do 4505,42 punktu, a indeks Nasdaq Composite spadł o 24,87 punktu, tj. 0,18% do 14 113,70.

Handlowcy pracują na parkiecie giełdy nowojorskiej (NYSE) w Nowym Jorku, USA, 29 czerwca 2023 r. REUTERS/Brendan McDiarmid

W ciągu tygodnia Dow Jones wzrósł o 2,3%, S&P o 2,4%, a Nasdaq o 3,3%. S&P 500 wzrósł do tej pory o 17%.

Wśród innych raportów firm finansowych, akcje Citigroup (CN) spadły o 4 procent po spadku kwartalnych zysków pożyczkodawcy, podczas gdy BlackRock (BLK.N) spadł o 1,5 procent po odnotowaniu spadku kwartalnych przychodów.

Niektórzy stratedzy twierdzą, że akcje banków mogły się wyprzedać po ostatnich silnych wzrostach.

Indeks Bankowy S&P przerwał serię pięciu zwycięstw z rzędu, podobnie jak Regionalny Indeks Bankowy KBW (.KRX), który spadł w ciągu dnia o 1,9%.

Indeks akcji związanych z zaawansowanymi technologiami (.NYFANG) spadł dzień po osiągnięciu rekordowego poziomu zamknięcia.

Tesla (TSLA.O), której akcje wzrosły o 1,3%, jest pierwszym z gigantów wzrostu, który wszedł na giełdę, a zyski spodziewane są w środę.

Wolumen obrotu na giełdach w USA sięgnął 10,72 mld akcji, w porównaniu ze średnią 11,04 mld za pełną sesję w ciągu ostatnich 20 dni sesyjnych.

Niskie emisje przewyższały liczebnie wysokie emisje na NYSE w stosunku 2,73 do 1; Na Nasdaq stosunek wyniósł 2,33 do 1 na korzyść spadających akcji.

S&P 500 odnotował 40 nowych 52-tygodniowych maksimów i 4 nowe minima; Indeks Nasdaq zanotował 97 nowych szczytów i 60 nowych minimów.

Reportaż Caroline Valitkevich. Dodatkowe raporty Johana M. Cheriana i Bansari Mayura Kamdara w Bengaluru; Montaż: Soumyadib Chakrabarti, Sriraj Kaluvella, Magu Samuel, Vinay Dwivedi i David Gregorio

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *